ORTOKOREKCJA Krótkowzroczność Astygmatyzm Wroc

ORTOKOREKCJA Krótkowzroczność Astygmatyzm Wroc nr 2172

Lokalizacja: Wrocław (woj. dolnośląskie)

INFORMACJE
Cena
50 / sztuka Sprawdź rabat!
Kontakt
Wrocławskie Eye Laser Center sp.zo.o
Wyślij e-mail
ul. Oławska 9
50-123 Wrocław

tel: 71 7900030
tel: 71 3448080
Budynek Oławska Prestige
Pokaż na mapie
Wyznacz trasę Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 09:00-17:00
rejestracja telefoniczna
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

ORTOKERATOLOGIA

KONTROLOWANA KOREKCJA

KRÓTKOWZROCZNOŚCI I ASTYGMATYZMU


Co to jest OrtoK?

Ortokeratologia (OrtoK) jest niechirurgicznym procesem, podczas którego kształt rogówki zmienia się i obniża się wada wzroku pacjenta. Proces ten odbywa się przy pomocy specjalnej Ortosoczewki, którą pacjent zakłada wyłącznie na noc.

Historia Ortokorekcji

Ortokeratologia - nauka o działaniu soczewek ortokeratologicznych pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w 1960 roku. Jednak dopiero w ciągu ostatnich 10 lat, dokonał się ogromny postęp w tej dziedzinie nauki. Przez te wszystkie lata specjaliści nieprzerwanie prowadzili badania nad stworzeniem specjalnego materiału wysokopolimerowego, który będzie spełniał niezbędne dla oka, wymagania. Ponadto trwały prace nad udoskonaleniem urządzeń do badań pacjentów.

Pierwszym, który zauważył zmiany refrakcji u krótkowidzów używających soczewek twardych był George Jessen. Wiele w rozwój ortokorekcji wnieśli również: Ziff, May, Grant, Fontana, Tabb, Carter i Kerns. Nick Stoyan wynalazł i zaprojektował pierwsze soczewki z odwrotną geometrią - "reverse geometry", prof. Sami El Hage - był pierwszym, który użył topografii do doboru i stworzenia ortosoczewek. Prof. El Hage i dr Tom Reim - niezależnie od siebie, stworzyli prototyp soczewki, która składała się z 4 stref o różnych krzywiznach.


Nowa, skomplikowana 4 - strefowa geometria pozwoliła na dokładniejszy dobór ortosoczewki , spowodowała bardziej regularne zmiany w rogówce a także stabilność działania soczewki i jej najlepsze dopasowanie.

Wyślij e-mail

Dla kogo jest przeznaczona OrtoK?

OrtoK stosowana jest u krótkowidzów, w celu korekcji lub obniżenia krótkowzroczności, by pacjent dobrze widział w ciągu dnia, bez użycia jakiejkolwiek korekcji wzroku.

Jak działa OrtoK?

Wada krótkowzroczności występuje wtedy, gdy oko jest zbyt długie w stosunku do krzywizny rogówki. Światło wpadające do oka nie może być zogniskowane na siatkówce. Promienie zostają zogniskowane przed siatkówką powodując nieostre widzenie.

Właściwe widzenie możliwe jest po spłaszczeniu rogówki na tyle, aby zogniskowanie obrazu przenieść na siatkówkę.

OrtoK polega na takim spłaszczeniu rogówki podczas snu, aby w ciągu dnia pacjent miał dobrą ostrość wzroku bez korekcji.

Działanie soczewki ortokeratologicznej dotyczy zewnętrzych warstw nabłonka rogówki (Epithelium). Grubość tego nabłonka wynosi 50 mikronów. 1 Dioptria = 10 mikronów. Możemy zatem przy pomocy tej metody uzyskać zmniejszenie wady o 5,0 dpt.

Cały proces ortokorekcji jest możliwy dzięki temu, że rogówka jest elastyczna i ma "pamięć" tzn. że "pamięta" ona krzywiznę, którą miała przed używaniem ortosoczewki i wraca do pierwotnego kształtu po zaprzestaniu ich stosowania.

  Bezpieczeństwo materiałów gazoprzepuszczalnych
 • Dzięki najnowszym technologiom udało się stworzyć bardzo wysokogazoprzepuszczalny materiał dla RPG soczewek, które pozwalają eliminować stres obniżenia dostarczenia tlenu rogówce w czasie ich używania przez całą noc. Zastosowanie wysokogazoprzepuszczalnych materiałów pozwala używać ortosoczewek w bezpieczny sposób. Materiał z jakiego wykonane sa ortosoczewki to BOSTON XO. Jest to na dzień dzisiejszy najbardziej nowoczesny materiał przeznaczony dla soczewek twardych gazoprzepuszczalnych. Dzięki temu ortosoczewki posiadają bardzo wysoki poziom komfortu dla oka.

Kto może skorzystać z OrtoK?

Głównym celem OrtoK jest uwolnienie się od soczewek kontaktowych i okularów w ciągu dnia. Metoda ta jest doskonałym rozwiązaniem problemów ze wzrokiem dla sportowców i dla osób pracujących w zapylonych i zadymionych warunkach, gdzie stosowanie soczewek kontaktowych jest przeciwwskazaniem.

Ortosoczewki są idealnym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży. U nich efektem OrtoK jest nie tylko korygowanie wady, ale również zahamowanie lub zmniejszenie jej wzrostu.Czy każdy jest dobrym kandydatem do OrtoK?

Nie!!!

Ortokorekcja jest metodą korekcji wzroku przeznaczoną tylko dla krótkowidzów z wadą do - 5 dpt i niewielkim astygmatyzmem do - 1,5 dpt.

Do Ortoleczenia nie mogą być zakwalifikowani pacjenci ze zbyt płaską lub zbyt wypukłą rogówką, jak i pacjenci ze stożkiem rogówki.

Szybkość zmian zachodzących na skutek Ortoleczenia zależy od podatności tkanki rogówki na działanie Ortosoczewek, co jest zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Co składa się na OrtoK?

 1. Kompleksowe badanie oczu:
  - badanie refrakcji i keratometrii
  - komputerowe badanie topografii rogówki i stworzenie jej mapy
  - badanie ostrości wzroku
  - badanie oka w lampie szczelinowej.

 2. Na podstawie tych badań optometrysta dobiera odpowiednią soczewkę, zakłada ją na oko i sprawdza jej ułożenie na rogówce w lampie szczelinowej.Następnie zakłada pacjentowi próbny komplet ortosoczewek na dwie godziny. Po tym czasie lekarz zdejmuje pacjentowi ortosoczewki i przy pomocy topografu ocenia zmiany kształtu rogówki. Jeżeli optometrysta stwierdzi, że efekt mógłby być jeszcze lepszy, to na oko zakładana jest inna soczewka.

 3. środki pielęgnacyjnePo dobraniu ortosoczewek , pacjent nie otrzymuje właściwego kompletu soczewek w ten sam dzień. Po wpłacie zaliczki, uruchomione zostaje zamówienie. Optometrysta wysyła wyniki badań pacjenta do Laboratorium w Stanach Zjednoczonych, gdzie soczewki są produkowane, dokładnie na wymiary rogówki danego pacjenta. Odbiór soczewek następuje po około dwóch tygodniach od momentu złożenia zamówienia. Pacjent po tym czasie zgłasza się do ośrodka na odbiór ortosoczewek. Otrzymuje komplet soczewek ortokeratologicznych wraz ze środkami pielęgnacyjnymi.


 4. Początkowo pacjent zakłada ortosoczewki co noc. Pierwsza wizyta kontrolna następuje po 1 tygodniu od założenia soczewek. Kolejne badanie kontrolne ma miejsce po 1 miesiącu używania soczewek, następnie po 3 i 6 miesiącach. Po kilku miesiącach soczewki ortokeratologiczne pacjent zakłada już tylko co drugą, a następnie co trzecią noc.

 5. Ortoleczenie powoduje, że pacjent, zakładając Ortosoczewki 2 razy w tygodniu, osiąga maksymalną ostrość wzroku podczas dnia.

Zalety OrtoK

 • Doskonałe widzenie podczas dnia bez korekcji.
 • Jest to metoda niechirurgiczna.
 • Wszystkie zmiany rogówki, spowodowane Ortosoczewkami, są odwracalne.
 • Jest to metoda nieinwazyjna.
 • OrtoK nie uszkadza rogówki.

Na co trzeba być przygotowanym?

4-8 wizyt w okresie 3 do 6 miesięcy.

Zakładać soczewki regularnie i ściśle według zaleceń optometrysty, bo inaczej rogówka powróci do pierwotnego kształtu.

Stopień zadowolenia pacjenta zależy od indywidualnych właściwości rogówki.

Czy OrtoK jest korzystniejsza od korekcji laserowej?

 • Tak!!! Dla osób, które boją się korekcji laserowej i nie chcą stałych zmian w rogówce.
 • Efekty Ortoleczenia są odwracalne. Po rezygnacji z noszenia Ortosoczewek, rogówka przybiera kształt pierwotny.
 • Przy OrtoK nie odczuwasz dyskomfortu.
 • Nie ma ingerencji w warstwach rogówki.
 • Oboje oczu koryguje się jednocześnie.

Osobom, które chciałyby zmienić swoją wadę wzroku na stałe, polecamy laserową korekcję wady wzroku metodą LASIK.

Wrocławskie EYE-LASER Center, przy ul. Św. Mikołaja 7 we Wrocławiu
jako pierwszy i dotąd jedyny w Polsce, wprowadził Korekcję Ortokeratologiczną.

CENY

ORTOKOREKCJA

 

Badanie kwalifikacyjne do ortokorekcji * 150 zł
Ortokorekcja jednego oka 1000 zł
Badania kontrolne do 6 miesięcy bezpłatnie
Kontrola po 6 miesiącach 50 zł
Ortokorekcja jednego oka po dwóch latach 700 zł

*Z Kartą Planeta Młodych i Euro 26 badanie 100 zł.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


OPCJE DODATKOWE
Badanie kwalifikacyjne do ortokorekcji rozwiń Cena: 100 zł .
Badania kontrolne do 6 miesięcy rozwiń Cena: -50 zł BEZPŁATNIE
Kontrola po 6 miesiącach rozwiń Cena: 0 zł .
Ortokorekcja jednego oka rozwiń Cena: 950 zł .
Ortokorekcja jednego oka rozwiń Cena: 650 zł Po dwóch latach
RABATY
Rabat 33 %
Przy zamówieniu 1 x sztukaZ Kartą Planeta Młodych i Euro 26 badanie kwalifikacyjne
INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
pozytywna
rozwiń Ile kosztuje zestaw pielegnacyjny do tych soczewek? Na jak dlugo wystarcza? Czy bez problemu mozna zakupic? Wystawiona 16-07-2009 07:26 przez monika (83.24.138.*)   Zgłoś nadużycie
ORTOKOREKCJA Krótkowzroczność Astygmatyzm Wroc - galeria
ORTOKOREKCJA Krótkowzroczność Astygmatyzm Wroc Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 19)
Poprzednia usługa: ŚLUB MARZEŃ - KOMPLEKSOWA OBSŁUGA SPRAWDŻ   Następna usługa: Organizujemy wesela, bankiety, komunie, imprezy okli.