Favore.plBaza wiedzyDla firmy i biuraDoradztwo, audytDoradztwo prawne

Artykuł: Wirtualne biuro a kwestie prawne

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Wirtualne biuro a kwestie prawne

Wirtualne biuro a kwestie prawne
Autor: JustynDrei   |   27 lis 2015, 15:06   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Doradztwo prawne

W dobie szybujących w górę cen wynajmu lokali usługowych skorzystanie z pomysłu wirtualnego biura zdaje się być najlepszą (i najtańszą) opcją. Jednak przed jego założeniem warto zapoznać się z podstawowymi kwestiami prawnymi.

Charakterystyka biura wirtualnego

Brak siedziby to podstawowa cecha, która wyróżnia wirtualne biuro. Wrocław, Kraków, Warszawa - siedziba nie ma znaczenia, gdyż wszelkie procesy i tak zachodzą w sieci. Jednak do rejestracji firmy “na papierze” potrzebny jest realny adres. Podajemy więc miasto (ew. miejscowość), ulicę, numer lokalu. Dzięki temu biuro może zostać wpisane do rejestru firm. Do podstawowych danych możemy dodać także pakiet usług biurowych, takich jak odbieranie telefonów, przyjmowanie klientów w fizycznej siedzibie lub otrzymywanie poczty na jej adres.


Wynajem - czy możliwe?

Czy można wynająć wirtualne biuro? Wrocław pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe. Wiele firm w mieście korzysta już z tego rozwiązania, które - wbrew pozorom - nie jest trudne do realizacji. Wystarczy przygotować odpowiednią umowę. Właściwie brzmiąca treść zobowiązania może umowę o wirtualne biuro przekształcić w umowę o wynajem usług, na przykład faksu lub skrzynki pocztowej. W ten sposób nie mając fizycznej siedziby, firma korzysta z umowy najmu. Warto przemyśleć to rozwiązanie, gdyż wiąże się z nim kilka niezaprzeczalnych profitów.


Kto na tym skorzysta?

Korzyści z wynajmowania wirtualnego biura spływają przede wszystkim na najemcę, czyli na nas. Nie posiadając bowiem siedziby firmy (i oszczędzając na tym spore sumy) wynajmujemy za niewielkie pieniądze lokal do spotkań służbowych i przyjmowania klientów. Warto jednak pamiętać, że wynajmujący jedynie udostępnia nam swoje pomieszczenia - dlatego konieczne jest dopilnowanie wszelkich warunków umowy.


Wirtualne biuro a nadanie NIP

Podczas zakładania firmy konieczna jest jeszcze jedna formalność - wystąpienie do Urzędu Skarbowego o nadanie numeru NIP. Czy w przypadku wirtualnego biura będziemy mieć problem z jego uzyskaniem? Otóż popularny “fiskus” przy przydzielaniu numeru identyfikacji podatkowej posiłkuje się kilkoma kryteriami: istnienie podmiotu zakładającego firmę, zgodność działalności gospodarczej z prawem oraz prowadzenie tejże działalności. Jeśli nasze wirtualne biuro spełnia te kryteria, możemy spać spokojnie - firma bez żadnych problemów zostanie zarejestrowana.

Zapoznaj się z ofertą wirtualnego biura we Wrocławiu: http://ideaprestige.eu/

KOMENTARZE
  • pasta polerska   20 wrz 2016, 20:39
    pasta polerska