Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaLekarze specjaliściMedycyna pracy

Artykuł: Czy placówki medyczne powinny obawiać się wdrożenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej?

Dodaj zlecenie

Czy placówki medyczne powinny obawiać się wdrożenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej?

Autor: Graphcom   |   27 maj 2014, 15:14   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Medycyna pracy

Jak wynika z debaty, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (7.05.2014r.), szpitale wojewódzkie i powiatowe, są już gotowe na prowadzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Dyrektorzy domagają się promowania placówek, dla których 1 lipca 2014 r. nie jest datą możliwych kłopotów organizacyjnych.

Jak wynika z debaty, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (7.05.2014r.), szpitale wojewódzkie i powiatowe, są już gotowe na prowadzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Dyrektorzy domagają się promowania placówek, dla których 1 lipca 2014 r. nie jest datą możliwych kłopotów organizacyjnych.

Dużych jednostek medycznych rejestrujących i leczących nawet kilkaset tys. pacjentów rocznie, nie można porównywać z niewielką przychodnią czy prywatnym gabinetem lekarskim. Istotne jest jednak, to że szpitale nie boją się, że konieczność prowadzenia dokumentacji elektronicznej źle wpłynie na system organizacyjny ich placówki i rozumieją korzyści jakie mogą uzyskać dzięki zmianom. Skoro szpital potrafi poradzić sobie z EDM, tym bardziej nie powinna obawiać się tego przychodnia medyczna czy też mniejszy gabinet.

„Ustalono termin i trzeba go dotrzymać” twierdzi Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr W. Biegańskiego w Grudziądzu. 1 sierpnia 2014 r. ogłoszono ustawową datą wprowadzenia w życie EDM. Mówi się o przesunięciu tej daty jednak do tej pory nie zostało to potwierdzone i zapisane w żadnym dokumencie. Marek Nowak podkreślił, że dobrym rozwiązaniem jest okres przejściowy jednak powinno się promować placówki, które radzą sobie ze zmianami, inwestują w nowe technologie i się ich nie boją, a tym samym poważnie podchodzą do wdrożenia systemu do elektronicznej dokumentacji w najbliższym czasie.

Świadome podmioty medyczne, dbające o rozwój działalności, szukające oszczędności w postaci ułatwiania codziennych zadań i zyskiwania dodatkowego czasu, a także zwracające uwagę na pojawiające się potrzeby pacjentów, będą potrafiły dostrzec korzyści płynące z EDM – one zyskają najwięcej i staną się liderami na rynku medycznym.

Dobrym przykładem rozwiniętego systemu medycznego jest OptiMED24 spółki Comarch S.A. cechującym się pełną zgodnością z wymogami Ministerstwa Zdrowia oraz szeroką funkcjonalnością pozwalającą na zarządzanie, przechowywanie i dostęp do dokumentacji pacjenta.

Program pozwala na sprawną rejestrację pacjentów do specjalistów przez prowadzenie elektronicznego kalendarza, eliminuje konieczność wyszukiwania i przenoszenia kart pacjentów, a także skraca czas przeglądania historii pacjenta w gabinecie przez natychmiastowy do niej dostęp z możliwością ponawiania wykonanych wcześniej czynności, jak wystawienie podobnej recepty czy skierowania. Elastyczność systemu pozwala na jego idealne dopasowanie do prowadzonej działalności.

Skontaktuj się z nami i poznaj mkorzyści z wdrożenia OptiMED24!

Spółka Graphcom specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach, teraz także medycznych oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.

Źródło: http://graphcom.pl/2-55-127-pl-czy_przychodnie_powinny_obawiac_sie_wdrozenia_edm.htm

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU
  • Audyt Korzyści Nowoczesne i niezawodne oprogramowanie wspierające zarządzanie firmą jest jednym z kluczowych warunków jej rozwoju. Decydując się na jego zakup, ważne je...Audyt Korzyści, Poznań, wielkopolskie Poznańwielkopolskie