Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródRemonty, wykończenia wnętrzDachy, rynny, blacharstwo

Artykuł: Pewny dach nad głową - odpowiednie wykończenie

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Pewny dach nad głową - odpowiednie wykończenie

Autor: adspectrum   |   15 mar 2015, 19:14   |   Dział: Artykuły

W dzisiejszych czasach, dużą popularnością cieszą się domy jednorodzinne. Zmęczeni zgiełkiem miejskiego życia, hałasem i blokowiskami, coraz chętniej uciekamy na tereny podmiejskie. Wybudowanie domu, stało się marzeniem dla większości rodzin. Oznacza on, nie tylko spokój, ciszę, dużą swobodę, ale również prestiż. Żeby w pełni cieszyć się ze swojego domu, należy upewnić się, że jego wykonanie i wykończenie, będzie na najwyższym stopniu i zadowoli nasze potrzeby, zapewniając przysłowiowy pewny "dach nad głową".

Głównymi filarami wpływającymi na jakość wybudowanego domu mieszkalnego, są pewne ściany i dobrze wykończony, "oddychający" i nieprzeciekający dach. Nowoczesne budownictwo łączy w sobie zarówno funkcjonalność, jak i estetykę wykonania.

Pewność dachu zapewnią wysokiej jakości http://www.benders.pl/obrobki-blacharskieobróbki blacharskie. Ich zadaniem jest uszczelnienie miejsc, których nie jest w stanie zabezpieczyć główne pokrycie. Izolują one przed przedostawaniem się śniegu lub deszczu, ale również pełnią inną, bardzo istotną rolę, jaką jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, wykluczającej gromadzenie się wilgoci, między pokryciem dachowym a membraną dachową. Wykluczają dzięki temu ryzyko powstawania pleśni. Wśród rodzajów obróbek blacharskich można wymienić wiele elementów, jak: rynny, wiatrownice, pasy nadrynne i chyba najważniejsze - kalenice, czyli miejsca złączeń połaci dachowych. W tym miejscach, zapewnienie odpowiedniego uszczelnienia, stanowi kluczową rolę. W tym celu często stosuje się taśmy kalenicowe lub specjalne wywietrzniki ze szczotkami, które izolują, zapewniając jednocześnie odprowadzanie na zewnątrz pary wodnej i powietrza.

W konstrukcjach dachowych, ale przede wszystkim ściennych, wykorzystuje się tzw. http://www.benders.pl/profile-zimnogieteprofile zimnogięte, pełniące funkcję kształtowników. Służą do budowania trwałych konstrukcji ścian osłonowych i działowych. Są to elementy wykonane z galwanizowanej stali. Mogą mieć postać profili kwadratowych, prostokątnych, ceowników, kątowników lub prowadnic. Cechuje je niski ciężar przy wysokiej wytrzymałości oraz duży stopień odporności na korozję

KOMENTARZE
  • brak komentarzy