Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Jak wyczyścić srebro?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyczyścić srebro?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • anatolija 19 wrz 2010, 20:41
    Dzięki Amanda, wypróbuję następnym razem przymrużenie oka
    Cytuj
  • jan_dobrarada 19 wrz 2010, 23:21
    Kiedyś srebra polerowało się popiołem przymrużenie oka Dziś też polecam spróbować, zwłaszcza posiadaczom kominków...
    Cytuj
  • jankaa 20 wrz 2010, 1:45
    U moich rodziców w domu jest kominek, mogłabym spróbować przymrużenie oka Tylko jak to zabrać trochę popiołu i co dalej? Wystarczy wrzucić i poczekać, czy trzeba polerować?
    Cytuj
  • jan_dobrarada 20 wrz 2010, 6:11
    Zdecydowanie polecam polerować i to najlepiej w bawełnianych rękawiczkach, żeby rąk tak nie zabrudzić no i nie zostawiać śladów na srebrze.
    Cytuj
  • anna49 20 wrz 2010, 10:58
    A ja ostatnio czyściłam srebro mleczkiem Cif. Wpadłam na to zupełnie przez przypadek, ale na prawdę dało fajne efekty uśmiech
    W ogóle ostatnio czyszczę tym Cifem wszystko - moje ostatnie odkrycie to białe adidasy przymrużenie oka
    Cytuj
  • aniqa33 20 wrz 2010, 12:09
    jan_dobrarada napisał:Zdecydowanie polecam polerować i to najlepiej w bawełnianych rękawiczkach, żeby rąk tak nie zabrudzić no i nie zostawiać śladów na srebrze.
    Ja proponuję jeszcze wziąć wilgną szmatkę i unikać popiołu węglowego, bo można niestety porysować srebro.
    Co do Cifu to jakoś mi się nie widzi czyścić nim np. srebrnych łyżeczek...
    Cytuj
  • anka212 20 wrz 2010, 13:39
    A czy ktoś próbował czyścić proszkiem do prania? Bo słyszałam o tej metodzie sprzeczne informacje. Jedni twierdza, że jest super, inni żeby unikać. Może ktoś z Was już gotował swoje srebrne kosztowności w wodzie z proszkiem do prania?
    Cytuj
  • aniqa33 20 wrz 2010, 16:55
    Niestety nie znam tej metody, ale jak nie jesteś pewna, to może nie ryzykuj. Chyba, że masz coś mało cennego to po prostu wypróbuj i daj potem znać jak wyszło przymrużenie oka
    Cytuj
  • caryca 20 wrz 2010, 18:30
    Ja kiedyś wrzuciłam srebrny pierścionek do wody z proszkiem do prania i srebro jeszcze bardziej zaczerniało smutny
    Cytuj
  • anka212 20 wrz 2010, 20:56
    cacryca, dobrze, że napisałaś... W takim razie odpuszczę sobie ten sposób. A co potem zrobiłaś?
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum