Favore.plBaza wiedzyPozostałePracaPraca w Polsce

Artykuł: Jakich decyzji zawodowych lepiej nie podejmować

Dodaj zlecenie

Jakich decyzji zawodowych lepiej nie podejmować

Autor: GosiaT   |   19 cze 2015, 7:38   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Praca w Polsce

Skończyłeś studia i zaczynasz odpowiadać na interesujące cię oferty pracy? A może dostałeś właśnie propozycję zatrudnienia i rozpoczyna się twoja kariera zawodowa? Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, chcesz podejmować trafne decyzje oraz unikać tych, które mogą ci zaszkodzić.


Oto kilka decyzji, których nie warto podejmować, jeśli chcesz postawić na dynamiczny rozwój swojej kariery.

Nadmierna lojalność wobec firmy

O ile lojalność w życiu zawodowym jest dobrze widziana, o tyle jej nadmiar może zaszkodzić ci w rozwoju na rynku pracy. Gdy czujesz, że w firmie, w której pracujesz, nie masz możliwości awansu lub rozwinięcia swoich kompetencji, warto rozpocząć przeglądanie ofert pracy. Pozostanie na dotychczasowym stanowisku może bowiem oznaczać niemożność zdobycia lepszego zatrudnienia.

Brak szkoleń lub kursy “dla zasady”
Aby mieć większe możliwości na dzisiejszym rynku pracy, warto inwestować w studia, kursy i szkolenia, które mogą przydać się w twoim zawodzie. Kończenie każdego napotkanego kursu nie jest zbyt dobrze widziane, tak samo jak rezygnacja z dokształcania. Dla pracodawców liczy się przede wszystkim fakt, że kandydat ma pomysł na siebie.


Brak zabezpieczenia finansowego

Oszczędności się przydają. Nie tylko na bieżące, niezaplanowane wydatki, ale także jako zabezpieczenie przyszłości. Może się bowiem zdarzyć, że za kilkadziesiąt lat nie będziesz już mógł pracować. Wtedy zgromadzone w ten czy inny sposób fundusze - czy to na koncie oszczędnościowym, czy w ubezpieczeniu emerytalnym - okażą się niezbędne.


Praca tylko dla pieniędzy

http://www.gowork.pl/Praca, która nie daje radości, szybko zniechęca człowieka. Warto więc przy wyborze zatrudnienia kierować się nie tylko warunkami finansowymi, ale także swoją pasją. Więcej satysfakcji będzie dawać ci praca nieco gorzej płatna, ale w której będziesz się spełniać, niż wyższe wynagrodzenie za obowiązki, do których będziesz się zmuszał.


Odkładanie realizacji marzeń

Masz cel, który chciałbyś osiągnąć, wizję siebie na rynku pracy za kilka, kilkanaście lat? Dołóż wszelkich starań, aby stało się to rzeczywistością. Warto słuchać rad innych, lecz jednocześnie mieć własny pomysł na życie i do niego dążyć. Dzięki temu będziesz szczęśliwym człowiekiem.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy