Favore.plBaza wiedzyFinansowe i prawnePrawneDoradztwo prawne

Artykuł: Spółki stażowe na sprzedaż Warszawa

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Spółki stażowe na sprzedaż Warszawa

Spółki stażowe na sprzedaż Warszawa
Autor: konsultant_finansowy   |   3 wrz 2018, 15:33   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Doradztwo prawne

Na rynku od kilku lat można zauważyć wzrost podmiotów oferujących zakup gotowych spółek. Stało się tak przede wszystkim, ponieważ z każdym rokiem coraz większa ilość osób decyduje się za założenie własnej firmy.

W Polsce przedsiębiorstwa prowadzone są głównie w formie spółek. Potencjalny przedsiębiorca może przeanalizować wybór jednego z następujących wariantów:
1. Spółki cywilne:
- spółka cywilna

2. Spółki osobowe:
- spółka jawna
- spółka partnerska
- spółka komandytowa
- spółka komandytowo-akcyjna

3. Spółki kapitałowe:
- spółka akcyjna
- spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

W naszym kraju największa ilość podmiotów działa w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Na wybór tej spółki wpływa przede wszystkim podstawowa cecha tej jednostki, a więc ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Dzięki niej wspólnicy spółki nie muszą obawiać się o własny majątek w przypadku zadłużenia jednostki, gdyż wszelkie długi regulowane będą właśnie z majątku spółki. W przypadku, gdy spółka mimo braku możliwości spłacenia swoich należności nie ogłosi bankructwa, wówczas do odpowiedzialności za powstałe długi pociągnięci zostaną członkowie jej zarządu. Do atutów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością należy również niewielki kapitał zakładowy wymagany do utworzenia danego podmiotu. Jest to jedyne 5 tysięcy złotych, którym po wprowadzeniu do majątku spółki można nadal rozdysponowywać. Co więcej, jednostka taka może być założona przez niemal każdego niezależnie od kraju swojego pochodzenia. Prawa takiego nie ma wyłącznie inna jednoosobowa spółka z o.o.. Duża swoboda jest także jeżeli chodzi o cel prowadzenia danej jednostki, ograniczeniem w tym zakresie są tylko przepisy prawne, które nakazują, aby działalność była legalna.

Samodzielna rejestracja spółki z o.o. niestety pozostawia wiele do życzenia. Proces ten jest długi i skomplikowany. Wymusza na potencjalnym przedsiębiorcy uzupełnienia i złożenia licznej dokumentacji w należytych instytucjach. Trwa to nawet kilka tygodni. Właśnie z tego względu na rynku pojawiło się mnóstwo firm, które oferują gotowe spółki na sprzedaż. Gotowa spółka to podmiot gospodarczy, który przeszedł już cały przez proces ewidencyjny. Tym samym jest przygotowany by natychmiast poprowadzić pod sobą działalność. Dysponuje numerami NIP, KRS i REGON, które potwierdzają uzyskanie wpisów do należytych instytucji. Wyposażone są też w kapitał zakładowy oraz kompletną dokumentację. Kupując gotową spółkę, obowiązki przedsiębiorcy zostają zminimalizowane do złożenia podpisu na umowie danego podmiotu. Co jednak ważne, formalność ta musi zostać dopełniona w obecności notariusza. Po złożeniu podpisu na umowie, przedsiębiorca może od razu rozpocząć prowadzenie działalności.

Przedsiębiorcom, którym zależy na zwiększeniu swoich szans na pozyskanie kredytów lub dotacji unijnych zaleca się kupno spółki stażowej, czyli gotowej jednostki, której rejestracja przebiegła jakiś czas wcześniej. Co jednak ważne, staż w ten sposób zdobyty powinien mieć charakter bierny, a więc spółka powinna być zupełnie nowa. Tym samym nie powinna wcześniej prowadzić pod sobą żadnej działalności, a jedynie być wpisaną do rejestru. Jednostka taka budzi duże zaufanie w otoczeniu rynkowym, jednocześnie nabycie jej jest w pełni bezpieczne.
Spółki stażowe na sprzedaż to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, szansa na kredyt, dotacje oraz efektywną współpracę biznesową.

http://in-nova.pl/gotowe-spolki-ze-stazem

KOMENTARZE
  • Philip Mark   30 paź 2018, 14:40
    Witajcie, moi dobrzy ludzie, jestem Martha z Rosji, przyszedłem na stronę, aby wybrać firmę, która udzieliła mi pożyczki w wysokości 50 000,00 euro na leczenie mojego dziecka, od tego czasu szukam pomocy finansowej, ale dzięki Bogu, Znalazłem firmę o nazwie Pan Philip Mark, w której zarabiam pieniądze i potwierdzam moją pożyczkę bez żadnego stresu, a dzisiaj mój syn był obsługiwany, więc moi ludzie mają prawdziwy i kontaktowy adres e-mail na temat kredytu poniżej (Philipmarkloanfirm8420@gmail.com) skontaktować się z nią za jej szybką i niezawodną pracę. Dzisiaj jest zjednoczona, ponieważ jest legalna.