Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródWyposażenie, wnętrzeDekoratorstwo, architektura wnętrz

Artykuł: Jak urządzić balkon w bloku?

Dodaj zlecenie

Jak urządzić balkon w bloku?

Jak urządzić balkon w bloku?
Autor: oasja   |   11 lip 2017, 8:14   |   Dział: Artykuły

Posiadanie balkonu daje wiele możliwości. Nawet mały balkon może stać się miejscem relaksu. Wystarczy użyć niebanalnych dodatków i kolorowych kwiatów, aby nasz balkon zyskał wyjątkowy charakter.

Balkon jest przedłużeniem naszego mieszkania, pamiętajmy o tym przy jego urządzaniu. Zachowajmy na nim styl taki jak zastosowaliśmy w domu. Nawet zastosowanie kilku drobnych zmian przyniesie dużą przemianę tej przestrzeni. Dobrze urządzony balkon stanie się kolejnym pomieszczeniem użytkowym.

Balkon najłatwiej przyozdobić za pomocą kwiatów w doniczkach, które są nakładane na poręcz balkonu, dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca. Możemy zdecydować się także na długie wąskie doniczki, które ustawimy wzdłuż ścian i balustrad. Wybierajmy kwiaty, które wymagają niewielu zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki temu wyjeżdżając na kilka dni z domu nie będziemy musieli prosić znajomych o podlewanie naszych kwiatków na balkonie.
Dobrym rozwiązaniem jest posadzenie w doniczkach ziół, które posłużą nam do doprawiania potraw. Wybierzmy takie zioła, których często będziemy używać np. bazylię, oregano czy miętę.

Oświetlenie naszego balkonu daje nam możliwość spędzania na nim czasu również po zmroku. Na rynku dostępnych jest wiele ozdobnych łańcuchów świetlnych i girland, które możemy stosować również na zewnątrz. Oświetlenie dekoracyjne coraz częściej zasilane jest z wykorzystaniem energii słonecznej. Dzięki zastosowaniu małych solarów girlanda będzie nie tylko pięknie wyglądała, ale również nie zwiększy naszych rachunków za prąd.

Ważnym aspektem w urządzaniu balonu jest odpowiedni dobór podłogi. Jeżeli mamy do dyspozycji większy budżet to możemy wybierać między różnymi podłogami z drewna. Oryginalnym sposobem jest użycie sztucznej trawy, pamiętajmy o wyborze miękkiej wykładziny z trawy, dzięki temu będziemy mogli chodzić po niej na boso.

Balustrada to element balkonu dobrze widoczny z zewnątrz. Jeżeli nie możemy jej odnowić to postawmy na drewniany płotek albo ratan, który doda uroku naszemu balonowi. Płotek możemy pomalować na dowolnie wybrany przez nas kolor, dzięki temu nasza nowa balustrada doda charakteru całemu balonowi.

Przy urządzaniu małego balkonu szczególnie ważna jest funkcjonalność mebli. Jeżeli nie mamy miejsca na stolik to zamocujmy składany blat, który nie będzie zajmował zbędnego miejsca. Wybierzmy meble przeznaczone typowo na zewnątrz, dzięki temu nawet niesprzyjające warunki atmosferyczne nie wpłyną na stan naszych mebli.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy