Favore.plBaza wiedzyElektronika, foto, wideoFotografiaFotografowanie imprezŚluby, wesela

Artykuł: Fotograf warszawa radzi jak zrobić dobre zdjęcie

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Fotograf warszawa radzi jak zrobić dobre zdjęcie

Fotograf warszawa radzi jak zrobić dobre zdjęcie
Autor: fotopilot   |   26 maj 2013, 10:35   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Śluby, wesela

Kilka zasad pracy dla fotografa na wesele lub fotografa na chrzest. Realizacja zdjęć to nie tylko beznamiętne pstrykanie, fotograf to pasja, fotograf to misja fotograf to styl życia. Firma fotograf warszawa radzi jak zostać dobrym fotografem i uniknąć banalnych zdjęć.

Usługi fotograficzne to nie tylko suche rzemiosło pozbawione emocji ale również mała cząstka duszy pozostawiona przez fotografa w zdjęciach. Na papier fotograf warszawa zawsze przelewa część siebie.
Fotograf powinien umieć zatrzymać emocje cierpienie i atmosferę chwili na zdjęciu. Zdjęcia to nie tylko beznamiętnie napstrykanie setki fotek ale również a może przede wszystkim zatrzymany czas na zdjęciu do którego będziemy chcieli wracać, który jest częścią historii, czegoś ważnego, cierpień, radości, myśli które utrwalił fotograf.
Poniżej kilka zasad dobrego zdjęcia:
1. Zdjęcie to nie tylko treść – zdjęcie to przedmiot który powinien być harmonicznie skonstruowany.
2. Szukaj tych fragmentów rzeczywistości do zdjęć które coś znaczą, wyrażają, tych które tworzą piękne obrazy
3. wykonując fotografie czarno-białą staraj się widzieć świat tylko w odcieniach monochromatycznych.
4. Przyjrzyj się zdjęciu za nim je zrobisz czy nie ma ono niepotrzebnych elementów wyrwanych z kontekstu typu słup, tablica informacyjna, dziwnej osoby w tle.
5. Fotografuj to co cię interesuje. To co ci się wydaje piękne. Pamiętaj jednak że malarze robią dzieła sztuki z jabłek, stogów siana lub jak w wypadku Van Gogha dziecięcych bucików.
6. Staraj się wiedzieć co fotografujesz i co interesuje cię w tej fotografii. Czasami bywa tak że plan fotografowanej sceny jest za szeroki. Wtedy nie rób zdjęcia. Staraj się nie strzelać na ślepo.
7. Jan Bułhak mówił – „jeden obraz – jeden temat” nie mieszajmy bezmyślnie tematów na zdjęciu, róbmy je tak aby moc nadać konkretny tytół który zamknie temat zdjęcia.
8. Jedno zdjęcie to jedna forma, jeden dominujący motyw który skupia wzrok. np. jedna jedna postać na tle czarnych postaci, jedna roślina na pustyni, jeden kwiat na łące lub może dorosłości pośród kolorowo ubranego dziecka.
9. Dominanta plastyczna powinna, w miarę możliwości, pokrywać się z dominantą treściową. Nadaje to obrazowi jednolitość, dobrze wpływającą na siłę oddziaływania obrazu w stosunku do widza.
10. Forma dominująca plastycznie dobrze gdyby się powtarzała wielokrotnie na zdjęciu wtedy wzmacnia rytmiczność i harmonie obrazu. Powtórzenia musz a być słabsze aby nie zamulić obrazu zdjęcia.
11. Każda fotografowana treść ma swój nastrój, zadbaj aby forma nie kontrastowała z nastrojem zdjęcia.
12. Pamiętaj o kolorach w fotografii, barwy niezależnie od treści zdjęcia zawsze wywołują w ludziach skojarzenia. Pamiętaj aby barwami zdjęcia nie wywołać sprzeczności na fotografii.
13. Nie zaśmiecaj fotografii nadmierną ilością szczegółów i elementów na zdjęciu.
14. Z drugiej strony unikaj nic nie znaczącej pustki na fotografii. Zachowaj jednak ostrożność w jej stosowaniu. Na przykład jasne niebo na którym sfotografowaliśmy lecącego kruka. Pustka nieba na tym zdjęciu może być wyrazem wolności, samotności, wielkiej przestrzeni.
15. Unikaj zbyt wielkich różnic w zapełnieniu poszczególnych fragmentów http://www.fotopilot.cba.plzdjęcia. Zbyt duże różnice w elementach na zdjęciu będą sprawiały wrażenie braku równowagi i nieładu. A sztuka powinna być uporządkowana.
16. Spójrz zawsze na fotografię do góry nogami. W tym położeniu wszystkie wady kompozycji od razu rzucą się w oczy.
17. Unikaj przecinania osób ramą obrazu.
18. Portrety i zdjęcia grupowe rób na ogół z odległości większej jeden lub dwa metry od tej jaką uważasz za wystarczająca. Dzięki temu unikniesz przycięcia stup, głowy albo postaci z boku oraz wyolbrzymienia – przerysowania szczegółów położonych bliżej obiektywu postaci.
19. W portrecie i fotografii grupowej unikaj pozowania, rób zdjęcia w chwili zaskoczenia aby wyglądało naturalnie.
20. W fotografii portretowej i grupowej unikaj pstrego tła i wzorzystych strojów postaci. Osłabiają one wyrazistość twarzy i postaci przenosząc je na drugi plan na zdjęciu.
21. Fotografując całą postać z bliska kleknij aby uniknąć trapezu na zdjęciu – skrótu nóg.
22. Unikaj dzielenia zdjęcia linia horyzontu w połowie. Takie zdjęcia wydaja się nudne i monotonne.
23. Duszą i sercem zdjęcia jest światło, ciekawy obiekt postaraj się obejrzeć o wszystkich porach dnia aby wybrać najlepszą porę dnia z światłem które w najciekawszy sposób przedstawi charakter fotografowanego obiektu.
24. Dożo doświadczenia jako fotograf możesz zdobyć fotografując martwą naturę w rożnych kompozycjach i z różnym oświetleniem.
25. Ruch na fotografii - jeżeli lekki, zgrany harmoniczny przedstawiaj go na zdjęciu z prowadząc go z lewej do prawej jeśli chcesz pokazać w ruchu opur syzyfową pracę pokaż go z prawej do lewej. Wodospad fotografuj z prawej strony rzeki. Nie kłam odwracając zdjęcia.
26. Pamiętaj o kadrowaniu zdjęcia w większości wycinek fotografia zawiera więcej emocji i treści nisz cała nie skadrowana fotografia.
27. Pamiętaj wszystkie powyższe reguły są po to aby je łamać jeżeli serce i oko ci tak doradza. Reguły prowadzą do nudy dlatego czasami jej przełamanie może być sztuką.
28. Patrz jak świat z pomocą aparatu postrzegają inni. Oglądaj czasopisma, wystawy spróbuj poznać jak najwięcej cudzych wizji świata by móc z nich czerpać.
Tak przygotowanym można śmiało iść z aparatem fotograficznym w świat, stać się doskonałym fotografem na chrzest lub mówić o sobie http://www.fotopilot.cba.pl/index.php/wesele-oferta/fotograf na wesele. Musimy nauczyć się że zdjęcia opowiadają o świecie, przekazują emocje i uczucia a nie są tylko beznamiętnym kawałkiem papieru zrobionym na zamówienie.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU