Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródBudowlaneChemia budowlana

Artykuł: Jak dbać o powierzchnie z kamienia naturalnego

Dodaj zlecenie

Jak dbać o powierzchnie z kamienia naturalnego

Jak dbać o powierzchnie z kamienia naturalnego
Autor: stonegranit   |   7 paź 2019, 12:42   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Chemia budowlana

W jakie sposób dbac o powierchnie wykonane z marmuru i granitu? Czy tak do końca nic nie trzeba robić?

Kamienie typu marmur i granit wyglądają bardzo estetycznie., jednak pomimo że mówi się o nich ze nie wymagają pielęgnacji to nie do końca tak jest. Środki używane w kuchni zawierające chlor lub lekkie kwasy, plamy z warzyw i owoców mogą powodować odbarwienia powierzchni kamiennej. Dla tego niezbędne jest zabezpieczeni kamienia.
Powierzchnie wykonane wykonane z marmuru i https://nagrobkikamienne.pl/kamieniarz/granit/granitu chroni się specjalnymi emulsjami i środkami do impregnacji. Środki te możemy znaleźć w zasadzie w każdym dużym sklepie budowlanym. Ważne jest aby impregnacje kamienia przeprowadzać dokładnie z zaleceniami producenta. Jednak nasza rada to aby impregnację przeprowadzać przynajmniej dwa razy do roku. Zawsze czas impregnacji możemy tez określić wykonując prosty test. Zostawiamy na noc na blacie mokrą ścierkę. Jeżeli na rano będzie widoczna ciemna plama to najwyższy czas ponownie blat zaimpregnować.
Impregnaty do kamienia. Zamykają mikropory występujące w kamieniu i zapobiegają wnikaniu substancji odbarwiających w głąb kamieni. Impregnaty jakie polecamy: Lithofin MN, 86 zł/1 litr, Tenax Hyderx, 69 zł/1 litr, WETLOOK 500, 124 zł/ 1 litr.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU