Favore.plBaza wiedzyRozrywka, imprezy i sztukaMuzyka, kultura i sztukaKoncerty

Artykuł: Festiwalowy niezbędnik co zabrać ze sobą jadąc na festiwal?

Dodaj zlecenie

Festiwalowy niezbędnik co zabrać ze sobą jadąc na festiwal?

Festiwalowy niezbędnik  co zabrać ze sobą jadąc na festiwal?
Autor: oasja   |   12 lip 2017, 12:09   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Koncerty

Jedziesz po raz pierwszy na festiwal muzyczny? Nie wiesz co spakować? Festiwalowy przewodnik pomoże Ci w wyborze potrzebnych rzeczy.

Wakacje to czas niezliczonej ilości festiwali muzycznych, wiele z nich trwa po kilka dni. Dlatego często wyjazd na festiwal przeobraża się w nie lada wyprawę. Wiele osób, które jadą na taki festiwal po raz pierwszy nie wie co zabrać ze sobą w podróż.

1. Namiot+śpiwór+karimata

Te trzy rzeczy są najważniejszym elementem wyposażenia. Oczywiście jeżeli jedziemy ze znajomymi to nie każdy musi brać namiot, ale tę kwestię warto dogadać przed wyjazdem. Śpiwór również jest niezbędny. Zapewni ciepło w nocy, które nawet latem bywają chłodne. Karimata przydaje się do położenia pod śpiwór. Posłuży także jako świetna izolacja przed mokrą trawą.

2. Jedzenie
Na festiwalach są strefy z food-truckami, ale często ustawiają się przed nimi długie kolejki. Warto mieć ze sobą coś na wypadek nagłego głodu. Najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju suche przekąski: zupki ekspresowe, batoniki musli, batoniki wysokoenergetyczne, kabanosy pakowane próżniowo.

3. Ubrania
Na festiwal weźmy ubrania, których nie jest nam szkoda. Podstawą są przewiewne koszulki, krótkie spodenki, ciepła bluza i kurtka przeciwdeszczowa. Jeżeli chodzi o obuwie to postawmy na wygodne sandały, klapki i parę kaloszy.

4. Gotówka

Weźmy ze sobą rozmienioną gotówkę. Bankomaty znajdują się najczęściej poza terenem festiwalu i ustawiają się do nich bardzo długie kolejki. Dlatego lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność.

5. Sprzęt
Drogi sprzęt najlepiej zostawić w domu. Oczywiście wyjątkiem smartfon, którego będziemy mieć zawsze przy sobie. Wyposażmy go w wodoszczelne i wytrzymałe etui ochronne. Weźmy ze sobą także pojemny power bank, bo nie zawsze będziemy mieć możliwość, żeby podładować nasz telefon.

6. Apteczka
W apteczkę najlepiej zaopatrzyć się w sklepie survivalowym albo aptece. Ważne jest, aby nasza apteczka była wodoodporna i zawierała najpotrzebniejsze wyposażenie. Opaska uciskowa, bandaż opatrunkowe, gazy jałowe, woda utleniona, plastry to minimum jakie powinniśmy ze sobą zabrać. Dobrze jest mieć przy sobie leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe oraz rozkurczowe. Jeżeli stale przyjmujemy inne leki koniecznie weźmy je ze sobą na festiwal. Warto wziąć ze sobą także gaz pieprzowy i koniecznie chusteczkę neutralizującą. Dobrze jest mieć coś w zanadrzu w razie nagłej sytuacji.

7. Nerka

Saszetka na biodro to świetne rozwiązanie podczas festiwalu. Warto w niej mieć wszystkie potrzebne rzeczy i kosztowności. Trzymajmy w niej przede wszystkim telefon, power bank, gotówkę, dokumenty, gaz pieprzowy i klucze.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy