Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Jak zabezpieczyć rower na zimę?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zabezpieczyć rower na zimę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • pik_pok 25 wrz 2010, 7:29
    kokozaurr napisał:Jeśli chowasz rower na dłużej to polecam przede wszystkim zrzucić łańcuch na najniższe przerzutki i spuścić trochę powietrze z kół. Z dwojga złego to już piwnica lepsza od balkonu, choć to rzeczywiście nie najlepsze wyjście, ale wiadmo różne są warunki i możliwości.
    Pierwsze słyszę o tych przerzutkach. Ja zawsze zostawiam normalnie i jest ok. O co chodzi?
    Cytuj
  • kokozaurr 25 wrz 2010, 7:54
    pik_pok napisał:Pierwsze słyszę o tych przerzutkach. Ja zawsze zostawiam normalnie i jest ok. O co chodzi?
    To jest na wszelki wypadek, dla bezpieczeństwa sprężyny.
    Cytuj
  • Gringo07 25 wrz 2010, 9:02
    A te przerzutki to radzisz dać na najmniejszy poziom z tyłu i z przodu? Jeśli tak, to moim zdanie bardzo złe dla łańcucha. trzeba pomyśleć, co jest ważniejsze, najwyżej dać przerzutki najniżej i po prostu zdjąć łańcuch. Inaczej bym nie ryzykował.
    Cytuj
  • kokozaurr 25 wrz 2010, 12:50
    Ja tak robię od kilku lat i jeszcze nie miałem żadnych problemów z łańcuchem. Smaruję go porządnie przed dłuższą przerwą.
    Cytuj
  • gargulec 25 wrz 2010, 14:23
    Jeśli chce się Wam pobawić troszeczkę przed zimą to proponuję zakonserwować ramę woskiem, oczywiście po dokładnym umyciu. Z tymi przerzutkami to faktycznie ciężka sprawa, najlepiej po prostu zdjąć łańcuch, zwłaszcza jeśli rower ma być nieużywany kilka miesięcy.
    Cytuj
  • marllena 25 wrz 2010, 17:20
    gargulec napisał:Jeśli chce się Wam pobawić troszeczkę przed zimą to proponuję zakonserwować ramę woskiem, oczywiście po dokładnym umyciu. Z tymi przerzutkami to faktycznie ciężka sprawa, najlepiej po prostu zdjąć łańcuch, zwłaszcza jeśli rower ma być nieużywany kilka miesięcy.
    Ramę chętnie zakonserwuję, żeby mi w tej piwnicy nie zardzewiała. O jaki wosk Ci chodzi, kupię go w sklepie ze sprzętem rowerowym ?
    Cytuj
  • gargulec 25 wrz 2010, 18:00
    Chodziło mi o wosk do karoserii samochodowych, to najlepiej jest się wybrać do sklepu z akcesoriami samochodowymi przymrużenie oka Możesz jeszcze na miejscu zapytać o szczegóły i co polecają do roweru.
    Cytuj
  • lysy_baran 25 wrz 2010, 20:42
    Z łańcuchem radzę po prostu zdjąć, zamoczyć w oleju na kilka dni, a potem delikatnie zawinąć w szmatkę i schować łańcuch na następny sezon. Do tego zakonserwować zębatki, najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu z akcesoriami rowerowymi tam coś poradzą. Co do przerzutek to warto ustawić na najniższą, ze względu na sprężyny. Jeśli trzymacie rower w piwnicy to trzeba zakonserwować też ramę, bo tam zawsze wilgoć i mróz, łatwo o rdzę.
    Cytuj
  • Ruda_hanka 25 wrz 2010, 21:57
    A co ze światełkami? Zdemontować, czy zostawić. No i jak z tymi oponami, rzeczywiście wypuścić trochę powietrza?
    Cytuj
  • lysy_baran 25 wrz 2010, 23:12
    Ze światełek należy powyciągać wszelkie baterie i akumulatorki, naładować i trzymać w ciemnym miejscu. Powietrze można trochę spuścić, ale jeśli rower będzie stał na oponach całą zimę to nie za bardzo, żeby nie były ugięte. Tak w ogóle to najlepiej jeśli rower wisi. Nawet w piwnicy można zamontować takie specjalne haki na ścianach.
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum