Lato bez żylaków pajączków - flebolog Poznań

Lato bez żylaków pajączków - flebolog Poznań nr 6428

Lokalizacja: Poznań (woj. wielkopolskie)Więcej: Poznań-Sołacz

INFORMACJE
Cena
70 / sztuka
Użytkownik
venavita ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Kontakt
Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków "VENAVITA"
Wyślij e-mail
ul. Kurpiowska 8
60-602 Poznań

tel: 61 8525880
tel: 601556446
www.venavita.com
Pokaż na mapie
Wyznacz trasę Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 09:00-20:00
Wizyta - tylko po uzgodnieniu telefonicznym lub przez e-mail terminu
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
OPIS USŁUGI
Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków został założony w 1993 roku. Od początku działalności Ośrodkiem kieruje dr Krzysztof Błachowiak - specjalista chirurg, flebolog (flebologia - nauka o żyłach), mający kilkunastoletnie Wyślij e-mail

Celem naszego działania jest diagnozowanie i leczenie chorób żył zgodnie z najnowszymi osiągnięciami światowymi w dziedzinie flebologii i zaleceniami Międzynarodowej Unii Flebologicznej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.
W naszej pracy zwracamy szczególną uwagę na kompetencje i przygotowanie fachowe personelu.

lek.med. Krzysztof Błachowiak
specjalista chirurg, flebolog

Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków VENAVITA
ul. Kurpiowska 8, 60-602 Poznań
tel: Wyślij e-mail , tel.kom: 601-556-446
tel/fax: 61-8529383 e-mail: Wyślij e-mail

VENAVITA jest ośrodkiem, w którym wykonuje się:

 • Wyślij e-mail układu żylnego, m.in. USG Duplex Doppler Color, dopplerowskie badanie przepływów krwi, fotopletyzmografię

 • Wyślij e-mail kończyn dolnych i tzw. "pajączków naczyniowych" - skleroterapia i mikroskleroterapia 
 • Wyślij e-mail kończyn dolnych i usuwanie laserem teleangiektazji (pajączków naczyniowych)
 • Wyślij e-mail - tzw."klinika jednego dnia", co oznacza wyjście do domu w dniu zabiegu
 • Wyślij e-mail podudzi i innych zmian skórnych wywołanych zastojem żylnym

 • Wyślij e-mail

 • Wyślij e-mail - dobór specjalistycznych rajstop p/żylakowych lub bandaży kompresyjnych

 • Wyślij e-mail - leczenie żylaków, owrzodzeń podudzi i innych zmian skórnych (np. brodawki, odciski, bliznowce) przy użyciu niskich temperatur

 • Wyślij e-mail - leczenie nieoperacyjne, m.in. metodą Barona, zabiegi laserowe
Wizyta konsultacyjna.

Każdy przypadek choroby żylakowej jest inny i żylaki, które widzimy na nodze mają często swój początek ukryty głębiej i dalej od miejsc, które oglądamy. Dlatego w czasie krótkiej informacji telefonicznej niemożliwe jest postawienie diagnozy, a także ustalenie sposobu i kosztów leczenia żylaków.

W trakcie wizyty konsultacyjnej lekarz pyta o dolegliwości związane z chorobą żył - np. czy są bóle nóg? czy pojawiają się obrzęki podudzi wieczorem? itd. Pyta także, czy w Państwa rodzinie ktoś chorował na żylaki, zakrzepicę żylną i inne choroby żył.

 Lekarz odpowiada także na pytania dotyczące choroby żył, wyjaśnia przyczynę dolegliwości i rozwoju żylaków. Po dokładnym wywiadzie przechodzi się do badania obu nóg, wykonując m.in. bezbolesne badanie dopplerowskie przepływu krwi lub USG Duplex-Doppler Color i w razie potrzeby badanie fotopletyzmograficzne (nieinwazyjne, bezbolesne badanie wydolności układu żył głębokich). Opierając się na tych badaniach, ustala się dokładne rozpoznanie i przedstawia najlepszy sposób leczenia.

Mając na uwadze fakt, że najlepszym badaniem układu żylnego, zarówno żylaków jak i żył głębokich (niemożliwych do oceny w badaniu dopplerowskim) jest badanie USG Duplex-Doppler Color, ustaliliśmy koszt wizyty z tym zaawansowanym badaniem obrazowym na minimalnym poziomie.

Wizyta konsultacyjna trwa kilkadziesiąt minut, w zależności od złożoności choroby
i stopnia jej zaawansowania.
Koszt wizyty z badaniem dopplerowskim i fotopletyzmografią - 70 zł
Wizyta konsultacyjna z badaniem USG metodą Duplex-Doppler Color - 100 zł

Żylaki
Wiele osób cierpi na żylaki. Choroba ta dotyka prawie cztery razy częściej kobiety niż mężczyzn. Żylaki, które najczęściej pojawiają się na nogach, powstają wyniku rozszerzenia się żył.

Przyczyny
Do powstania żylaków przyczyniają się różne czynniki. Ścianki żył wraz z wiekiem mogą tracić swoją elastyczność i grubieć, a ponadto może dojść do uszkodzenia tzw. zastawek żylnych. Zastawki żylne kontrolują przepływ krwi, tak aby płynęła ona tylko w kierunku serca. W przypadku nieprawidłowego ich działania krew spływa z powrotem do nogi i gromadząc się, powoduje powstanie żylaków. Skłonność do żylaków jest często dziedziczna. Do ich powstania może się także przyczynić ciąża oraz stojący lub siedzący tryb życia.

Objawy
Żylaki pojawiają się jako sieć widocznych, niebieskawych, poszerzonych i krętych żył (przede wszystkim na łydkach) albo jako niebieskie, wypukłe linie wzdłuż łydek, w zgięciu kolanowym lub na udach (zobacz zdjęcia w naszej " Wyślij e-mail "). Często żylaki, oprócz nieestetycznego wyglądu nie powodują żadnych dolegliwości. Czasami towarzyszy im jednak uczucie ciężkości w nogach, bóle lub opuchlizna kostek.

Powikłania
W wielu przypadkach żylaki nie powodują żadnych powikłań. Niekiedy mogą jednak być przyczyną stanów zapalnych - na ich przebiegu pojawia się bolesne stwardnienie i zaczerwienienie skóry. Dochodzi wtedy do zapalenia żył lub zamknięcia żyły przez skrzep krwi (zakrzepica). Oderwanie się takiego skrzepu i jego przemieszczanie wraz z krwią może wywołać bardzo groźne skutki. W przewlekłych stanach zabarwienie skóry łydek zmienia się na brązowe wskutek nieprawidłowego krążenia krwi. Z czasem pojawia się swędzenie, wypryski, a także pęknięcia pokrywającej żylaki zniszczonej skóry - powstaje otwarta rana na nodze (patrz Wyślij e-mail ). Z tych powodów żylaki możliwie wcześnie powinny być zbadane i odpowiednio leczone.

Kiedy należy udać się do lekarza?

 • Jeśli pojawiają się objawy niewydolności żylnej - bóle nóg, kurcze podudzi, obrzęki - to możliwie wczesna ocena układu żylnego może zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.
 • Jeśli stwierdzimy, że na nodze pojawiły się "pajączki" lub żylaki, to wczesna diagnostyka i leczenie mogą zahamować dalszy rozwój choroby i pozwalają uniknąć bardziej inwazyjnych metod leczenia w przyszłości
 • Gdy zauważymy, że noga nagle puchnie, przybiera kolor sino-czerwony i boli, to powodem dolegliwości może być skrzep krwi, tkwiący głęboko w żyle - badanie układu żylnego należy przeprowadzić jak najszybciej
 • Gdy żylakom towarzyszą bóle, zmiany na skórze lub otwarte rany - prawidłowa diagnostyka i odpowiednie leczenie znacznie skraca czas powrotu do zdrowia.
 • Jeśli żylaki stają się uciążliwe ze względów kosmetycznych.

Co zrobi lekarz?

 
Oceni stopień nasilenia żylaków. Badanie lekarskie przeprowadzane w Ośrodku VENAVITA uzupełniają nowoczesne metody diagnostyczne, np. badanie dopplerowskie przepływu krwi, badanie ultrasonograficzne żył metodą USG Duplex-Doppler Color, czy tzw. fotopletyzmografia.
Po badaniu stanu i wydolności układu żylnego lekarz zadecyduje, jakie środki zastosować w Twoim przypadku do leczenia żylaków (noszenie pończoch uciskających, stosowanie leków, skleroterapia - ostrzykiwanie żył, laser, czy też leczenie operacyjne). Często w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej stosuje się wiele metod równocześnie, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.


 Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
OPINIE O UŻYTKOWNIKU venavita
Sala zabiegowa - Lato bez żylaków pajączków - flebolog Poznań
Lato bez żylaków pajączków - flebolog Poznań Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 3,5 na 5 (liczba ocen: 49)
Poprzednia usługa: Kraków Projektowanie mebli i wnętrz - projektant   Następna usługa: Projektowanie Ogrodu OGRODY DRAMA śląskie