Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródAdministracja, obsługaWywóz śmieci, gruzu

Artykuł: Odpady remontowe - jak się ich pozbyć?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Odpady remontowe - jak się ich pozbyć?

Odpady remontowe - jak się ich pozbyć?
Autor: arbeta   |   7 wrz 2015, 15:46   |   Dział: Artykuły

Odpady, które powstają remontując dom czy mieszkanie to groźne dla środowiska składowisko, ponieważ proces rozkładania jest bardzo długi. Dlatego ich pozbycie powinno przebiegać w odpowiedni sposób.

Odpady remontowe, które pochodzą w wyniku świadczenia usług w gospodarstwach domowych to odebraniem i gospodarowaniem zajmuje się firma świadcząca tą usługę.

W przypadku osób, które we własnym zakresie wykonują remont mieszkania to mogą dostarczyć odpady remontowe do Ekopunktu poprzez złożenie stosownych oświadczeń oraz dostarczenie je tam we własnym zakresie lub w ramach płatnej usługi transportu. Gdy jednak nie ma takiej możliwości konieczne jest wynajęcie specjalnego kontenera na odpady wielkogabarytowe lub zamówienie worków na gruz big-bag. W przypadku pierwszej opcji za wynajem płaci się od doby, a podmiotem uprawnionym do odbioru i wywozu odpadów jest firma,która świadczy te usługi zgodnie z ustawami w zakresie ochrony środowiska. Natomiast worki można trzymać tak długo, jak długo będą potrzebne.

Alternatywnym rozwiązaniem mogą być firmy, dla których gruz jest odpadem do ponownego wykorzystania np. w niektórych etapach budowy domu lub jako podbudowa dróg. Wystarczy w internecie wybrać spośród kilku tysięcy ogłoszeń odbiorcę, który najbardziej nam odpowiada. Może się zdarzyć, że nie poniesiemy żadnych kosztów, gdyż przedsiębiorca sam po niego przyjedzie.

Trzeba pamiętać, że w żadnym wypadku nie można się pozbywać odpadów remontowych poprzez wywiezienie do lasu, wrzucenie do rzeki czy palenie śmieci. Taki proceder wpływa negatywnie na środowisko. Proces rozkładania jest bardzo długi, a groźne substancje emitują do atmosfery, gleby czy wód gruntowych. Niestety tego typu działanie stale rośnie zwłaszcza na terenach podmiejskich i na wsiach. Za takie postępowanie grozi wysoka grzywna w wysokości 5tys. złotych.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU