Factoring

Factoring nr 460194

Lokalizacja: Gdańsk (woj. pomorskie)

INFORMACJE
Użytkownik
FINANSOWANIEgdapl ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Wyświetl wizytówkę
Kontakt
FINANSOWANIE.gda.pl
Wyślij e-mail
Dmowskiego 12/409
80-264 Gdańsk

tel: 790745735
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Godziny
pn-pt: 09:00-17:00
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

Aby wyjaśnić na czym polega faktoring musimy najpierw zapoznać się z podmiotami które biorą w faktoringu udział. Większość firm które dostarczają i korzystają z usług rozlicza się na podstawie faktur. Firma która dostarcza usługę wystawia usługobiorcy fakturę, którą ten powinien spłacić w określonym na dokumencie terminie. Często warunkiem dokonania płatności jest termin wykonania usługi. Zdarza się, że aby wykonać daną usługę usługodawca potrzebuje części pieniędzy wynikających z faktury jeszcze przed terminem spłaty. W tej sytuacji może skorzystać z faktoringu. W sprawę zostaje zaangażowany trzeci podmiot (faktor), który pokrywa sumę na którą opiewa faktura jeszcze przed terminem spłaty. Usługodawca staje się wówczas faktorantem i jest zobowiązany, aby po otrzymaniu pieniędzy należnych za wykonanie usługi spłacić zobowiązanie na rzecz faktora powiększone o naliczoną opłatę.
Ogromną zaletą faktoringu jest stosunkowo krótki czas oczekiwania na decyzję. Często środki można otrzymać od razu, tuż po zweryfikowaniu przez faktora podanych przez faktoranta danych. Wśród obsługiwanych przez nas rodzajów faktoringu wyróżniamy faktoring pełny, niepełny, odwrotny oraz cichy.
O faktoringu pełnym mówimy wtedy, gdy faktor podpisując umowę bierze na siebie całe ryzyko, czyli po prostu staje się wierzycielem kontrahenta. Usługa ta jest niewątpliwie bardzo wygodna dla faktoranta, jednak wiąże się zazwyczaj ze znacznie większym kosztem, stąd też w porównaniu z innymi typami faktoringu nie cieszy się zbyt dużą popularnością.
Faktoring niepełny bywa też nazywany „faktoringiem z regresem”. To najbardziej rozpowszechniony w Polsce rodzaj faktoringu. Polega na tym, że po zawarciu umowy ryzyko pozostaje po stronie faktoranta – faktorant jest wierzycielem swojego kontrahenta i zarazem dłużnikiem faktora. Nawet jeśli to kontrahent nie dotrzyma terminu, wobec faktora odpowiada właśnie faktorant.
W przypadku faktoringu odwrotnego korzystającym z usługi będzie podmiot, który od początku jest dłużnikiem. Faktoring w tej formie polega na pokryciu przez faktora zobowiązań faktoranta dzięki czemu ten ostatni może uzyskać dłuższy termin spłaty (oczywiście za dodatkową opłatą). Istotną korzyścią ze skorzystania z faktoringu odwrotnego jest uporządkowanie sytuacji – po spłaceniu wierzytelności na rzecz kilku podmiotów będziemy mięli tylko jednego wierzyciela.
Faktoring cichy polega na tym, że w przypadku skorzystania z usługi przez faktoranta jego kontrahent nie zostaje o tym fakcie poinformowany. Może być oferowany zarówno w przypadku faktoringu z regresem jak i w przypadku faktoringu pełnego. Aby móc skorzystać z tej usługi starająca się o to firma musi jednak spełnić ustalone przez firmę faktoringową kryteria, które często są bardzo surowe.
tel. Wyślij e-mailZapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
OPINIE O UŻYTKOWNIKU FINANSOWANIEgdapl
Factoring - galeria
Factoring Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 5)
Poprzednia usługa: Umowa u Adwokata analiza, opiniowanie i sporządzanie   Następna usługa: Biuro Wycen Nieruchomości Arkadiusz Kret