Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaPozostałeFitness, siłownie

Artykuł: Koszulka do biegania - bawełniana czy poliestrowa?

Dodaj zlecenie

Koszulka do biegania - bawełniana czy poliestrowa?

Koszulka do biegania - bawełniana czy poliestrowa?
Autor: konto_usuniete_450547   |   20 maj 2015, 13:56   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Fitness, siłownie

Gdy chcemy rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, często zadajemy sobie pytanie: jaki sprzęt kupić? O ile zdajemy sobie sprawę z tego, że niezwykle istotnym wyposażeniem biegacza są buty, to zazwyczaj nie przywiązujemy uwagi do reszty garderoby i biegamy w czym popadnie. Dobór odpowiedniego ubioru może nie jest aż tak ważny, jak zakup wygodnych i odpowiednich butów, ale zdecydowanie poprawi komfort naszych treningów. Jeżeli wciąż nie masz odpowiedniej koszulki do biegania, ten artykuł pomoże ci ją wybrać.

Wbrew obiegowym opinią, ubiór jest dla biegacza niezwykle istotny. Źle dobrana koszulka czy kurtka może doprowadzić do przeziębienia, a nawet zapalenia płuc. Odpowiednia koszulka jest zatem biegaczowi tak potrzebna, jak same buty.

Na co dzień wybieramy rzeczy bawełniane, dlatego też często popełnianym przez początkujących biegaczy błędem jest bieganie w bawełnianych koszulkach. O ile świetnie sprawdzają się one podczas użytkowania w ciągu dnia, bo bawełna jest przepuszczalna, to jednak wchłania pot. Okazuje się, że na trening zdecydowanie lepiej wybrać koszulkę z poliestru. To nic strasznego! Rzeczywiście, poliestrowe ubrania starszego typu były mało komfortowe i można w nich było zapocić się na śmierć, jednak specjalne sportowe koszulki czy spodnie wykonane z poliestru w nowoczesnej technologii są najodpowiedniejsze dla biegaczy. Przede wszystkim, w odróżnieniu do koszulek z bawełny, nie wchłaniają potu, a co za tym idzie – nie moczą się. Pot podczas biegania naturalnie izoluje nasze ciało, także jego warstwa pod koszulką znakomicie powstrzyma wiatr. Przy doborze koszulki oprócz materiału duże znaczenie mają szwy – nie powinny one ograniczać naszych ruchów ani powodować otarć. Najlepiej przymierzyć koszulkę i poruszać się w niej przez chwilę. Jeżeli wszystko jest w porządku i czujemy się w niej komfortowo, podnosząc ręce czy zginając je w łokciach, śmiało możemy ją kupić, a jeśli mamy wątpliwości, zawsze możemy skorzystać w fachowej porady obsługi sklepu bądź poczytać opinie innych na forach internetowych.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy