FAKTORING - EFEKTYWNE ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!!

FAKTORING - EFEKTYWNE ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!! nr 7191

Lokalizacja: Katowice (woj. śląskie)

INFORMACJE
Kontakt
Fortrade
Wyślij e-mail
ul. Czerwińskiego 6
40-123 Katowice

tel: 32 2586632
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI
FORTRADE

FAKTORING

linia.jpg (5078 bytes)

Poniżej przedstawiamy ofertę faktoringu polegającego na finansowaniu działalności przedsiębiorstwa poprzez odsprzedanie posiadanych wierzytelności firmie faktoringowej (Faktorowi).

Dla każdego, kto zarządza firmą produkcyjną bądź usługową, jest oczywiste ,że pozyskanie nowych klientów i nowych zamówień jest uzależnione od terminów otrzymania zapłaty za sprzedane towary i usługi. Możliwości uregulowania własnych zobowiązań wobec dostawców są limitowane terminami płatności odbiorców. W tej sytuacji producent/usługodawca coraz częściej staje przed dylematem:

...czy chcę i zgodzę się wydłużyć terminy płatności klientom, którzy mogą zrezygnować z kolejnych zamówień, czy też będę głuchy na tłumaczenia wyjaśniające przyczyny nie wywiązywania się z ustalonych terminów...

Wybór pierwszego rozwiązania grozi utratą płynności finansowej i stwarza konieczność pozyskania środków finansowych potrzebnych na bieżącą działalność z zewnętrznego źródła. Wybór drugiego budzi niepokój i niepewność o przyszłość biznesu. Czas staje się kluczowym czynnikiem sukcesu.

FAKTORING - EFEKTYWNE ROZWIĄZANIE

Proponujemy sprawdzone i skuteczne rozwiązanie odsuwające zagrożenie utraty płynności finansowej. W ramach usługi faktoringowej, FAKTORANT (sprzedający towary/usługi) odsprzedaje FAKTOROWI (firmie faktoringowej) wierzytelności wobec swoich KONTRAHENTÓW powstałe z tytułu sprzedaży dóbr i/lub usług. Faktoring jest usługą finansową, która skutecznie niweluje niedogodności wywołane okresowymi brakami gotówki spowodowane udzieleniem odbiorcom kredytu kupieckiego. Podmiotem operacji faktoringowych są wierzytelności FAKTORANTA względem jednego bądź kilku KONTRAHENTÓW o terminach płatności nie przekraczających 90 dni (w obrocie krajowym). Odkupując wierzytelność FAKTOR wypłaca FAKTORANTOWI środki, które są zasadniczo równe wartości wykupionych faktur. Najpóźniej w ciągu 48 godzin od przyjęcia faktur do wykupu, nasz klient otrzymuje zapłatę, w wysokości umówionej zaliczki (80% wartości brutto faktury). 
Uregulowanie długu w terminie określonym w fakturze uruchamia ostateczne rozliczenie transakcji faktoringowej i FAKTORANT otrzymuje pozostałą kwotę środków. Oferujemy wykup wierzytelności na zasadzie faktoringu niepełnego (z regresem) i pełnego .Faktoring niepełny pozostawia ryzyka wypłacalności po stronie FAKTORANTA. Oznacza to, że jeśli KONTRAHENT nie ureguluje długu w terminie określonym w fakturze, wierzytelność wraca do FAKTORANTA. Przy faktoringu pełnym FAKTORANT nie ponosi ryzyka wypłacalności KONTRAHENTA , należy jednak zaznaczyć ,że koszt tej usługi jest wyższy w porównaniu z faktoringiem niepełnym. Oferujemy także faktoring zagraniczny związany z realizacją eksportu.
Podsumowując faktoring jest więc formą zamiany przyszłej płatności w dostępną od zaraz gotówkę.

FAKTORING - JAK TO DZIAŁA ?

FAKTORANT przelewa wierzytelności na rzecz FAKTORA. W zamian za to, FAKTOR stawia do dyspozycji FAKTORANTA umówione środki finansowe. Operacja faktoringu jest szybka, środki są przekazywane na konto FAKTORANTA najpóźniej w 48 godzin od momentu przyjęcia faktur do wykupu. O fakcie zawarcia umowy faktoringowej FAKTORANT powiadamia KONTRAHENTÓW, informując ich o tym, że w czasie trwania umowy o świadczeniu usług faktoringowej są zobligowani do regulowania należności na rzecz FAKTORA. Wszystkie płatności związane z transakcją faktoringu są księgowane u FAKTORA na koncie rozliczeniowym FAKTORANTA, a informacje o stanie wierzytelności są przekazywane FAKTORANTOWI na bieżąco.

MECHANIZM FAKTORINGU

 1. KONTRAHENT składa zamówienie u FAKTORANTA.
 2. FAKTORANT dostarcza produkt lub usługę KONTRAHENTOWI i wystawia fakturę.
 3. FAKTORANT przedstawia FAKTOROWI fakturę do wykupu.
 4. FAKTOR płaci FAKTORANTOWI kwotę zaliczki.
 5. KONTRAHENT spłaca FAKTOROWI należność.
 6. Po spłacie pełnej kwoty należności przez kontrahenta FAKTOR wypłaca FAKTORANTOWI pozostałą wartość faktury.

Faktoring jest środkiem prowadzącym w prosty sposób do zwiększenia wolumenu sprzedaży. Dostępność naszych usług powoduje, że każdy przedsiębiorca może zwrócić się z ofertą nawiązania współpracy. W tym celu należy wypełnić załączony do e-maila formularz aplikacji o usługę faktoringową i przesłać go na nasz adres.

FAKTORING - KOSZT

Koszt faktoringu jest porównywalny do kosztu innych, tradycyjnych produktów w sferze usług finansowych. W kalkulacji kosztu usługi uwzględnia się indywidualne parametry wyjściowe. Koszt usługi oparty jest na następujących składnikach:

 • kwota brutto faktur
 • terminy płatności faktur (14 -90 dni)
 • wysokość zaliczkowanej wypłaty od wartości brutto faktury (80-90%)
 • dyskonto (WIBOR 3M plus marża )
 • prowizja od wartości faktury 

Ostateczna kalkulacja faktoringu zawsze uwzględnia specyfikę danej firmy (ilość faktur, liczba klientów, terminy płatności itp.). W przypadku zainteresowania z Państwa strony konkretną ofertą i kalkulacją uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonego formularza aplikacji i przesłanie do nas mailem, faksem lub pocztą.

FAKTORING - JAKIE DAJE KORZYŚCI

Środki finansowe za odsprzedane faktury wpływają na rachunek Faktoranta wcześniej, niż wynika to z umowy sprzedaży towarów i/lub usług. Dzięki faktoringowi oferta dwu, trzymiesięcznych a nawet dłuższych terminów płatności dla odbiorców jest realna a utrzymanie płynności finansowej nie stanowi już problemu. Faktoring jest usługą, która:

 • zamienia należności na płynne środki pieniężne
 • zapewnia otrzymanie szybkiej zapłaty za sprzedane dobra i usługi
 • poprawia płynność finansową
 • stwarza możliwość terminowego regulowania własnych zobowiązań
 • umożliwia pozyskanie atrakcyjnych kontaktów handlowych
 • daje pełną, bieżącą informację o stanie wierzytelności
 • pozwala na wydanie obiektywnej oceny kondycji finansowej firmy oraz jej kontrahentów
 • zmniejsza należności - lepsze wskaźniki finansowe

Przedstawione powyżej korzyści pozwalają stwierdzić, że faktoring to gwarancja rozwoju i ekspansji firmy

Podpisanie umowy o świadczeniu usług faktoringowych otworzy Państwu dostęp do środków finansowych, które w znakomity sposób ułatwią Państwu prowadzenie biznesu. Wierzymy w prawdziwość znanego od wieków powiedzenia - Czas to pieniądz. Z nami i jedno i drugie będzie pracować dla Państwa !

Jeśli macie Państwo wątpliwości, pytania i uwagi, prosimy o bezpośredni kontakt.

 

FIRMA

FORTRADE  jest najstarszą obecnie, działającą na rynku,  firmą leasingową, oferującą swoje usługi finansowe już od listopada 1990 roku.

Będąc firmą ze 100 % udziałem kapitału włoskiego i stanowiącą jedną z wielu części włoskiej grupy kapitałowej FORTRADE, uczestniczyliśmy w kształtowaniu się rynku leasingowego w Polsce od samego jego początku, wykorzystując wiedzę i doświadczenie FORTRADE z innych rynków światowych, w tym głównie z rynków finansowych Państw wysoce uprzemysłowionych.

Opierając się na wykwalifikowanej kadrze pracowniczej i nowoczesnych metodach finansowania przedsięwzięć gospodarczych, FORTRADE oferuje klientom fachowość i profesjonalizm obsługi w sferze finansowej, w tym przede wszystkim w zakresie leasingu.

Od 2000 roku we współpracy z Citibank Handlowy S.A. i Handlowy Heller S.A. realizujemy usługę faktoringu. Oferujemy faktoring krajowy (pełny i niepełny) oraz faktoring eksportowy

 

 Telefonicznie, osobiście, listownie lub za pomocą internetu odpowiemy na Państwa pytania i wątpliwości dotyczące finansowania inwestycji poprzez leasing a także faktoringu.

Życząc sukcesów zawodowych i samych trafionych inwestycji, zapraszamy do odwiedzenia kolejnych stron i zapoznania się z pełną ofertą FORTRADE S.A.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
FAKTORING - EFEKTYWNE ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!! - galeria
FAKTORING - EFEKTYWNE ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 7)
Poprzednia usługa: LEASING Samochody, ciągniki, nieruchomości itp!!   Następna usługa: POLEROWANIE ALUMINIUM, NIERDZEWKI RÓŻNE ELEMENTY