Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaOchrona zdrowiaOdchudzanie, dieta

Artykuł: Olej z dyni dla dziecka?

Dodaj zlecenie

Olej z dyni dla dziecka?

Olej z dyni dla dziecka?
Autor: MarlenaM   |   31 gru 2012, 14:41   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Odchudzanie, dieta

Każdy z nas chce, aby nasze dzieci były zdrowe i pełne radosnej energii. Nic dziwnego zatem, że nie szczędzimy pieniędzy na to, by zapewnić to dziecku. Chcemy przecież, by było mu jak najlepiej. Niestety we współczesnym świecie nadal nieufnie podchodzimy do medycyny naturalnej jednak coraz więcej badań wskazuje już na to, że to właśnie naturalne leki mogą być dla nas najbardziej odpowiednie.


Pomyśl tylko, jak często słyszy się teraz ostrzeżenia o zbyt częstym przepisywaniu i zażywaniu antybiotyków. Stajemy się z roku na rok coraz bardziej odporni na tego typu leczenie – co więcej odporne stają się także bakterie. Jedynym ratunkiem jest zwrócenie się w kierunku naturalnych źródeł leczniczych.

Ostatnio bardzo zdziwiłam się słysząc reklamę preparatu dla dzieci, który miałby spowodować, że dziecko odzyska apatyt. Po co jakikolwiek rodzic miałby dawać swojemu dziecku sztuczne związki chemiczne, skoro ten sam efekt można uzyskać w sposób zdrowy i naturalny?

Wiedz, jak pobudzić apetyt u dziecka? Naprawdę nie? Wystarczy http://olejagrabla.pl/dynia.htmolej z dyni! Oczywiście – trzeba sprawdzić, by był to świeży olej (najlepiej tłoczony na zamówienie) i był tłoczony na zimno. Resztę załatwi już jego dobroczynne działanie.

Jak zatem dawkować dziecku olej z dyni? Najlepiej jeśli dziecko będzie ssało jedną łyżeczkę oleju dziennie. Pamiętajmy, by zachować minimum trzydzieści minut od posiłku. Co ciekawe – olej z dyni działa na wiele różnych zaburzeń trawiennych u dzieci. Likwiduje on nawet większość pasożytów układu pokarmowego i (o czym już wcześniej pisałam) – normalizuje apetyt dziecka. Dziecko nie tylko odzyskuje apetyt, ale także zaczyna lubić owoce i warzywa, a jego dziecięce menu powiększa się o wiele cennych pokarmów. I to wszystko w zgodzie z naturą.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy