Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródNaprawy i instalacjeGrzewcze

Artykuł: Renowacja napraw komina

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Renowacja napraw komina

Renowacja napraw komina
Autor: uszczlenianiekominow   |   20 mar 2016, 21:03   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Grzewcze

Metody naprawy komina Firma Przybyła

Komin, jak każda część naszego domu, po pewnym czasie wymaga renowacji. Niestety o przewodzie kominowym mało kto pamięta, ponieważ jest to element budynku, którego nie widać, a to, czego nie widać, jak w przypadku akurat komina, jest najgorsze, czyli czad. Istnieje wiele metod renowacji komina, ale przedstawię tylko trzy najpopularniejsze.


Wkłady żaro- i kwasoodporne
Metoda najpopularniejsza i w większości przypadków skuteczna, jednak ma swoje minusy. Główną wadą jest pomniejszenie przekroju komina. Nie bez powodu kominy mają w przypadku starego budownictwa wymiary 14x14, w nowszym 14x24. Jest to optymalna szerokość pozwalająca na spokojne wydostanie się spalin z kotła na zewnątrz. Wkłady zmniejszają przekrój komina, co przyczynia się do częstego zatykania sadzą, smołą, a to z kolei niesie za sobą słaby ciąg. Ważne przy wkładaniu jest to, żeby komin był idealnie prosty, nie miał żadnych skrzywień, uskoków itp., co niestety w przypadku starego budownictwa jest rzadkością. Jeśli komin jest krzywy lub za mały, trzeba go frezować. Największy błąd, jaki można popełnić, to włożyć wkład do komina o przekroju 14x14 rury np. fi 120, w takim kominie nie ma prawa dobrze się palić. Komin o takim przekroju jest za mały, piec będzie się dusić. Niestety zdarzają się pazerne firmy, które na siłę wciskają do takiego małego komina wkłady.


Reasumując, do włożenia wkładów przewód komina powinien być:

odpowiednio duży do włożenia wkładu,
prosty, bez uskoków,
jakość wkładu ma wielkie znaczenie (cena robi swoje, nie warto patrzeć na wkład z robocizną poniżej 300 zł za mb).
Szlamowanie komina
Zdjęcie nr 3
Szlamowanie komina to metoda najczęściej przez moją firmę wykonywana, ciesząca się największą skutecznością. Polega na wyczyszczaniu komina specjalnym frezem, mechanicznie, szczotami. Po porządnym wyczyszczeniu można nakładać tłokiem specjalną masę. Uzupełniamy na nowo fugi, spoiny między cegłami, pęknięcia, braki cegieł. Czas na wykonanie takiego zadania to około 6-8 h, po 24h można palić. Pojawiają się w Internecie wpisy o odpadaniu masy, nam ani nikomu innemu z branży, kogo znam, nigdy tak się nie zdarzyło. Jest to mało prawdopodobne, ponieważ masa jest elastyczna, odporna na wysoką temperaturę i do tego przystosowana. Tego typu incydenty powstały przez pseudofachowców pracujących na pospolitym cemencie. W przypadku szlamowania kominów nie trzeba nic kuć, w mieszkaniu może być kanał z uskokami, krzywy, ponieważ nie gra to żadnej roli, ważne, żeby przekrój nie był większy niż 50x50.

Wkłady Alufol
Są to wkłady, które za pomocą ciśnienia rozszerzają się idealnie, nadają się do gazu i wentylacji. Czas na wykonanie komina około 10m wynosi 2-3 h, nie trzeba nic kuć, tak samo jak w przypadku szlamowania.

Zapraszam http://www.uszczelnianiekominow.pl

KOMENTARZE
  • hanna   5 lip 2016, 21:52
    Czy potrzebujesz kredytu? Oferujemy pozyczki od 15,000zl do 1,000,000zl w 2% odsetek na-rok, nasza oferta kredytu jest gwarancja 100% i tylko w powaznych klientów. Swiadczymy uslugi takie jak; Kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, kredyty, mobilne kapitalowe, pozyczki dzialalnosci, osobiste pozyczki do nas napisac: george_douglas127@outlook.com
  • Przybyła Kominy   2 lut 2022, 10:37
    Zapraszamy na nową stronę www.kominy-przybyla.pl
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU