Grupa Money.pl
DREWSMOL sadzenie dużych drzew - TYLKO U NAS!

DREWSMOL sadzenie dużych drzew - TYLKO U NAS! nr 3356

Lokalizacja: Lędziny (woj. śląskie)

Wyślij zapytanie Pokaż na mapie Wyznacz trasę Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
INFORMACJE
Kontakt
ul. Hołdunowska 77
43-143 Lędziny

Wyślij e-mail
Pokaż na mapie
Wyznacz trasę Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl
Godziny
pn-pt: 07:00-15:00
OPIS USŁUGI

Przedsiębiorstwo nasze z powodzeniem wprowadziło na szeroką skalę sadzenie dużych drzew maszynowo - przesadzarkami. W obecnym stanie posiadamy 8 maszyn i potrafimy wykonać praktycznie każde zlecenie. Zdając sobie jednak sprawę z kosztów, jakie niesie sadzenie drzew przesadzarkami, wdrożyliśmy sadzenie drzew balotowanych - wykorzystując dotychczas posiadany potencjał sprzętowy oraz doświadczenie. Przesadzarki są w stanie przesadzać po jednym drzewie, my zaś obecnie transportujemy w zależności od wielkości od 20 - 50 sztuk drzew. Przy obecnym zgraniu brygady, ilość ta jest posadzona w ciągu jednego dnia. Tu zauważamy, iż ma tu duży wpływ dobre przyjmowanie się drzew.

 
sadzenie drzew    Aby posadzić balotowane drzewo, musi ono być wcześniej odpowiednio przygotowywane. Polega to na odpowiednim wg założeń formowaniu korony, wyprowadzeniu pnia, a przede wszystkim na uformowaniu systemu korzeniowego. Sadząc balotowane dwudziesto, trzydziesto - letnie drzewo, jego system korzeniowy musi zawierać masę korzeni w bryle, którą zabalotujemy - zapakujemy przy wykopaniu.
 

Rozmiar: 49 bajtów  
Foto     To zagęszczenie systemu korzeniowego uzyskujemy przez kilkakrotne - co 3 - 4 lata w zależności od wieku drzew - szkółkowanie.      O wiele bardziej wydajnym oraz lepszym jest zastosowanie podcinacza. W swej praktyce zastosowaliśmy nożowy podcinacz o wyglądzie półokręgu, który jednocześnie wibrując podcina całe drzewo. Zamontowanie go na samojezdnej maszynie, a zwłaszcza z gumowymi gąsienicami, szalenie rozwinęło temat. W późniejszym czasie uzupełniliśmy maszynę o czynność pozwalającą na ww. nożu podnieść całą bryłę korzeniową i zapakować ją w kosz siatkowy wyścielony jutą.
Rozmiar: 49 bajtów  
foto

    Konstrukcja kosza (produkowanego przez nasze przedsiębiorstwo) jest wykonana w tak ciekawy sposób, że po włożeniu bryły korzeniowej, całą ją obejmuje. Operację balotowania kończy zaciągnięcie z kosza osnowy u góry balotu wokół wychodzącego z ziemi pnia. Tak założony kosz siatkowy obejmuje ściśle całą bryłę korzeniową nie powodując jej rozerwania oraz umożliwia przy użyciu dźwigu ze specjalnie wykonanymi trzema hakami - załadunek.

Rozmiar: 49 bajtów  

    Sukcesy, jakie niewątpliwie przyszły z tą technologią, kazały nam pójść jeszcze dalej. Produkowane przez nas siatki w sześciu wielkościach pozwalają nam sadzić drzewa duże o wysokości 5 - 6 metrów i obwodzie do 30 cm na wysokości pierścienicy. Wszystkie te działania miały wpływ bezpośredni na obniżenie ceny jednostkowej na posadzone duże drzewa. Spowodowało to jednocześnie, iż wzrosła liczba klientów.

duże baloty

ROK DRZEWA POSADZONE W BALOCIE
  ilość sztuk w przybliżeniu
1996 ok. 30
1997 ok. 500
1999 ok. 1400
2000 3000

 
Rozmiar: 49 bajtów  

    Pierwsi zareagowali na te propozycje indywidualni zleceniodawcy, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, iż obecnie wśród tych klientów są również samorządy miast i gmin, które uznały zalety sadzenia dużych drzew a są to:

 • natychmiastowe efekty wizualne
 • wykonywanie efektywnych ścian odgrodzeniowych
 • mała podatność (z uwagi na swą wielkość) na wandalizm
 • praktycznie 100 % przyjmowanie się
 • efekt finansowy.
Zalety powyższe doceniły już takie miasta jak:
  Holmac
 • Bochnia
 • Krywałt
 • Janikowo
 • Mysłowice
 • Gliwice
 • Wrocław
 • Sopot
 • Bieruń
 • Przeworsk
 • Włocławek
 • Warszawa
Rozmiar: 49 bajtów  
Sadzenie drzew

    Obecnie dając wiele pokazów, uczestnicząc w wielu imprezach targowych, w tym również zagranicą przedsiębiorstwo nasze stało się znane ze swej działalności w całym kraju oraz - co nieskromnie musimy dodać - w Europie - co przyczyniło się do uruchomienia filii przedsiębiorstwa w woj. mazowieckim - Mszczonowie pod Warszawą.

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
Wyślij zapytanie Pokaż na mapie Wyznacz trasę Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
DREWSMOL sadzenie dużych drzew - TYLKO U NAS! - galeria - wyświetleń 7920
DREWSMOL sadzenie dużych drzew - TYLKO U NAS! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 7)
Poprzednia usługa: Tartak w Gdańsku, zapraszamy!   Następna usługa: Opieka / wyprowadzanie / mycie psów
Monetized by Business Ad Network