Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Agregat prądotwórczy do domu

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Agregat prądotwórczy do domu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Domator30 2 gru 2010, 11:16
    Mam wielki problem. W domu przez tą zimę są częste przerwy w dostawie prądu. Nie są może one długie ale bardzo uciążliwe.
    Zastanawiam się czy ma sens kupowanie agregatu prądotwórczego. Stałby on sobie gdzieś w garażu i w razie czego można go odpalić. Tylko jaką moc czy siłę taki agregat musi mieć?
    Cytuj
  • Atomowiec 2 gru 2010, 14:32
    a ten agregat to do domu czy jakiegoś mieszkania?
    Cytuj
  • Domator30 2 gru 2010, 18:08
    do domu, w mieszkaniu przecież nie ma gdzie tego trzymać.
    Cytuj
  • Atomowiec 2 gru 2010, 20:02
    Są różne typy agregatów prądotwórczych. Jedne nadają się do domu inne do biura a jeszcze inne do warsztatu.
    Tyle mniej więcej pobierają sprzęty AGD.


    do twoich celów wystarczy taki 2000 W – zasilanie lodówki czy telewizora , ale jak będziesz nim spawał, to zwróć uwagę, czy można- większość tanich agregatów nie obsługuje spawarki.
    Cytuj
  • Megawacik 2 gru 2010, 21:17
    Wybieraj agregat prądotwórczy, który jest wyposażony w stabilizację napięcia AVR lub inwerter. To ochroni komputer czy TV przed uszkodzeniem (przepaleniem).
    Patrz się również na moc, która najczęściej moc urządzeń podawana jest jednak w kilovoltamperach "kVA". Aby przeliczyć na kilowaty "kW" należy przemnożyć podaną moc w kVA przez 0,8 (tzw. współczynnik mocy costans) np: Producent podaje że agregat prądotwórczy posiada moc 450 kVA * 0,8 = 360 kW.
    Cytuj
  • Atomowiec 2 gru 2010, 22:22
    Spójrz choćby na agregat prądotwórczy PROMA o mocy 2,3 kW. 4-suwowy silnik chłodzony powietrzem osiąga maksymalną moc na poziomie 4,1 kW przy 3.600 obr./min. Urządzenie posiada 15-litrowy zbiornik paliwa, co wystarcza na 11 h ciągłej pracy przy maksymalnym obciążeniu. Wyposażono go w dwa gniazda wyjściowe 230 V, wyłącznik zasilania, a także we wskaźnik napięcia generowanego prądu. Stabilizacja napięcia (AVR – Automatic Voltage Regulation) jest to elektroniczny układ, który utrzymuje stały poziom napięcia niezależnie od obciążenia (w granicach mocy znamionowej generatora) i temperatury.
    Cytuj
  • CoolerFan 2 gru 2010, 23:13
    Najlepiej samemu nie podłączać, bo to nie jest aż takie proste. Wezwij elektryka, aby zainstalował przy liczniku przełącznik i gniazdo do agregatu, tj gniazdo można wyprowadzić poza pomieszczenia mieszkalne, gdzieś do gospodarczych, żeby warkot nie przeszkadzał.
    Cytuj
  • mietekFOG 20 gru 2012, 23:05
    Moim zdaniem agregat prądotwórczy powinien znajdować się w każdym gospodarstwie domowym. Przezorny zawsze ubezpieczony. Nieraz słyszy się w wiadomościach, że jakaś miejscowość pozostaje bez prądu kilka dni. Pół biedy jeżeli jest to lato, ale zimą - prawdziwa tragedia. Ja kupiłem sobie niedrogi sprzęt za trzy stówy z małym okładem - BARRACUDA 1000, czy jakoś tak. Wydatek nie duży a jestem spokojniejszy.
    Cytuj
  • Gmarcin 28 gru 2012, 11:53
    mietekFOG napisał:Moim zdaniem agregat prądotwórczy powinien znajdować się w każdym gospodarstwie domowym. Przezorny zawsze ubezpieczony. Nieraz słyszy się w wiadomościach, że jakaś miejscowość pozostaje bez prądu kilka dni. Pół biedy jeżeli jest to lato, ale zimą - prawdziwa tragedia. Ja kupiłem sobie niedrogi sprzęt za trzy stówy z małym okładem - BARRACUDA 1000, czy jakoś tak. Wydatek nie duży a jestem spokojniejszy.
    Możesz napisać coś więcej o tym sprzęcie? Wpisałem nazwę i znalazłem tylko jakiś jacht ;] 300zł to niedużo, ile urządzeń uciągnie taki agregat? Trochę zaciekawił mnie ten temat.

    Pozdrawiam, Marcin
    instalacja ogrzewania gazowego - polecam tych fachowców
    Cytuj
  • mietekFOG 7 sty 2013, 23:28
    Kupiłem sobie taki agregat do podstawowych potrzeb. Nie chciałem duzo wydawać, bo przeciez podczas braku prądu nie potrzeba prać czy gotować. Zasilam tym agregatem tylko światło i sterowanie piecem - na czas kryzysu wystarczyuśmiech Mało pali, jest mały ekonomiczny, a daje poczucie bezpieczeństwa w razie 'w'.
    Polecam
    Cytuj
1 2 z 2  
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum