Favore.plBaza wiedzyPozostałeDla dzieci

Artykuł: Jak zachęcać dziecko do zdrowego odżywiania?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Jak zachęcać dziecko do zdrowego odżywiania?

Jak zachęcać dziecko do zdrowego odżywiania?
Autor: oasja   |   12 lip 2017, 9:36   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Dla dzieci

Dzieci niechętnie sięgają po zdrowe produkty, kojarzą im się one z czymś niesmacznym, a często nawet z rodzajem kary. Jak zmienić podejście dziecka do zdrowego odżywania?

Dzieci najchętniej jedzą słodycze i fast foody, niestety rodzice często im ulegają i pozwalają na niezdrowe produkty na co dzień. Diametralna zmiana diety i zakazywanie dziecku jedzenia ulubionych produktów kończy się fiaskiem i buntem dziecka, które nie rozumie dlaczego nie może jeść tego co lubi. Rodzice zamiast tłumaczyć zakazują, a to jest błędne koło wychowawcze. Dziecko, które nie może w domu zjeść batonika chętniej sięgnie po niezdrowe jedzenie poza domem i za kieszonkowe będzie kupowało sobie same fast foody.

1. Świeć dobrym przykładem
To najlepszy sposób na pokazanie dziecku, jak ważne jest zdrowe odżywanie. Jeżeli sami odżywiamy się zdrowo to nasze dziecko łatwiej zrozumie, że to co jemy rzeczywiście ma znaczenie. Nakładajmy sobie porcję warzyw do obiadu, nie podjadajmy i zrezygnujmy z wieczornych seansów z przekąskami.

2. Zastąp słodycze
Nie powinniśmy całkowicie usuwać słodyczy z diety naszego dziecka, ale zamiast niezdrowych ciastek ze sklepu sami przygotujmy zdrowy deser. Zastąpmy cukier zdrowymi zamiennikami ksylitolem, stewią czy innym naturalnym słodzikiem. Na deser możemy podać dziecku owoce, tak samo jak na drugie śniadanie do szkoły. Zamiast słodkiej bułki spakujmy naszemu dziecku pokrojone jabłka, czy owoce sezonowe.

3. Usuń słodzone napoje
Słodzone napoje są zmorą rodziców. Nie dość, że zawierają masę cukrów to jeszcze obfitują w barwniki i konserwanty. Słodki napój zastąpmy najlepiej wodą, możemy dodać do niej cytrynę, limonkę i miętę. Wtedy zyska lekki i świeży aromat.

4. Urozmaicaj
Jeżeli podajemy dziecku cały czas to samo do jedzenia, to prędzej czy później znudzi się jemu to i samo zacznie sięgać po inne produkty, najczęściej będą to niezdrowe i bezwartościowe artykuły. Serwujmy apetycznie podane dania, dekorujmy je i podawajmy na ładnych talerzach, wtedy nasze dziecko nie tylko pozna nowe smaki ale i zobaczy, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy