Favore.plBaza wiedzyPozostałeDla dzieciPlace zabaw

Artykuł: Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Dodaj zlecenie

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?
Autor:   |   14 sty 2015, 13:16   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Place zabaw

Mamo, zorganizuj mi super urodziny! - domaga się Twoja pociecha. To normalne, że dzieci pragną wyjątkowego przyjęcia urodzinowego. Czasami jednak na samą myśl o tym rodzice wpadają w panikę. Spokojnie, to nic trudnego. Przeczytaj krok po kroku, jak zorganizować urodziny dla dziecka.


Zaproszenia

Zaproszenia urodzinowe dla dzieci to szczegół, który jednak gra dużą rolę w organizowaniu całego przyjęcia. Idealnie, jeśli wysyłane lub wręczane dzieciom karteczki będą nawiązywały do motywu całej imprezy. Oto kilka przykładów:

Przyjęcie w stylu syrenek czy świata podwodnego: zaproszenia mogą być w kształcie fal lub rozgwiazd.
Zabawa w temacie piłki nożnej: zaproszenia powinny przypominać boisko do piłki albo... samą piłkę.
Przyjęcie z motywem dżungli: zrób zaproszenie w formie mapy skarbów lub paszportu.

Menu

Menu na urodziny dziecka to spore wyzwanie, które jednocześnie może sprawić dużo zabawy! Przykładowe menu może wyglądać tak:

Owocowe szaszłyki: dowolnie dobrane i pokrojone w kostkę owoce nadziewamy na plastikowe patyczki.
Przekąski: warto wybrać te zdrowsze. Świetnie w tej roli sprawdzają się zwykłe płatki kukurydziane, orzechy, rodzynki lub suszone owoce.
Coś na ciepło: pizza, i to taka przygotowywana wspólnie, na pewno będzie cieszyła się powodzeniem. Innym rozwiązaniem są domowe i zdrowe naleśniki z owocami.

Zabawy


Zabawy urodzinowe dla dzieci powinny być na tyle emocjonujące, by dzieci przeżyły doskonałą zabawę i nie nudziły się. Z drugiej strony, nie możemy przesadzić z ilością rozrywek, bo mali goście nie będą mieli czasu na to, by ochłonąć lub coś zjeść. Oto kilka propozycji takich zabaw:

Wszyscy do mnie! – czyli chowanego inaczej. Różnica polega na tym, że teraz chowa się tylko jedna osoba. Wszyscy zaczynają szukać; gdy ktoś znajdzie schowaną osobę, dołącza do jej/jego kryjówki. Przegrywa ten, kto znajdzie kryjówkę ostatni.
Obręcze – gra zręcznościowa. Stolik odwracamy do góry nogami. Każdy z gości trzyma obręcz (może być zwykłe hula-hop) i, stojąc w odpowiedniej odległości od stolika, próbuje wrzucić kółko na jedną z nóg. Wygrywa ten, komu uda się trafić największą ilość razy.
Figury woskowe – czyli popularna zabawa na trwanie w bezruchu. Dzieci tańczą w rytm muzyki, która w nieoczekiwanym momencie zostanie zatrzymana. Wtedy wszyscy muszą stanąć bez poruszania się. Kto nie wytrzyma i ruszy ręką lub nogą, odpada.

Zobacz również: http://supermamy.limango.pl/zorganizowac-dzieciece-urodziny-domu/Jak zorganizować urodziny dla dziecka

Tak zaplanowane przyjęcie urodzinowe z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszej pociechy.

Autor:

http://supermamy.limango.pl/Blog parentingowy - Supermamy.limango.pl

KOMENTARZE
  • brak komentarzy