Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Jak wyczyścić srebro?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyczyścić srebro?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • jankaa 17 wrz 2010, 12:41
    Witam!
    Znalazłam ostatnio trochę starej biżuterii, jeszcze po babci, wszystko srebrne, ale bardzo brudne... Nie bardzo wiem co z tym zrobić? Znacie jakieś dobre domowe sposoby na czyszczenie srebra? Czy może powinnam gdzieś zanieść, tylko nie bardzo wiem gdzie...
    Dzięki za wszystkie rady uśmiech
    Cytuj
  • tolina 17 wrz 2010, 16:32
    Spróbuj sposobu z sodą oczyszczoną. Ja zawsze tak odnawiam wszystkie stare pierścionki i wisiorki. Wykładasz srebro na folię aluminiową w jakiejś miseczce, posypujesz sodą oczyszczoną i zalewasz na kilka minut wrzątkiem. Później wyciągasz i opłukujesz pod bieżącą wodą i gotowe uśmiech
    Cytuj
  • AAnka 17 wrz 2010, 19:16
    tolina napisał:Spróbuj sposobu z sodą oczyszczoną. Ja zawsze tak odnawiam wszystkie stare pierścionki i wisiorki. Wykładasz srebro na folię aluminiową w jakiejś miseczce, posypujesz sodą oczyszczoną i zalewasz na kilka minut wrzątkiem. Później wyciągasz i opłukujesz pod bieżącą wodą i gotowe uśmiech
    Sposób jest dobry, tylko nie na domowe warunki ze względu na okropny zapach... Lepiej stosować na dworze, albo w ogóle sobie oszczędzić tego smrodu w domu...
    Ja zawsze oddaję srebro do jubilera, tam ładnie czyszczą i nie muszę się niczym przejmować.
    Cytuj
  • dana51 17 wrz 2010, 21:59
    Ja ostatnio też zaniosłam do jubilera, a tam polecono mi płyn do czyszczenia. jubiler powiedział, że na takie delikatne przybrudzenie jest idealny. Nie pamiętam już nazwy, ale pewnie warto iść do jubilera i zapytać.
    Z sodą nigdy nie eksperymentowałam.
    Cytuj
  • AAnka 17 wrz 2010, 23:58
    dana51 napisał:Ja ostatnio też zaniosłam do jubilera, a tam polecono mi płyn do czyszczenia. jubiler powiedział, że na takie delikatne przybrudzenie jest idealny. Nie pamiętam już nazwy, ale pewnie warto iść do jubilera i zapytać.
    Z sodą nigdy nie eksperymentowałam.
    Fajny jubiler Ci się trafił, mój nie pisnął ani słowa o takich środkach. Muszę następnym razem sama zapytać.
    Cytuj
  • zuzaka 18 wrz 2010, 1:30
    Moja mama zawsze czyściła srebro pastą do zębów, ale ja nie mam na takie rzeczy za bardzo czasu, więc raczej zanoszę od jubilera. Zresztą nie noszę za dużo srebra, więc tak często się nie brudzi.
    Cytuj
  • jankaa 18 wrz 2010, 8:30
    A co to za sposób z pastą do zębów? Bo soda mnie nie przekonuje, skoro piszecie, że śmierdzi...
    Cytuj
  • zuzaka 18 wrz 2010, 11:46
    Z tą pastą to było jakoś tak, że smarowała cały pierścionek albo broszkę, później zalewała wodą i czyściła szczoteczką. Całkiem nieźle jej to szło, ale już nie pamiętam czy woda była zimna czy ciepła...
    Cytuj
  • jankaa 18 wrz 2010, 14:58
    A pasta obojętnie jaka? Bo sposób mi się podoba, więc może bym spróbowała uśmiech
    Cytuj
  • zuzaka 18 wrz 2010, 16:27
    Pasta była bardzo jakaś najtańsza, chyba bez fluoru. Tak, zawsze powtarzała, że to musi być pasta bez fluoru przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum