Wykrywanie bakterii Alicyclobacillus zakażających soki i koncentraty

Wykrywanie bakterii Alicyclobacillus zakażających soki i koncentraty nr 445394

Lokalizacja: Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie)Więcej: Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, budynek L2

INFORMACJE
Użytkownik
Exon ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Kontakt
Alicja Stachura
Centrum Diagnostyki Molekularnej Exon
Wyślij e-mail
Trylińskiego 12
10-683 Olsztyn

tel: 89 6120880
tel: 690623612
fax: 690623612
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 9:00-16:00
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

Soki

Alicyclobacillus to Gram-dodatnie, ściśle tlenowe, kwasolubne i ciepłolubne bakterie, szczególnie istotne dla przemysłu soków owocowych. Badania wykazały, że mikroorganizmy te są odpowiedzialne za produkcję dużych ilości gwajakolu, nadającego sokom nieprzyjemne posmaki. Za najpowszechniejszy gatunek z rodzaju Alicyclobacillus uważany jest Alicyclobacillus acidoterrestris, ale z zepsutych produktów izolowano także inne gatunki, np. Alicyclobacillus acidocaldarius. Powszechnie stosowane techniki pasteryzacji nie dezaktywują zarodników (spor) Alicyclobacillus, wręcz przeciwnie, wzrost temperatury może je aktywować. 

Tradycyjne metody hodowli w celu wykrycia obecności Alicyclobacillus zalecane przez Międzynarodową Federację Producentów Soków Owocowych (IFU 12 method) wymagają hodowli mikroorganizmów na odpowiednich pożywkach. Procedury identyfikacyjne trwają około dwóch tygodni. Czas oczekiwania na wynik jest zatem dość długi, co ma szczególne znaczenie w przypadku eksportu koncentratów owocowych. Technika stosowana przez Centrum Diagnostyki Molekularnej Exon umożliwia wykrywanie bakterii z rodzaju Alicyclobacillus dużo szybciej. Opiera się na bezpośredniej identyfikacji fragmentu DNA bakterii z zastosowaniem wysoce specyficznych sond. Wiarygodne wyniki możemy uzyskać już po trzech dniach wzbogacania. Analizy przeprowadzane są na próbkach wody, surowca, próbach środowiskowych z linii produkcyjnych, jak również w gotowych sokach owocowych i koncentratach.

Oferujemy:

Więcej informacji na Wyślij e-mailZapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
OPINIE O UŻYTKOWNIKU Exon
Wykrywanie bakterii Alicyclobacillus zakażających soki i koncentraty - galeria
Wykrywanie bakterii Alicyclobacillus zakażających soki i koncentraty Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 4)
Poprzednia usługa: Badania mikrobiologiczne wina z wykorzystaniem technik molekularnych   Następna usługa: Odprawy celne / Akcyza od samochodów osobowych AKC - U