Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Konto walutowe czy karta kredytowa na wakacjach?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Konto walutowe czy karta kredytowa na wakacjach?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • fleszyn 29 lip 2014, 10:57
    Witam. Pytanie nadaję do wszystkich podróżników. Co warto jest sobie założyć na wakacjach ? Kartę kredytową czy konto walutowe? Razem z żoną dość często podróżujemy i jednak na dłuższych wyprawach takie rozwiązanie by się przydało. Chociażby ze względu na to,że nie trzeba nosić całej kasy ze sobą .
    Jak i czasami wystąpi jakiś nieprzewidziany wydatek.
    Cytuj
  • mscislaw 1 sie 2014, 8:47
    W zasadzie wszystko jest zależne od tego w jaką długą podróż się wybierasz. Jeśli w krótszą to moim zdaniem lepiej byłoby sobie założyć kartę kredytową. Dostaniesz ją bez problemu w każdym banku .Jest tam brak kosztów transakcji bezwalutowych. Jednak opłaca sie ona jedynie w przypadku mniejszej liczby transakcji ponieważ koszt przewalutowania jest spory no i jednak trzeba dużo płacić za wypłaty z bankomatów.
    Jeśli jedziesz na dłużej to jednak stawiałbym na konto walutowe.
    W zależności od tego w jakim kierunku sie wybierasz.
    Cytuj
  • sloneczko9 4 sie 2014, 7:16
    My razem z mężem jednak zainwestowaliśmy w konto walutowe - raczej nie wybieramy się w jakieś mocno dalekie podróże. Tak na tydzień, max dwa jednak przezorny zawsze zabezpieczony i nie nosimy kasy ze sobą ...
    Nie wyobrażam sobie na przykład sytuacji, w której ktoś mi ukradnie pieniądze i trzeba będzie dla przykładu wracać za pożyczone z ambasady pieniądze brrr...
    Jednak nie jestem obecnie zadowolona z mojego wyboru. Niestety ale opłaty w przypadku mojego konta walutowego są zbyt wysokie.
    Czy jakiś bank oferuje całkowicie darmową obsługę konta?
    Cytuj
  • mscislaw 5 sie 2014, 7:14
    Z tego co wiem to obecnie banki oferują całkowicie darmową obsługę konta:
    BGŻ
    mBank
    oraz City Handlowy
    Ale nie zwracaj uwagi tylko na to. Ważny jest również przelicznik euro - jest to ważne ponieważ warto jest wybrać ten bank, który ma lepszą ofertę od kantoru.
    Cytuj
  • fleszyn 6 sie 2014, 7:17
    Ok dzięki za wszystkie opinie - w szczególności za zestawienie. Teraz mam mniej więcej jako taki ogląd gdzie warto jest sobie założyć konto. Myślę,ze jeszcze skonsultuję sie z doradcą finansowym. Może on jeszcze mi coś podpowie.
    W zasadzie to planuję kilka lotów w najbliższych miesiacach tak więc jednak konto się przyda.
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum