Favore.plBaza wiedzyFinansowe i prawnePrawneDoradztwo prawne

Artykuł: Spółki dla cudzoziemców w Warszawie

Dodaj zlecenie

Spółki dla cudzoziemców w Warszawie

Spółki dla cudzoziemców w Warszawie
Autor: konsultant_finansowy   |   10 kwi 2018, 9:44   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Doradztwo prawne

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Warszawie to cel, do którego dąży niejedna osoba. Jedną z najchętniej wybieranych form prawnych jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka z o.o. cieszy się popularnością nie tylko wśród polskich przedsiębiorców, ale także wśród zagranicznych inwestorów. Prowadzenie takiej spółki w stolicy Polski ma sporą szansę na sukces.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada osobowość prawną, działa w oparciu o przepisy zawarte w Kodeksie Spółek Handlowych. Spółka z o.o. może zostać założona przez jedną lub więcej osób nazywanych wspólnikami. Wspólnicy podczas rejestracji spółki zobowiązani są do wniesienia wkładów na pokrycie kapitału zakładowego, którego minimalna wysokość wynosi 5 000 złotych. Ogromną zaletą tego typu spółki jest to, że wspólnikiem może zostać osoba fizyczna lub osoba prawna, czyli inna spółka z o.o., spółka akcyjna lub spółka osobowa. Wspólnikiem spółki z o.o. nie może być spółka cywilna.

Istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie działalności gospodarczej w tej formie. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona w sposób tradycyjny w urzędzie, przy udziale notariusza lub w sposób uproszczony - przez Internet. Podczas rejestracji spółki z o.o. online obecność notariusza nie jest obowiązkowa. Kolejnym ze sposobów rozpoczęcia działalności w tej formie jest zakup gotowego podmiotu.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to skomplikowany i długotrwały proces. Problemy z założeniem spółki z o.o. mogą mieć przede wszystkim obcokrajowcy, którzy nie posługują się w pełni językiem polskim. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowego do podjęcia działalności podmiotu.

Zakup gotowej spółki z o.o. to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Transakcja kupna spółki oraz wszystkie formalności z nią związane trwają maksymalnie kilka dni. Po tym czasie przedsiębiorca może prowadzić swoją działalność na rynku. W przypadku zakupu spółki, nabywca musi jedynie pojawić się na spotkaniu z notariuszem, gdzie należy podpisać dokumenty związane z przekazaniem mu udziałów.

Zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością często wybierany jest przez osoby spoza Polski. Najczęściej obcokrajowcy decydują się na zakup podmiotów z czystą historią, czyli takich które nigdy nie prowadziły działalności. Istnieje możliwość kupna spółki nowej lub stażowej. Spółki, które są oferowane na sprzedaż zazwyczaj posiadają kompletną dokumentację oraz mają nadane numery niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Gotowe ]spółki dla cudzoziemców w Warszawie oferowane są przez wiele firm. Decydując się na zakup spółki z ograniczoną odpowiedzialnością warto dowiedzieć się, czy dana spółka posiada notarialne potwierdzenie o braku zadłużeń, gdyż tylko wtedy jej zakup jest całkowicie bezpieczny.

KOMENTARZE
  • Ho   9 maj 2018, 9:27
    Moda i zakupy
  • Philip Mark   30 paź 2018, 14:43
    Witajcie, moi dobrzy ludzie, jestem Martha z Rosji, przyszedłem na stronę, aby wybrać firmę, która udzieliła mi pożyczki w wysokości 50 000,00 euro na leczenie mojego dziecka, od tego czasu szukam pomocy finansowej, ale dzięki Bogu, Znalazłem firmę o nazwie Pan Philip Mark, w której zarabiam pieniądze i potwierdzam moją pożyczkę bez żadnego stresu, a dzisiaj mój syn był obsługiwany, więc moi ludzie mają prawdziwy i kontaktowy adres e-mail na temat kredytu poniżej (Philipmarkloanfirm8420@gmail.com) skontaktować się z nią za jej szybką i niezawodną pracę. Dzisiaj jest zjednoczona, ponieważ jest legalna.