Leczenie żylaków  -  skleroterapia Poznań

Leczenie żylaków - skleroterapia Poznań nr 6436

Lokalizacja: Poznań (woj. wielkopolskie)

INFORMACJE
Cena
Rabat 10% tylko dla klientów z Favore.pl
Użytkownik
venavita ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Kontakt
Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków "VENAVITA"
Wyślij e-mail
ul. Kurpiowska 8
60-602 Poznań

tel: 61 8525880
tel: 601556446
Pokaż na mapie
Wyznacz trasę Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat (otrzymasz rabat 10%)
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 09:00-20:00
Wizyta - tylko po uzgodnieniu telefonicznym lub przez e-mail terminu.
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
OPIS USŁUGI

Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków został założony w 1993 roku. Od początku działalności Ośrodkiem kieruje dr Krzysztof Błachowiak - specjalista chirurg, flebolog (flebologia - nauka o żyłach), mający kilkunastoletnie Wyślij e-mail

Celem naszego działania jest diagnozowanie i leczenie chorób żył zgodnie z najnowszymi osiągnięciami światowymi w dziedzinie flebologii i zaleceniami Międzynarodowej Unii Flebologicznej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.
W naszej pracy zwracamy szczególną uwagę na kompetencje i przygotowanie fachowe personelu.

lek.med. Krzysztof Błachowiak
specjalista chirurg, flebolog

Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków VENAVITA
ul. Kurpiowska 8, 60-602 Poznań
tel: Wyślij e-mail , tel.kom: 601-556-446
tel/fax: 61-8529383 e-mail: Wyślij e-mail


Skleroterapia

(obliteracja, "nastrzykiwanie") to metoda polegająca na podaniu do światła niewydolnej żyły substancji drażniącej celem wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia, a następnie powolnego włóknienia i zarośnięcia naczynia. Skleroterapia jest metodą leczenia żylaków stosowaną już od roku 1930. Rozwój skleroterapii w ostatnich latach spowodowany jest stosowaniem nietoksycznych substancji obliterujących, dokładniejszą diagnostyką z wizualizacją niewydolnych naczyń (podawanie leku do żyły pod kontrolą USG, tzw. echoskleroterapia) oraz lepszymi metodami przeprowadzania samego zabiegu (np. zabieg z użyciem tzw. pianki sklerosantu - lepsze i dłuższe przyleganie leku do ściany żyły). Tak jak każda technika lecznicza, skleroterapia daje najlepsze efekty, gdy jest wykonywana przez doświadczonego lekarza, mającego odpowiednią wiedzę na temat istoty PNŻ. Leczenie Wyślij e-mail (skleroterapia pajączków i naczynek) jest podejmowane najczęściej ze względów kosmetycznych, chociaż wielu chorych po zabiegu może być zaskoczonych zmniejszeniem dolegliwości bólowych związanych z teleangiektazjami.

Wybór środka do skleroterapii zależy od średnicy i wielkości żyły, ale także od preferencji osoby wykonującej zabieg. Stosowane w przeszłości preparaty, np. stężona sól lub glukoza powodowały duży odczyn zapalny i ból. Preparaty używane obecnie do skleroterapii nie wywołują bólu. W leczeniu stosuje się odpowiednio rozcieńczone fabrycznie leki.

  • Po wstrzyknięciu leku żyła obkurcza się, podrażniona ściana żyły włóknieje, ustaje przepływ krwi i w czasie kilku dni do kilku tygodni żyła przestaje być widoczna.

  • Po zabiegu pacjentka wraca do domu, do swoich codziennych czynności. Jedynym ograniczeniem jest zakaz przegrzewania nóg (gorące kąpiele, sauna, nasłonecznienie, solarium). Pacjentka zostaje poinformowana co do dalszego postępowania pozabiegowego (odpoczywanie z nogami uniesionymi, aby zapewnić lepszy odpływ żylny, masaże okolic ostrzykiwanych, noszenie pończoch przeciwżylakowych lub bandaży kompresyjnych, stosowanie preparatów zewnętrznych poprawiających napięcie drobnych naczyń - wyciągi z ogórecznika lekarskiego, kasztanowiec, miłorząb japoński).

  • Po zabiegu w okolicy obliterowanych żyłek powstają nieznaczne zaczerwienienia i obrzęki, ustępujące po kilku minutach lub godzinach. Występujące w miejscu zamykanych naczyń przebarwienia wraz z upływem czasu znikają zupełnie. Skleroterapia to zabieg wymagający współpracy pacjentki z lekarzem.

Odmianą skleroterapii jest tzw. mikroskleroterapia. Przy użyciu tej metody zamyka się głównie bardzo drobne żyłki, tzw. Wyślij e-mail - które są oporne na inne metody leczenia. Zabieg przeprowadza się przy użyciu okularów powiększających i bardzo cienkich, delikatnych igiełek.

Od kilku miesięcy coraz wiekszym zainteresowaniem pacjentów cieszy się tzw. skleroterapia piankowa Tessariego (ang. foam sclerotherapy) Jest to metoda polegajaca na wstrzyknięciu do żylaka leku w postaci specjalnie spreparowanej pianki. Taka postać leku powoduje, że nie rozpływa się on w żyle i zakleja tylko wybrane żylaki. Metodą tą można leczyć nawet duże żylaki, co pozwala często uniknąć zabiegu chirurgicznego.

Zarówno skleroterapia jak i mikroskleroterapia, jako bezpieczne i skuteczne metody leczenia, znajdują coraz większą popularność i są stosowane w leczeniu tysięcy pacjentów na całym świecie. Kobiety dbające o estetyczny wygląd nóg poddają się takim zabiegom co kilka lat (w miarę rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej), nie dopuszczając do tworzenia się dużych obszarów brzydko wyglądających poszerzeń żylnych. Następujące w kolejnych latach dostrzyknięcia są krótkie i zdecydowanie mniej kłopotliwe.


Przewlekła niewydolność żylna, która może objawiać się pod postacią żylaków, pajączków i jako pękające naczynka jest chorobą rozpoznawaną i leczoną przez lekarza.

Żaden lek nie usuwa i nie zmniejsza widocznych żylaków czy pajączków. Leki zmniejszają tylko dolegliwości związane z chorymi żyłami (bóle, obrzęki, świąd i napięcie skóry). Tylko po ustaleniu rozpoznania, po uzgodnieniu z lekarzem, możesz łagodzić dolegliwości samodzielnie.

Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

RABATY
Rabat 10 %
Tylko dla klientów z Favore.plPowołaj się na Favore. pl, otrzymasz rabat!
INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
OPINIE O UŻYTKOWNIKU venavita
Pajączki - Leczenie żylaków - skleroterapia Poznań
Leczenie żylaków - skleroterapia Poznań Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 18)
Poprzednia usługa: Wędkowanie w Altantyku?? - my Ci POMOŻEMY   Następna usługa: Naprawa DVD Manta po nieudanej aktualizacji softu