Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródWyposażenie, wnętrze

Artykuł: Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?
Autor: stylowo191   |   13 lip 2017, 11:34   |   Dział: Artykuły

Twoje mieszkanie przypomina małą klitkę? Nie martw się, istnieje wiele trików, które pozwolą je optycznie powiększyć! Sprawdź jakie pomysłowe rozwiązania się sprawdzą.

Urządzanie małych mieszkań wymaga indywidualnego podejścia i kreatywności. Niewielki metraż nie musi oznaczać nudy, przepychu i ograniczonej przestrzeni. Poniżej przedstawiono kilka pomysłów i trików, które warto zastosować, aby zoptymalizować funkcjonalność naszego małego mieszkania.

Kolor? Biel!

W przypadku małych pomieszczeń warto zastosować białe, jasne kolory ścian. To je optycznie powiększy- odbijające się światło sprawi, że pokoje wydadzą się bardziej przestronne. Nie martwmy się, nie musimy zapominać i rezygnować z intensywnych kolorów- wprowadzając wyraziste dodatki ożywimy nasze mieszkanie.

Kuchnia

Punktowe oświetlenie i mnóstwo przydatnych i funkcjonalnych szafeczek- coraz częściej zawieszane są one aż pod sam sufit, aby maksymalnie wykorzystać wnętrze. Do tego postawmy na jasną podłogę (listwy pomalujmy na jaśniejszy kolor niż ściany). Zrezygnujmy z przesadnej ilości dodatków i dekoracji, a sprzęty kuchenne postarajmy się pochować do szafek- unikniemy złudzenia bałaganu.

Łazienka

Mała wcale nie oznacza niefunkcjonalna. Trzymając się paru zasad nadal można postawić na maksimum wygody.
Pierwsza rzecz- lustro. Duże, poziome, proste, bez żadnych ozdób i dodatków.
Druga rzecz- kafelki. Ich wielkość jest decydująca. Wybierzmy te drobne, w różnicującym kolorze niż kolor bazowy. Ciekawym rozwiązaniem jest także fototapeta potrafiąca całkowicie odmienić wnętrze.
Trzecia rzecz- oświetlenie. Zrezygnujmy z jednego, centralnego światła zamieniając je na punktowe (tak jak w przypadku kuchni). To także optycznie powiększy łazienkę. W pierwszej kolejności należy oświetlić najważniejsze strefy. Ciekawą opcją jest także zastosowanie zwisających, dłuższych lamp koło lustra- odbijając światło od tafli dodatkowo zwiększą optycznie przestrzeń.
Czwarta rzecz- meble. Rozważmy te o prostej formie, gładkie, z białymi frontami. Nada to lekkości i z pewnością nie przytłoczy.

Salon

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest łączenie go z aneksem kuchennym. W przypadku niedużych wnętrz to zastosowanie jest niezwykle korzystne- zdecydowanie dodaje przestronności. W salonie świetnie sprawdzi się biała cegła i drewniane podłogi. Stworzy to wyjątkowy klimat, a dodając do tego kolorową grafikę podkreślimy indywidualny charakter.

Zastosowanie się do kilku cennych rad w przypadku małego mieszkania sprawi, że wnętrze będzie się wydawało bardziej przestronne i jednocześnie ułatwi nam życie- stanie się bardziej funkcjonalne. Maksymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego pozwoli nam mieszkać wygodnie i stylowo.

KOMENTARZE
 • Karol Partyka   2 sty 2018, 13:54
  Jasna kolorystyka, meble na wymiar, mądry i spójny projekt pomieszczenia i nawet z małego, czy nieustawnego pomieszczenia można zrobić funkcjonalne wnętrze. Dobry projektant (Decoroom) też na pewno pomoże.
 • Maja Porębska   15 sty 2018, 14:17
  Zdecydowanie. Bez architekta, nadzoru nad pracami, solidną ekipą wykończeniową nie ma co tematu nawet zaczynać.
 • Maja Porębska   23 sty 2018, 14:37
  Piękne mają i spójne te swoje aranżacje to fakt.
 • Daria Borecka   12 lut 2018, 15:27
  Zbliża się etap wyboru przeze mnie projektanta, powiedzcie coś jeszcze proszę o terminowości prac i dostępności materiałów.
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU