Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Kolektory słoneczne, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kolektory słoneczne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wazoski 30 kwi 2012, 15:59
    Projekt jest sprawdzony - zbudowałem od podstaw kolektory oraz generator. Niestety, z początku brak funduszy spowodował, że budowałem dosłownie z części złomowych. To jednak pokazuje, że nie trzeba kosmicznych technologii by osiągnąć dość dobre rezultaty. Z kolektorami płaskimi a także rurowymi jest jeden problem - idealnie zwymiarowana instalacja w lecie dan na tyle, ile ma dać. Niestety w okresach przejściowych a także w zimie praktycznie stoi. Uzyski jeśli są, to bardzo małe. Przewymiarowanie instalacji poprawia sytuacje, jednak w lecie pojawia się problem nadmiaru ciepła - kolektory przechodzą w stan stagnacji i "gotują" się na dachu marnotrawiąc energię. Mój pomysł polega w głównej mierze na wykorzystaniu każdego W energii. Z takich kolektorów mamy i ciepło, jak z tradycyjnych kolektorów, i prąd - jak z paneli fotowoltaicznych. Pracują nawet w mroźne dni, z chmurami na niebie - oczywiście wtedy uzyski są proporcjonalnie mniejsze, jednak są one wciąż większe niż z tradycyjnych kolektorów ( w kilku różnych instalacjach zainstalowałem proste akwizytory danych by móc bezpośrednio porównywać ).
    Pomysłu na razie nie reklamuję gdyż dopiero powoli zbieram się by może zacząć malutką "produkcję" - wtedy pojawi się strona i więcej informacji. Gotowy system oczywiście będzie wtedy do wglądu. Teraz interesują mnie opinię ludzi, którzy zastanawiają się nad montażem kolektorów.
    Cytuj
  • Gmarcin 18 wrz 2012, 10:37
    Orientuje się ktoś ile mniej-więcej może kosztować instalacja kolektorów słonecznych? Chcę odezwać się do gości i trochę ponegocjować ceny, chcę mieć coś na czym mogę się oprzeć ;] Są jakieś konkretne stawki za taką usługę?
    Cytuj
  • Asariel 6 gru 2013, 9:46     (ostatnio zmieniony przez autora 9 gru 2013, 8:10, w całości zmieniany 1 raz)
    Moim zdaniem się opłaca. Poszukaj informacji czy w Twoim regionie jest jakieś dofinansowanie na [url=http://]kolektor słoneczny[/url] a jeśli tak, to śmiało działaj. Za kilka laty docenisz oszczędności i będziesz miał też satysfakcję, że Twój dom jest domem ekologicznym i przyjaznym środowisku przymrużenie oka
    Cytuj
  • solgro-poczesna 8 sty 2014, 22:56
    Kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne - dotacje do 70%, zestawy solarne i fotowoltaiczne - ciekawe artykułu i nowości
    Cytuj
  • losia 24 cze 2015, 23:17
    Ja lubię ekologiczne rozwiązania w domach i ie tylko W domach warto zakładać panele fotowoltaiczne które zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Ja sama zastanawiam się nad założeniem takich paneli tym bardziej, że można dostać na nie dofinansowanie.
    Cytuj
  • DoMin4 16 lip 2015, 12:06
    OK, dzięki, przyda mi się uśmiech
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum