Leczenie żylaków  -  skleroterapia Poznań

Leczenie żylaków - skleroterapia Poznań nr 6436

Lokalizacja: Poznań (woj. wielkopolskie)

INFORMACJE
Cena
Rabat 10% tylko dla klientów z Favore.pl
Użytkownik
venavita ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Kontakt
Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków "VENAVITA"
Wyślij e-mail
ul. Kurpiowska 8
60-602 Poznań

tel: 61 8525880
tel: 601556446
Pokaż na mapie
Wyznacz trasę Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat (otrzymasz rabat 10%)
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 09:00-20:00
Wizyta - tylko po uzgodnieniu telefonicznym lub przez e-mail terminu.
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
OPIS USŁUGI

Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków został założony w 1993 roku. Od początku działalności Ośrodkiem kieruje dr Krzysztof Błachowiak - specjalista chirurg, flebolog (flebologia - nauka o żyłach), mający kilkunastoletnie doświadczenie w leczeniu chorób żył

Celem naszego działania jest diagnozowanie i leczenie chorób żył zgodnie z najnowszymi osiągnięciami światowymi w dziedzinie flebologii i zaleceniami Międzynarodowej Unii Flebologicznej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.
W naszej pracy zwracamy szczególną uwagę na kompetencje i przygotowanie fachowe personelu.

lek.med. Krzysztof Błachowiak
specjalista chirurg, flebolog

Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków VENAVITA
ul. Kurpiowska 8, 60-602 Poznań
tel: 618525880, tel.kom: 601-556-446
tel/fax: 61-8529383 e-mail: Wyślij e-mail


Skleroterapia

(obliteracja, "nastrzykiwanie") to metoda polegająca na podaniu do światła niewydolnej żyły substancji drażniącej celem wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia, a następnie powolnego włóknienia i zarośnięcia naczynia. Skleroterapia jest metodą leczenia żylaków stosowaną już od roku 1930. Rozwój skleroterapii w ostatnich latach spowodowany jest stosowaniem nietoksycznych substancji obliterujących, dokładniejszą diagnostyką z wizualizacją niewydolnych naczyń (podawanie leku do żyły pod kontrolą USG, tzw. echoskleroterapia) oraz lepszymi metodami przeprowadzania samego zabiegu (np. zabieg z użyciem tzw. pianki sklerosantu - lepsze i dłuższe przyleganie leku do ściany żyły). Tak jak każda technika lecznicza, skleroterapia daje najlepsze efekty, gdy jest wykonywana przez doświadczonego lekarza, mającego odpowiednią wiedzę na temat istoty PNŻ. Leczenie teleangiektazji, venulektazji i żył siatkowatych (skleroterapia pajączków i naczynek) jest podejmowane najczęściej ze względów kosmetycznych, chociaż wielu chorych po zabiegu może być zaskoczonych zmniejszeniem dolegliwości bólowych związanych z teleangiektazjami.

Wybór środka do skleroterapii zależy od średnicy i wielkości żyły, ale także od preferencji osoby wykonującej zabieg. Stosowane w przeszłości preparaty, np. stężona sól lub glukoza powodowały duży odczyn zapalny i ból. Preparaty używane obecnie do skleroterapii nie wywołują bólu. W leczeniu stosuje się odpowiednio rozcieńczone fabrycznie leki.

  • Po wstrzyknięciu leku żyła obkurcza się, podrażniona ściana żyły włóknieje, ustaje przepływ krwi i w czasie kilku dni do kilku tygodni żyła przestaje być widoczna.

  • Po zabiegu pacjentka wraca do domu, do swoich codziennych czynności. Jedynym ograniczeniem jest zakaz przegrzewania nóg (gorące kąpiele, sauna, nasłonecznienie, solarium). Pacjentka zostaje poinformowana co do dalszego postępowania pozabiegowego (odpoczywanie z nogami uniesionymi, aby zapewnić lepszy odpływ żylny, masaże okolic ostrzykiwanych, noszenie pończoch przeciwżylakowych lub bandaży kompresyjnych, stosowanie preparatów zewnętrznych poprawiających napięcie drobnych naczyń - wyciągi z ogórecznika lekarskiego, kasztanowiec, miłorząb japoński).

  • Po zabiegu w okolicy obliterowanych żyłek powstają nieznaczne zaczerwienienia i obrzęki, ustępujące po kilku minutach lub godzinach. Występujące w miejscu zamykanych naczyń przebarwienia wraz z upływem czasu znikają zupełnie. Skleroterapia to zabieg wymagający współpracy pacjentki z lekarzem.

Odmianą skleroterapii jest tzw. mikroskleroterapia. Przy użyciu tej metody zamyka się głównie bardzo drobne żyłki, tzw. teleangiektazje - które są oporne na inne metody leczenia. Zabieg przeprowadza się przy użyciu okularów powiększających i bardzo cienkich, delikatnych igiełek.

Od kilku miesięcy coraz wiekszym zainteresowaniem pacjentów cieszy się tzw. skleroterapia piankowa Tessariego (ang. foam sclerotherapy) Jest to metoda polegajaca na wstrzyknięciu do żylaka leku w postaci specjalnie spreparowanej pianki. Taka postać leku powoduje, że nie rozpływa się on w żyle i zakleja tylko wybrane żylaki. Metodą tą można leczyć nawet duże żylaki, co pozwala często uniknąć zabiegu chirurgicznego.

Zarówno skleroterapia jak i mikroskleroterapia, jako bezpieczne i skuteczne metody leczenia, znajdują coraz większą popularność i są stosowane w leczeniu tysięcy pacjentów na całym świecie. Kobiety dbające o estetyczny wygląd nóg poddają się takim zabiegom co kilka lat (w miarę rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej), nie dopuszczając do tworzenia się dużych obszarów brzydko wyglądających poszerzeń żylnych. Następujące w kolejnych latach dostrzyknięcia są krótkie i zdecydowanie mniej kłopotliwe.


Przewlekła niewydolność żylna, która może objawiać się pod postacią żylaków, pajączków i jako pękające naczynka jest chorobą rozpoznawaną i leczoną przez lekarza.

Żaden lek nie usuwa i nie zmniejsza widocznych żylaków czy pajączków. Leki zmniejszają tylko dolegliwości związane z chorymi żyłami (bóle, obrzęki, świąd i napięcie skóry). Tylko po ustaleniu rozpoznania, po uzgodnieniu z lekarzem, możesz łagodzić dolegliwości samodzielnie.

Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

RABATY
Rabat 10 %
Tylko dla klientów z Favore.plPowołaj się na Favore. pl, otrzymasz rabat!
INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Pajączki - Leczenie żylaków - skleroterapia Poznań
Leczenie żylaków - skleroterapia Poznań Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 16)
Poprzednia usługa: Wędkowanie w Altantyku?? - my Ci POMOŻEMY   Następna usługa: Naprawa DVD Manta po nieudanej aktualizacji softu