Ekskluzywne domy i wille z bali  -  DOM Z DUSZĄ!!

Ekskluzywne domy i wille z bali - DOM Z DUSZĄ!! nr 1094

Lokalizacja: Krzywaczka (woj. małopolskie)

INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
Krzywaczka 436
32-442 Krzywaczka

tel: 12 2731050
tel: 608 299790
prosimy dzwonić w godz. 18:00-21:00 na tel. stacjonarny oraz 7:00-21:00 na tel. kom.
Pokaż na mapie
Wyznacz trasę Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
OPIS USŁUGI

Dom z Duszą® to najwyższej jakości drewniane domy i wille z bali. Oferujemy Państwu tradycyjną góralską sztukę ciesielską, indywidualne projekty architektoniczne oraz solidność, piękno i dokładność wykonania detali konstrukcyjnych.

Budujemy według tradycyjnych metod konstrukcji starych góralskich domów z wykorzystaniem najnowszych technologii zapewniających wysokie parametry cieplne oraz estetyczną obróbkę drewna. Tradycyjna góralska sztuka ciesielska pozostała, ale funkcjonalność i estetyka zostały dostosowane do współczesnych wymogów.

Drewniane domy z bali – jeśli odpowiednio zaprojektowane i zbudowane – są jedną z najbardziej trwałych i pięknych form konstrukcyjnych tworzonych przez człowieka. Gwarantują jednocześnie naturalne oddychanie ścian tworząc niepowtarzalny, przyjazny mikroklimat wnętrz.

Drewno to najzdrowszy materiał na dom, jaki dała nam natura. Zimą zapewnia błogie iskrzące ciepło; latem orzeźwiający, żywiczny chłód; przez cały rok pachnący lasem dom.

 Konstrukcja zewnętrzna

Nie ma dwóch takich samych drewnianych domów; każdy wychodzi spod ręki uzdolnionego cieśli, który poprzez swój kunszt wydobywa niepowtarzalny charakter każdego kawałka drzewa.

Wybór właściwego wykonawcy drewnianego domu może się okazać najważniejszą decyzją, jaką trzeba podjąć aby przemienić marzenie o ciepłym, pachnącym lasem domu w rzeczywistość. Jakość wykonania drewnianego domu ma bowiem znacznie większy niż przy innych technologiach bezpośredni związek z umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem wykonawcy.

Nasze domy budowane są według oryginalnych i tradycyjnych metod konstrukcji starych góralskich chat (system wieńcowy) z wykorzystaniem najnowszych technologii zapewniających wysokie parametry cieplne oraz estetyczną obróbkę drewna. Tradycyjna góralska sztuka ciesielska pozostała, ale funkcjonalność i estetyka zostały dostosowane do współczesnych wymogów.

Ostatecznie trwałość domu i uzyskane warunki cieplne zależą od dwóch głównych czynników: 1. Rodzaju użytego drewna, jego grubości i stopnia wysuszenia 2. Jakości wykonania połączeń

Rodzaj używanego drewna, jego grubość i stopień wysuszenia

Z dumą mówimy, że budujemy drewniane domy z bali używając najlepszego dostępnego w Polsce drewna (standardowo jest to świerk; na specjalne zamówienie może być modrzew). Drzewo pozyskiwane jest wyłącznie zimą (drzewo wtedy nie produkuje soków) z okolic Chochołowa i Babiej Góry, co gwarantuje jego odpowiednią gęstość, elastyczność i wytrzymałość (drzewo w zimnym klimacie przyrasta wolniej, czego widocznym znakiem są gęsto przylegające do siebie słoje; jest ono przez to bardziej gęste, co oprócz lepszej elastyczności i wytrzymałości, ma bezpośredni pozytywny wpływ na jego parametry cieplne. Drzewo jest potem przecinane i sezonowane tak by naturalnym procesie suszenia (pęknięcia w porównaniu z suszeniem komorowym są znacznie zminimalizowane) uzyskało odpowiednią do jego zastosowania wilgotność . Wszystko to sprawia, że drewno jest najwyższej jakości, zarówno pod względem parametrów konstrukcyjnych jak i cieplnych.

Jakość wykonania połączeń

Prawidłowo zbudowany dom z bali, oprócz wyzwań natury konstrukcyjnej (choćby np. zjawisko „skurczu”), wymaga też ogromnej precyzji połączeń poziomych. Jest to niezwykle istotne zarówno ze względu na prawidłowość i trwałość konstrukcji jak i uzyskiwane (lub nie) parametry cieplne, zwłaszcza, że połączenia te są najcieńszymi fragmentami ściany zewnętrznej.

Kilka słów komentarza na temat parametrów cieplnych (tzw. współczynnik K) dla domów drewnianych. Oficjalne normy mówią, że drewniany dom powinien mieć zewnętrzne ściany grubości ok. 25 cm., lub być odpowiednio docieplony. Nie dajmy się jednak zwariować. Na Podhalu rozróżnia się trzy rodzaje prawd: „prowda, tyz prowada i g... prowda”. Gdyby w tym przypadku to była ta pierwsza, to wszystkie góralskie chałupy w okolicy Chochołowa czy Zakopanego zupełnie się z nią mijają. Nie mówiąc już o domach budowanych w bardziej surowym klimacie skandynawskim, gdzie buduje się domy z bali grubości ok. 16cm.

Otóż współczynnik K dla danego drewnianego domu nie zależy tylko od jednego parametru, czyli grubości ściany. Mają nań wpływ takie choćby czynniki jak:

• jakość drewna
• jakość wykonanych połączeń
• stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury domu
• wysokość pomieszczeń
• jakość dociepleń powierzchni poziomych (sufity, stropy, dach)

Na Państwa życzenie drewno może zostać odpowiednio zaimpregnowane oraz pokryte woskiem. Dodatkowo od zewnątrz może być pokryte impregnatem, który zminimalizuje działanie promieni ultrafioletowych (pod ich wpływem drewno czernieje). W tym przypadku jest to ten drugi rodzaj wspominanej powyżej prawdy – bo w Chochołowie nikt o impregnatach UV nie słyszał a domy są jasne! Ale to już tajemnica chochołowskich gaździn, ich ryżowych szczotek i wody z szarym mydłem

Konstrukcja wewnętrzna

Z punktu widzenia technologicznego dom z bali umożliwia przeprowadzenie wszystkich wewnętrznych prac wykończeniowych oraz instalacyjnych charakterystycznych dla budownictwa tradycyjnego. Prace te wymagają jednakże zastosowania właściwych rozwiązań i dużego doświadczenia ekipy wykonawczej. Wszystkie instalacje (woda, prąd, etc.) powinny być prowadzone tak, żeby nie były widoczne i nie psuły efektu estetycznego drewnianych ścian.

Ściany wewnętrzne:

Wewnętrzna strona bala po wcześniejszym wygładzeniu pokrywana jest najczęściej warstwą naturalnego wosku pszczelego w celu ekologicznej impregnacji drewna i zabezpieczenia przez zabrudzeniami.

Podłogi:

Najczęściej montuje się na legarach odpowiednio przygotowane deski (tzw. foszty), które potem są cyklinowane i pokrywane warstwą zabezpieczającą lakieru lub wosku. Nie ma jednocześnie żadnych przeciwwskazań by – przy zastosowaniu odpowiednich technik montażowych – podłoga była wykończona np. parkietem, płytkami ceramicznymi czy kamieniem. Należy przy tej okazji wspomnieć o dość powszechnym przekonaniu, że podłogi w domu z drewna skrzypią. Otóż, jeśli tak się dzieje to nie jest to wina drewnianej konstrukcji domu (skrzypieć mogą również w domu murowanym), lecz wadliwego montażu.

Drzwi i okna:

Montaż stolarki drzwiowej i okiennej jest stosunkowo prosty, jeśli konstrukcja ścian została odpowiednio wykonana, jednakże sam sposób montażu różni się od tego stosowanego w domach tradycyjnych. Należy przede wszystkim uwzględnić zjawisko skurczu.

Instalacje:

Przewody instalacyjne (prąd, woda, ogrzewanie) mogą być poprowadzone wewnątrz ścian i wzdłuż innych stałych elementów konstrukcyjnych tak by nie były widoczne i nie psuły efektu estetycznego drewnianych ścian. Aby to uzyskać potrzebny jest dobry, przygotowany w detalach projekt zanim zacznie się wznoszenie konstrukcji oraz odpowiednie prowadzenie kanałów instalacyjnych przez ekipę wykonawczą (otwory poziome i pionowe w balach, podłogach, sufitach, wzdłuż obrzeży otworów drzwiowych i okiennych).

Wyposażenie kuchni i łazienek:

Montaż wyposażenia kuchennego i łazienkowego (płytki, wanny, kabiny natryskowe, toalety) odbywa się tak samo jak w tradycyjnym domu murowanym, ale z uwzględnieniem zjawiska skurczu drzewa w celu uniknięcia pęknięć lub zgnieceń.

Szkice Projektów

Szanując Państwa indywidualne potrzeby i poczucie piękna nie oferujemy gotowych projektów. Zrealizujemy każdy dostarczony nam typowy lub indywidualny, zarówno klasyczny jak i najbardziej wymagający konstrukcyjnie czy artystycznie projekt.
Podstawową sprawą jest wkomponowanie domu w otoczenie tak, aby tworzył z nim harmonijną całość. Drewno jako naturalny materiał bardzo w tym pomaga, ale trzeba pamiętać, że nie każdy drewniany dom będzie się dobrze komponował z konkretnym otoczeniem.

 Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


OPINIE O UŻYTKOWNIKU domz_dusza
Ekskluzywne domy i wille z bali - DOM Z DUSZĄ!! - galeria
Ekskluzywne domy i wille z bali - DOM Z DUSZĄ!! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 16)
Poprzednia usługa: Folie ochronne i antywłamaniowe:   Następna usługa: Francuski indywidualnie - Warszawa - TANIO!