Favore.plBaza wiedzyFinansowe i prawnePrawneSprawy procesowe

Artykuł: Rozwody we Wrocławiu

Dodaj zlecenie

Rozwody we Wrocławiu

Rozwody we Wrocławiu
Autor:   |   14 lip 2015, 12:42   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Sprawy procesowe

Rozwód to ciężka sprawa dla każdej ze stron. Jak sobie z nim poradzić? Jakie są przyczyny rozwodów?


W dzisiejszych czasach małżeństwa nie są już tak trwałe jak dawniej. Być może wielu ludzi oburzy stwierdzenie, że biorąc ślub muszą liczyć się z tym, że ich małżeństwo nie będzie trwałe, ale po chwili zastanowienia każdy będzie musiał przyznać, że jest ono niestety prawdziwe. Dlatego też warto zabezpieczyć się i spisać odpowiednią umową majątkową decydując się na zawarcie małżeństwa.

W sytuacji, gdy dojedzie już do rozwodu warto skorzystać z pomocy prawnika - adwokata lub radcy prawnego. Procedura rozwodowa nie jest łatwa i drobne błędy mogą doprowadzić do niekorzystnych konsekwencji. W procesie rozwodowym Sąd orzeka między innymi o tym, który z małżonków ponosi winę za rozkład pożycia małżeńskiego. Orzeczenie to ma swoje znaczenie przy ustalaniu obowiązku alimentacyjnego.

Trzeba pamiętać o tym, że do prowadzenia sprawy o rozwód konieczne jest pełnomocnictwo udzielone do konkretnej sprawy, a pełnomocnictwo ogólne nie jest wystarczające. W sprawie rozwodowej Sąd zawsze przeprowadza dowód z przesłuchania stron. Ma on bardzo duże znaczenie, ponieważ pozwala Sądowi ocenić stosunki panujące pomiędzy małżonkami.

W sprawie o http://www.adwokatchojka.pl/rozwody.htmlrozwód Wrocław, Sąd często kieruje sprawę do mediacji. Jej przedmiotem ma być pojednanie małżonków, którego efektem powinno być utrzymanie małżeństwa. W przypadku gdy Sąd nabierze przekonania, że są na to szanse zawiesi postępowanie. Postępowanie rozwodowe może być zawieszane tylko raz, a podejmowane jest na wniosek którejkolwiek ze stron postępowania.

Analizując sprawy związane z postępowaniem rozwodowym nie można zapominać o naczelnej zasadzie prawa rodzinnego. Polega ona na tym, że należy kierować się przede wszystkim dobrem małoletnich dzieci. Pamiętajmy więc o tym, żeby spory pomiędzy rodzicami nie odbiły się negatywnie na dzieciach...

KOMENTARZE
  • brak komentarzy