Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródNaprawy i instalacjeEnergetyczne, ciepłownicze

Artykuł: W jaki sposób obniżyć koszt ogrzewania elektrycznego

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

W jaki sposób obniżyć koszt ogrzewania elektrycznego

W jaki sposób obniżyć koszt ogrzewania elektrycznego
Autor: NogaZbyszek   |   8 wrz 2015, 11:42   |   Dział: Artykuły

Ogrzewanie elektryczne wiązać się może z wysokimi rachunkami. Fakt jest taki, że energia z roku na rok drożeje. Wydaje się to być nieuniknione, dlatego warto zwracać uwagę na rozwiązania, które spowodują, że tej zwyżki cen nie poczujemy na własnej skórze. Czy na ogrzewaniu można zaoszczędzić? Tak, na rynku istnieją rozwiązania, dzięki którym będzie to możliwe. Sprawdźmy, które z nich umożliwią nam obniżyć koszty korzystania z elektrycznych grzejników i po czym poznać, że dany grzejnik jest energooszczędny.

1. Piece akumulacyjne.
Konstrukcja tych pieców umożliwia gromadzenie dużej ilości ciepła, które może być później oddawane przez kilka godzin. Taka właściwość jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że ładując piec w czasie obowiązywania tańszej taryfy (najczęściej w nocy), możemy korzystać z ciepła przez niemalże cały kolejny dzień.

2. Marmurowe grzejniki.
Podobnie jak piece akumulacyjne, grzejniki te mają zaletę, że magazynują ciepło. Marmur wykorzystując swoje naturalne właściwości, oddaje później ciepło całą swoją powierzchnią dzięki promieniowaniu.

3. Grzejniki z niskim poborem energii.
Wielu producentów w swojej ofercie ma grzejniki charakteryzujące się niskim poborem energii. Głównie są to urządzenia zbudowane z aluminiowej obudowy, w której znajduje się ceramiczny rdzeń z zatopionymi w nim elementami grzejnymi. Rdzeń szybko się nagrzewa, a racji że jest dobrym akumulatorem ciepła i wolno oddającym powoduje, że przez krótki czas pobiera energię a znacznie dłużej oddaje ciepło.

4. Grzejniki z radiatorem
Występują również grzejniki z radiatorem wykonanym z blachy aluminiowej, w którym mieszczą się spirale grzejne. Radiatory mają bardzo dużą powierzchnię grzewczą i wydajność mimo niewielkich rozmiarów i niskim poziomie energii pobieranej do ogrzewania.

5. Regulacja temperatury.
Wysokie rachunki za ogrzewanie wywołane mogą być również przez niedostosowania pracy grzejnika do panujących warunków. Prostym przykładem jest włączony grzejnik na pełną moc podczas gdy za oknem jest wysoka temperatura. Przeważająca większość grzejników umożliwia nam regulację mocy. Istnieją ręczne i automatyczne regulatory. Pamiętajmy o wyłączaniu lub chociażby zmniejszeniu mocy, gdy wychodzimy z domu, a sytuacji gdy posiadamy elektroniczny termostat o odpowiednim go zaprogramowaniu.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU