Favore.plBaza wiedzyInformatyka i telekomunikacjaInternetTworzenie stronPozycjonowanie (SEO)

Artykuł: Nie wykorzystuj technologii AMP do tworzenia stron przejściowych

Dodaj zlecenie

Nie wykorzystuj technologii AMP do tworzenia stron przejściowych

Nie wykorzystuj technologii AMP do tworzenia stron przejściowych
Autor: grupatense   |   23 lis 2017, 13:18   |   Dział: Artykuły

Jeśli na stronie AMP wyświetlana jest inna lub uboższa niż na stronie kanonicznej treść, Google nałoży karę na taką witrynę.

Witryny obsługujące technologię AMP już na starcie otrzymują pewnego rodzaju benefity ze strony Google – przykładowo znak błyskawicy przy wyniku wyszukiwania informujący o szybkim i płynnym działaniu strony czy umieszczenie witryny w widżecie, zwanym też karuzelą, z najlepszymi/najważniejszymi artykułami.

Aby skorzystać ze wskazanych benefitów, właściciele niektórych serwisów tworzą podstrony oparte na technologii przyspieszonych stron mobilnych (AMP), ale publikują na nich wyłącznie zajawkę tej treści, która jest umieszczona na podstronie oryginalnej (kanonicznej). W związku z tym, aby otrzymać to, po co przyszliśmy, musimy pokusić się o jeszcze jedno kliknięcie – tym razem jednak w link znajdujący pod opublikowanym fragmentem.

Takie działanie przeczy założeniom powstania technologii przyspieszonych stron mobilnych. AMP powstało bowiem po to, aby użytkownik do poszukiwanych informacji docierał szybko, jednocześnie otrzymując wyniki najwyższej jakości, możliwie najbardziej wyczerpujące temat. W sytuacji gdy użytkownik zanim dotrze do właściwiej treści jest zmuszony do wykonania co najmniej jednego kliknięcia więcej, wydłuża to czas dotarcia do poszukiwanych informacji oraz pogarsza jego wrażenia względem samej technologii.

Google postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i od 1 lutego 2018 r. zacznie karać witryny zawierające zbyt duże różnice w treści pomiędzy wersją AMP i wersją kanoniczną. W przypadku wychwycenia problemu, w zakładce „Ręczne działania” Google Search Console domeny łamiącej wytyczne, pojawi się informacja o nałożeniu kary, a sama strona przestanie być wyświetlana w funkcjach promujących strony z AMP.

Warto tutaj wskazać, że witryna nie ucierpi w standardowym rankingu – Google potraktuje ją tak, jakby po prostu nie korzystała z technologii AMP.

Autor:
Grupa TENSE Poznań
ul. Wolsztyńska 5
60-361 Poznań

Grupa TENSE Bydgoszcz
ul. Bernardyńska 13/101
85-029 Bydgoszcz

Strona firmowa: https://www.grupa-tense.pl/
Oferta: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/
Pełne dane kontaktowe: https://www.grupa-tense.pl/kontakt/

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU
  • Pozycjonowanie i reklama stron w Internecie Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto postawić na reklamę w Internecie i pozycjonować stronę internetową, to sprawdź już dziś stronę Grupy TENSE.  Firma Gr...Pozycjonowanie i reklama stron w Internecie, Poznań, wielkopolskie   Rabat Poznańwielkopolskie