Favore.plBaza wiedzyDla firmy i biuraDoradztwo, audytDoradztwo prawne

Artykuł: Gotowa spółka stażowa

Dodaj zlecenie

Gotowa spółka stażowa

Gotowa spółka stażowa
Autor: konsultant_finansowy   |   31 paź 2017, 7:39   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Doradztwo prawne

Rejestracja spółki na terenie Polski jest niestety niezwykle problematyczna. Wymaga od przedsiębiorcy odwiedzenia poszczególnych urzędów, w których musi dopełnić ogromną ilość formalności, przez co trwać może nawet kilka tygodni. Oczywiście wiele zależy od rodzaju spółki. W naszym kraju dzielimy je na osobowe (spółki cywilne, spółki jawne, spółki komandytowe, spółki partnerskie) oraz kapitałowe (spółki z o.o. i spółki akcyjne).

Spółkę jawną, komandytową oraz z ograniczoną odpowiedzialnością można zarejestrować online dzięki platformie rejestracyjnej dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Zdalna rejestracja trwa zaledwie 24 godziny. Wszelkie formalności dopełnić możemy bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie, że uzupełnimy formularz odpowiednimi danymi oraz złożymy nasz kwalifikowany podpis elektroniczny bądź potwierdzimy rejestrację zaufanym profilem ePUAP.

Pomimo tych uproszczeń, w Internecie nieustannie wzrasta ilość ogłoszeń dotyczących sprzedaży gotowych spółek. Skąd tak wielkie zainteresowanie tymi podmiotami?
Potencjalni przedsiębiorcy chcą przede wszystkim od razu rozpocząć prowadzenie działalności, bo jak wiadomo to właśnie ona daje możliwość generowania zysku. A po co zakładać działalność jak nie dla dochodu? Kupując gotową spółkę, przedsiębiorca w przeciągu jednego dnia staje się właścicielem podmiotu, który przeszedł już niezbędną rejestrację, a więc dysponuje numerami NIP, KRS i REGON, które są dowodem wpisów do poszczególnych urzędów. Gotowe spółki bardzo często dysponują również wpisem do rejestru podatników VAT, co jest ogromnym udogodnieniem, gdyż najnowsze nowelizacje prawa podatkowego znacznie utrudniły pozyskanie numeru VAT.

Decydując się na zakup gotowej spółki, przedsiębiorcy mogą spotkać się z ofertami spółek stażowych. Są to firmy, które działały już na rynku przez pewien okres czasu, a więc posiadają historię gospodarczą, a czasem nawet bankową. Zakup takiej jednostki może być ogromnie korzystny, gdyż zwiększa wiarygodność przedsiębiorstwa. Kontrahenci, a nierzadko także klienci weryfikują firmę z którą mają rozpocząć współpracę także pod względem czasu jej powstania. Firmy działające na rynku już jakiś czas budzą o wiele większe zaufanie i wydają się być sprawdzone.

Niestety na rynku niejednokrotnie można natknąć się na spółki stażowe, które posiadają ukryte zadłużenia. Zobowiązania te mogą wyjść podczas prowadzenia firmy. W takiej sytuacji przedsiębiorca może już na początku działalności popaść w poważne kłopoty finansowe, a nawet zostać zmuszonym do ogłoszenia upadłości.

Gotowa spółka stażowa oferowana przez wiele kancelarii prawnych może być jednak bezpieczna. Kancelarie bardzo często decydują się na wcześniejszą rejestrację spółek, które kolejno przechodzą na pewien okres w stan wegetacji. Dzięki temu po kilku latach są w stanie zaoferować gotową spółkę stażową z całkowicie czystą historią gospodarczą. Kupując taką spółkę przedsiębiorca może cieszyć się nowym podmiotem, w ramach którego ma ogromne szanse na pozyskanie dotacji unijnych, kredytów bankowych, jak również na zdobycie partnerów biznesowych i klientów, co jest niezwykle istotne zwłaszcza podczas stawiania pierwszych kroków w biznesie.

http://in-nova.pl/gotowe-spolki-ze-stazem


KOMENTARZE
  • brak komentarzy