Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Jak pozbyć się kamienia w pralce

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak pozbyć się kamienia w pralce

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • KamaSama 7 lip 2011, 12:08
    Nie wiem czy to właściwy dział, ale jak pozbyć się kamienia w pralce. Albo jeszcze lepiej co zrobić, aby taki kamień się nie osadzał na bębnie i grzałce. Jak one się rozszczelnią to zaleją całą kuchnię, bo tam trzymam pralkę.
    Cytuj
  • 230V 7 lip 2011, 13:32
    Najlepiej to stosować wodę przefiltrowaną do prania. W kranach mamy twardą wodę i ona zawiera masę "śmieci", które przyklejają się do elementów pralki, ale też w czajniku a nawet w żelazku. Tylko problem w tym, że te filtry nie mają aż takiej wydajności jaką potrzeba do prania. Coś tam wyłapią ale i tak sporo przepuszczą.
    Cytuj
  • Watcher 7 lip 2011, 15:14
    Do żelazka najlepiej używać wody destylowanej kupionej w markecie, ale nałapać deszczówki i przesączyć przez gazę. Deszczówka może być nawet lepsza i darmowa.
    Tyle do pralki należałoby nałapać z 50 litrów takiej wody i wlać do jakiejś beczki, a wąż od pralki wsadzić do tej beczki. Przyznam, że pomysł mam ciekawy, ale nigdy nie widziałem jego zastosowania. Nawet sam tego nie stosuję bo to za dużo zachodu.
    Cytuj
  • Remontowany 7 lip 2011, 15:37
    Można stosować Calgon i inne rozmiękczacze wody. Ale powiem że to pic na wodę. Niby tam Calgon jest 10 razy skuteczniejszy od innych środków antykamiennych, ale tamte mają niską skuteczność. A niska skuteczność nawet pomnożona przez 10 dalej daje słabe wyniki.
    Pomysł z filtrem i deszczówką jest ciekawy, ale taki trochę naciągany.
    Cytuj
  • KamaSama 7 lip 2011, 19:11
    To też z pralki jest taki mały nieprzyjemny zapach. Pewnie to od tego kamienia i dlatego chciałabym się pozbyć. Pralka jest dość nowa i trochę to dziwne.
    Cytuj
  • Wzornik 7 lip 2011, 22:45
    Brzydki zapach można usunąć jakimś wybielaczem z chlorem typu Bielinka. Wlewasz ze 3 litry nastawiasz pranie na jeden cykl z użyciem gorącej wody i taki zabieg usunie zapachy. Bo to jakieś baterie gnilne taki smród powodują.
    Cytuj
  • Szaraczek 8 lip 2011, 1:43
    Kiedyś taki magik od pralek powiedział mi, że te wszystkie Calgony i inne kostki do kamienia nic nie dają, co najwyżej może trochę opóźniają osadzanie się kamienia. Poradził mi, abym do pralki wlewała ocet i zrobiła pranie na szmatach. Zapach jest po takim praniu nieprzyjemny przez ocen, ale później robi się drugie pranie szybkie i dodaje się proszku i pachnideł.
    Rada była dobra, bo kamienia nie mam, pralka funkcjonuje. Jest to tańszy sposób niż zakup kostek przeciw osadzaniu się kamieniu.
    Cytuj
  • K_minok 8 lip 2011, 8:03
    To może można użyć Cilit kamień i rdza. Do czyszczenia kranów, zlewów u kafelek nadaje się idealnie. Kamień rozpuszcza w trymiga. Ale czy daje się do pralki? Nie próbowałam, ale raz można użyć i zobaczyć. Pewnie należy nastawić pranie na najniższą temperaturę 30 stopni, bo Cilitu używa się bez rozcieńczania.
    Cytuj
  • KrysiaMielcarz 8 lip 2011, 10:15
    Czytam sobie te posty i powiem, że jakoś nigdy nie przejmowałam się kamieniem w pralce. Póki nie cieknie to się nie martwię, choć pralka ma już z 8 lat. Może wodę mam dobrą i kamień nie osiada?
    Co do praniem z użyciem octu to też o tym słyszałam. Zapach po tym nie jest najlepszy, ale to się wywietrzy ewentualnie można mieszkanie spryskać dezodorantem.
    Cytuj
  • TheSingSong 8 lip 2011, 12:32
    Ocet dobry jest też do usuwania kamienia z baterii łazienkowej. Wystarczy namoczyć watę i okręcić wokół krany czy prysznica i zostawić na kilka godzin. kamień zmięknie i łatwo się go usunie. Zabieg można ewentualnie powtórzyć jeśli kamienia było sporo.
    Cytuj
1 2 z 2  
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum