Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaKosmetyczne, fryzjerskie i pokrewneKosmetyka ciała i twarzyOczyszczanie twarzy

Artykuł: Codzienna pielęgnacja skóry tłustej

Dodaj zlecenie

Codzienna pielęgnacja skóry tłustej

Codzienna pielęgnacja skóry tłustej
Autor: truskawkowomalinowo   |   10 sie 2015, 12:23   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Oczyszczanie twarzy

Skóra tłusta wymaga szczególnej opieki. Jeśli nie bardzo wiesz jak mogłabyś pomóc swojej skórze to zapoznaj się z artykułem.

Jednym z największych problemów, z jakimi w pewnym wieku zmaga się zdecydowana większość ludzi, jest tłusta skóra. Tłusta skóra oznacza nie tylko wzmożoną pracę gruczołów łojowych, ale też zwiększoną wrażliwość, z czego mało kto zdaje sobie sprawę. To znacząco utrudnia pielęgnację.

Oto kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Ci w pielęgnacji skóry tłustej:

● Używaj kosmetyków stworzonych z myślą o skórze tłustej; wiele osób uważa, że „to wszystko jedno” jakich kosmetyków się używa. To nieprawda!
● Pamiętaj o porządnym demakijażu. Skóra jest już wystarczająco obciążona łojem, więc niedokładny demakijaż (a w związku z tym resztki np. fluidu) dodatkowo ją obciążą.
● Jeżeli nie nakładasz danego dnia fluidu pamiętaj o częstym przemywaniu twarzy tonikiem. Usuwanie łoju i różnego rodzaju zanieczyszczeń wyjdą Twojej skórze tylko na dobre. Możesz też używać chusteczek typu „3w1”, ale pamiętaj, że nie zastąpi to żelu do mycia twarzy i toniku!
● Używaj kosmetyków bez alkoholu.
● Zrezygnuj z „ciężkich” kremów, zainwestuj w kremy o lekkiej konsystencji.
● Dwa – trzy razy w tygodniu zrób sobie ziołową parówkę.
● Wydaje Ci się, że musisz zrezygnować z makijażu? Nic bardziej mylnego! Na rynku dostępne są kosmetyki dla skóry tłustej, możesz także używać kosmetyków mineralnych, możesz o nich poczytać tu: http://www.favore.pl/baza-wiedzy/zalety-i-wady-kosmetykow-mineralnych,4618,0.html
● W pielęgnacji skóry tłustej powszechnie stosowany jest olejek herbaciany. Możesz go aplikować bezpośrednio na skórę lub dodać np. do toniku. Jest dostępny w każdej aptece.
● Ważna jest też dieta. Ogranicz spożywanie alkoholu, tłustych, smażonych potraw i palenie papierosów. To wyjdzie na zdrowie nie tylko Twojej skórze!

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU
  • Paznokcie, tipsy Zdobienie paznokci, tipsy, diamenciki. Profesjonalny manicure i pedicure. Możliwość wizyty domowej w godzinach innych niż podane - proszę o kontakt.brak zdjęcia 40 zł sztuka Wocławdolnośląskie