Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaLekarze specjaliściPsycholodzy, psychiatrzy

Artykuł: Psychologia w sporcie - tenis

Dodaj zlecenie

Psychologia w sporcie - tenis

Psychologia w sporcie - tenis
Autor: karinam6   |   17 lis 2014, 13:05   |   Dział: Artykuły

Aby wygrywać w tenisa trzeba wpierw opanować swój umysł. Jak poradzić sobie z popełnianiem błędów i jak radzić sobie z presją jest niezwykle istotne. W tenisie psychologia jest równie ważna jak zdolności techniczne i fizyczne. Kiedy już dokładnie przeanalizowałeś swoją własną reakcję na różne warunki czas rozpocząć próby analizy psychiki przeciwników. Trzeba wyobrazić sobie jak się czują i skupić presję na nich. Szukać ich słabych punktów nie tylko w grze, ale także w umyśle. To jest psychologia tenisa w pigułce.


Pamiętaj, zacznij od siebie, nie będziesz skuteczny w opanowaniu umysłu twojego przeciwnika dopóki nie opanujesz własnego. Ponadto, powinieneś być w pełni kontroli swojego umysłu. Jeśli będziesz w stanie zrozumieć i kontrolować własne procesy myślowe wtedy prawie na pewno będziesz w stanie odczytać także innych graczy. Musisz skupić swoją uwagę na sobie i poznać siebie od wewnątrz. Pamiętaj, że wygląd gracza może wskazywać na to, jakim jest zawodnikiem. Niebezpieczny gracz, to gracz, który potrafi mieszać swoje style gry. Gracz, który może zmienić swoją pozycję i sprawi, że będziesz myślał, że ma zamiar uderzyć prawie na aut, a w rzeczywistości uderza lekką piłkę tuż za siatką, jest groźnym graczem.

Psychologia tenisa jest bardzo ciekawa, ale zrozumiała, gdy się o niej pomyśli. Obaj z graczy zaczynają od równych szans. Samoocena i pewność siebie są bardzo ważne. Naprawdę trzeba uwierzyć w siebie. Pomyśl sobie „mam zamiar wygrać ten mecz”. Gdy prowadzisz, Twoja pewność siebie wzrośnie, zwiększając poczucie własnej wartości. Jeśli jednak przegrywasz, trzeba wierzyć w siebie i swoje umiejętności, aby nadgonić i objąć prowadzenie, a następnie oczywiście wygrać.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy