Favore.plBaza wiedzyDla firmy i biuraDoradztwo, audytDoradztwo prawne

Artykuł: Jak poradzić sobie z nieuczciwym partnerem biznesowym

Dodaj zlecenie

Jak poradzić sobie z nieuczciwym partnerem biznesowym

Autor: EA   |   2 cze 2015, 11:27   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Doradztwo prawne

W biznesie ważne jest pamiętanie o zasadzie ograniczonego zaufania i w miarę możliwości sprawdzać wiarygodność swoich kontrahentów. Jak zatem pilnować swojego biznesu i uchronić się przed nieuczciwością naszych partnerów biznesowych?


Zawsze sprawdzaj dane

Niezwykle istotne jest to, aby zweryfikować wiarygodność firm, żądając wglądu we wpis do ewidencji działalności, KRS oraz zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ZUS czy podatkami w US. Warto również sprawdzić daną firmę w rejestrze dłużników. Jeśli mamy taką możliwość, możemy zasięgnąć opinii o danej firmie wśród jej innych partnerów biznesowych lub poczytać opinie o niej w internecie.

Kontrahent spóźnia się z płatnościami

To najczęstszy problem,z jakimi możemy spotkać się w naszym biznesowej działalności. Jeśli nasz kontrahent nie opłacił w terminie faktury, możemy wysłać mu monit, za pomocą którego poinformujemy go o powstałej zaległości. Jeśli mimo to nadal nie otrzymamy płatności, następnym naszym krokiem powinno być wysłanie wezwania do zapłaty. Jeśli tzw. "polubowne" metody nie odnoszą skutku, pozostaje nam dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.
Zobacz również: http://kancelariaea.pl/Adwokat Wrocław

Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek działania związane z wystosowaniem pozwu, warto wcześniej skontaktować się z doświadczonych w tematach windykacyjnych http://gazownia.com.pl/strona,546,skuteczny-adwokat-wroclaw.phpadwokatem.Sprawy windykacyjne w sądzie zazwyczaj trwają bardzo długo, dlatego warto powierzyć ich prowadzenie profesjonalistom. Szanse na wygraną zwiększą wszelkie dowody uzasadniające nasze roszczenia. Mogą to być różnego rodzaju faktury zaakceptowane przez dłużnika, umowy, w których kontrahent zobowiązuje się do płatności we wskazanym terminie, potwierdzone podpisem dłużnika wezwania do zapłaty etc.

Autor: https://eprawnik.wordpress.com/Blog prawniczy

KOMENTARZE
  • brak komentarzy