Favore.plBaza wiedzyFinansowe i prawnePrawneDoradztwo prawne

Artykuł: Spółka na sprzedaż Warszawa

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Spółka na sprzedaż Warszawa

Spółka na sprzedaż Warszawa
Autor: konsultant_finansowy   |   30 kwi 2018, 11:30   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Doradztwo prawne

Osoby, które postanawiają założyć działalność gospodarczą coraz częściej decydują się na zakup gotowej spółki. Tym sposobem przedsiębiorcy chcą pominąć niedogodności związane z tradycyjną rejestracją.

Samodzielna ewidencja spółki wiąże się bowiem z koniecznością odwiedzenia wielu urzędów w celu złożenia licznych wniosków i formularzy, które wcześniej musi uzupełnić właśnie potencjalny przedsiębiorca.

Kupując gotową spółkę przedsiębiorca staje się właścicielem podmiotu, którym może niemal natychmiast zarządzać. Aby nabyć taką jednostkę wystarczy jedynie podpisać umowę spółki sporządzoną w formie aktu notarialnego w obecności notariusza.

Potencjalny przedsiębiorca musi dostarczyć firmie informacje o zakładanej działalności między innymi skany dowodów tożsamości, sposób w jaki wspólnicy będą dzielić między sobą udziały, skład zarządu spółki, sposób jej reprezentacji, siedzibę spółki, zakres jej działalności oraz nazwę jeżeli chcemy ją zmienić. Na podstawie tych danych firma sporządza odpowiednie akta oraz umowę spółki. Nabycie takiej jednostki trwa od 1 do 2 dni. Jest to ogromne ograniczenie czasu dla przedsiębiorcy, gdyż tradycyjna rejestracja w praktyce zajmuje około trzech, bądź czterech tygodni, a w skrajnych przypadkach nawet kilka miesięcy.

Przedsiębiorca kupując spółkę dodatkowo może zdecydować się na zakup spółki stażowej, czyli takiej której rejestracja została przeprowadzona jakiś czas wcześniej. Podmiot taki budzi ogromne zaufanie w otoczeniu biznesowym stąd też ma większą zdolność kredytową, a więc może pozyskać różnorodne pożyczki, kredyty, a nawet dotacje unijne, co jest kluczowe zwłaszcza na początku działalności, gdy bardzo potrzebujemy funduszy.

Kolejnym bardzo pozytywnym aspektem gotowej spółki jest możliwość wyposażenia danego podmiotu z prestiżowo ulokowaną siedzibą, która zwiększa zaufanie jednostki na rynku stąd też spółka taka ma ogromne szanse na pozyskanie nie tylko Klientów, ale również kontrahentów. W Polsce bez wątpienia najlepszą lokalizację stanowi Warszawa, stąd też na rynku nie brak firm oferujących sprzedaż gotowych spółek z siedzibą w stolicy.Spółka na sprzedaż nie zawsze jest jednak jednoznaczna z pełnym bezpieczeństwem. Na rynku niestety nie brak firm, w których ofertach znajdziemy spółki zadłużone z niechlubną historią gospodarczą.

Przed zakupem zadłużonej i problematycznej jednostki łatwo się jednak uchronić. Wystarczy dokładnie przeanalizować dokumentację danej spółki, w której muszą być zawarte wszelkie informacje o jej wcześniejszej działalności.

KOMENTARZE
  • Hejh   9 maj 2018, 9:27
    Moda i zakupy
  • Philip Mark   30 paź 2018, 14:43
    Witajcie, moi dobrzy ludzie, jestem Martha z Rosji, przyszedłem na stronę, aby wybrać firmę, która udzieliła mi pożyczki w wysokości 50 000,00 euro na leczenie mojego dziecka, od tego czasu szukam pomocy finansowej, ale dzięki Bogu, Znalazłem firmę o nazwie Pan Philip Mark, w której zarabiam pieniądze i potwierdzam moją pożyczkę bez żadnego stresu, a dzisiaj mój syn był obsługiwany, więc moi ludzie mają prawdziwy i kontaktowy adres e-mail na temat kredytu poniżej (Philipmarkloanfirm8420@gmail.com) skontaktować się z nią za jej szybką i niezawodną pracę. Dzisiaj jest zjednoczona, ponieważ jest legalna.