Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaPozostałeNiekonwencjonalne metody leczenia

Artykuł: Style współczesnej akupunktury

Dodaj zlecenie

Style współczesnej akupunktury

Style współczesnej akupunktury
Autor: SafariS   |   26 lip 2015, 17:23   |   Dział: Artykuły

Akupunktura, czyli sztuka przywracania ciału jego równowagi energetycznej, znana jest od tysięcy lat. Początkowo rozwijała się w Chinach, później w innych częściach Azji, aż w końcu zagościła na całym świecie, w tym również w Europie.

Istnieje wiele szkół oraz stylów akupunktury, jednak wszystkie łączy ten sam sposób leczenia – za pomocą specjalnych igieł akupunkturowych. Różnice pomiędzy poszczególnymi systemami wynikają między innymi z różnego stopnia zrozumienia klasyki, różnych technik używania igieł, stopniem wykorzystania nowoczesnych technologii w terapii. Wato również zaznaczyć, iż poszczególne szkoły nie są zgodne nawet w kwestii rozmieszczenia na ciele punktów akupunkturowych.


Style współczesnej akupunktury

Można zatem wymienić kilka najpopularniejszych stylów akupunktury, który stosowanie są współcześnie w terapii. Są to:

1. Akupunktura TCM, czyli akupunktura Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

2. Akupunktura Klasycznej Medycyny Chińskiej

3. Akupunktura Taoistyczna

4. Akupunktura Lingshu

5. Akupunktura Pięciu Przemian

6. Akupunktura Japońska



Oprócz wyżej wymienionych wyróżnia się również Koreańską Terapię Dłoni, Akupunkturę Głowy, Nową Akupunkturę Czaszki Doktora Yamamoto, Akupunkturę Stylu doktora Tunga, Laseroakupunkturę, Elektroakupunkturę oraz Akupunkturę Ucha.


Mimo, iż poszczególne style różnią się między sobą, nadal wykazują bardzo wysoką skuteczność w leczeniu oraz profilaktyce zdrowotnej. Szkoły te opierają się bowiem na kilku klasycznych dziełach, które dostarczają wiedzy teoretycznej niezbędnej w pracy klinicznej terapeuty stosującego akupunkturę.

http://drpokrywka.pl/Akupunktura może przebiegać w różny sposób w zależności od tego, z usług jakiego terapeuty będziemy korzystać, ale każdy z nich kieruje się głównym celem terapeutycznym, jakim jest osiągnięcie równowagi energetycznej w naszym ciele.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy