Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Jak pozbyć się kamienia w pralce, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak pozbyć się kamienia w pralce

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MartynKa79 3 kwi 2013, 19:02
    Tu chyba ktoś coś miał..
    Cytuj
  • serafina86 21 cze 2013, 22:55
    No faktycznie ocet jest dobry, to mi mówiła tez moja babcia, ale jak sobie wyobrażacie użycie octu w pralce? Bo jak by mi wszystkie ciuchy mialy przejść tym zapachem, to chyba bym sie lekko wkurzyła. Poza tym - roumiem domowe sposoby, ale jest coś takiego jak choćby 'stary i dobry', po co wiec się bawić octem i ryzykować, po pierwsze z ciuchami, po drugie z samą pralką? W tym kontekście octowi mówię zdecydowane nie.
    Cytuj
  • annna8887 27 cze 2013, 12:19
    Remontowany napisał:Można stosować Calgon i inne rozmiękczacze wody. Ale powiem że to pic na wodę. Niby tam Calgon jest 10 razy skuteczniejszy od innych środków antykamiennych, ale tamte mają niską skuteczność.
    Nie bez powodu producenci AGD polecają ten środek, sprawdź na stornie. Coś w tym musi być.
    Cytuj
  • emgieer 8 lip 2013, 13:24
    Na taki osad to ocet czy soda raczej nie pomoże. Potrzebne jest mocniejszy środek właśnie typu Calgon. Wszystko zależy od wody.
    Cytuj
  • fawor 12 lip 2013, 13:31
    Dobry domowy sposób to butelka octu i paczka sody do bębna po czym program gotowanie.
    Pozbyłem tak się smrodu a przy okazji kamienia.
    Cytuj
  • michal19 22 lut 2014, 9:19
    Te wszystkie sposobu na pozbycie się kamienia i zapachu w pralce to tylko doraźnie załatwia sprawę. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie stacji zmiękczającej. Która usuwa z wody sole metali które są odpowiedzialne za biały osad nie tylko w pralce ale też w kabinie prysznicowej, kotle c.o, zmywarce itd.
    Cytuj
  • rob20 26 lut 2015, 11:50
    Tutaj mają sporo sprzętu do czyszczenia i regeneracji takich urządzeń, może akurat coś sie przyda: http://www.czystapolska.pl/ i nada.
    Cytuj
  • charlotte1991 15 maj 2015, 17:53
    Trzeba bardzo pilnować by pralka nie miała kamienia. Ja to olałam i pralka mi padła. Teraz szukam nowej, ale jestem na siebie wściekła, że szkoda mi było kasy na jakiś środek usuwający kamień. Teraz będę regularnie odkamieniać pralkę. Pan w serwisie mówił, że gdybym o nią dbała to działałaby jeszcze kilka dobrych lat.
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum