Grupa Money.pl
Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - Poznań

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - Poznań nr 6444

Lokalizacja: Poznań (woj. wielkopolskie)Więcej: Poznań-Sołacz

Wyślij zapytanie Pokaż na mapie Wyznacz trasę Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
INFORMACJE
Użytkownik
venavita ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij wiadomość
Kontakt
Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków "VENAVITA"
ul. Kurpiowska 8
60-602 Poznań

Wyślij e-mail
tel: 61 8525880
tel: 601556446
Pokaż na mapie
Wyznacz trasę Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl
Godziny
pn-pt: 09:00-20:00
Wizyta - tylko po uzgodnieniu telefonicznym lub przez e-mail terminu.
rozwiń
OPIS USŁUGI
Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków został założony w 1993 roku. Od początku działalności Ośrodkiem kieruje dr Krzysztof Błachowiak - specjalista chirurg, flebolog (flebologia - nauka o żyłach), mający kilkunastoletnie doświadczenie w leczeniu chorób żył.

Celem naszego działania jest diagnozowanie i leczenie chorób żył zgodnie z najnowszymi osiągnięciami światowymi w dziedzinie flebologii i zaleceniami Międzynarodowej Unii Flebologicznej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.
W naszej pracy zwracamy szczególną uwagę na kompetencje i przygotowanie fachowe personelu.

lek.med. Krzysztof Błachowiak
specjalista chirurg, flebolog

VENAVITA jest ośrodkiem, w którym wykonuje się:

Żylaki odbytu (guzki krwawnicze, hemoroidy)
Wiele osób dorosłych cierpi na żylaki odbytu. Objawiają się one krwawieniem, bólem, wypadaniem z odbytu i świądem. Żaden z tych objawów nie jest jednak typowy dla hemoroidów, więc ich rozpoznanie można ustalić dopiero po wykluczeniu innych chorób (m. in. szczeliny odbytu, przetoki, ropnia lub nowotworu) na podstawie dokładnego badania lekarskiego.

Badanie żylaków odbytu
Najlepszym sposobem uwidocznienia guzków krwawniczych jest anoskopia. Badanie polega na założeniu wziernika i oglądaniu oświetlonego kanału odbytu.
W naszym Ośrodku zapewniamy Państwu pełen komfort i intymność badania.

Leczenie guzków krwawniczych
Leczenie żylaków odbytu zależy od stopnia ciężkości choroby.

 • W przypadku, kiedy hemoroidy nie wypadają, leczenie rozpoczyna się metodą zachowawczą (dieta bogatoresztkowa z dużą ilością płynów, preparaty kortykosteroidów i leki znieczulające miejscowo)
 • Małoinwazyjne metody zabiegowe stosuje się, kiedy hemoroidy powiększają się, a następnie uwypuklają w odbycie przy oddawaniu stolca
 • Wycięcie chirurgiczne (wiążące się ze znacznie większym bólem i poważniejszymi powikłaniami niż małoinwazyjne leczenie nieoperacyjne) powinno być zarezerwowane dla niewielkiej grupy chorych ze znacznie zaawansowanymi hemoroidami
W Ośrodku VENAVITA stosujemy małoinwazyjne metody zabiegowe polecane m.in. w aktualnych wytycznych Amerykańskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.
 • Zabiegi laserowe - impuls energii lasera wywołuje włóknienie i "zarastanie" żylaka
 • Ligacja opaskami gumowymi, tzw. metoda Barrona
  Przy użyciu anoskopu wprowadza się do odbytu aparat zasysający żylak i na podstawę żylaka zakłada się małą gumkę. Doprowadza to do "zaschnięcia" żylaka w ciągu 2-3 tygodni
 • Skleroterapia
  Metoda polega na wstrzyknięciu do żylaka płynu doprowadzającego do jego zwłóknienia w ciągu kilku tygodni

Powikłania
W wielu przypadkach żylaki nie powodują żadnych powikłań. Niekiedy mogą jednak być przyczyną stanów zapalnych - pojawia się ból i świąd odbytu. Często pierwszym objawem, który zwraca uwagę na hemoroidy jest krwawienie z odbytu. Objaw ten nie może być bagatelizowany, ponieważ rzadko, ale zdarza się, że przyczyną krwawienia może być nowotwór !!!
Z tych powodów żylaki możliwie wcześnie powinny być zbadane i odpowiednio leczone.

Co zrobi lekarz?
Oceni stopień nasilenia żylaków. Badanie lekarskie przeprowadzane w Ośrodku VENAVITA uzupełniają nowoczesne metody diagnostyczne, np. badanie ultrasonograficzne (USG Doppler) oraz anoskopia.
Po przeprowadzonym badaniu lekarz zadecyduje, jakie środki zastosować w Twoim przypadku do leczenia żylaków (dieta, stosowanie leków, skleroterapia - ostrzykiwanie żył, laser, założenie gumek czy też leczenie operacyjne). Często w leczeniu guzków krwawniczych odbytu stosuje się wiele metod równocześnie, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
PROMOWANE USŁUGI
Wyślij zapytanie Pokaż na mapie Wyznacz trasę Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Rejestracja - Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - Poznań - wyświetleń 32262
Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - Poznań Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 25)
Poprzednia usługa: Edoviov Wyposażenie łazienek Systemy grzewcze   Następna usługa: Sieci komputerowe dla Ciebie i Twojej firmy!