Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Squash dla początkujących

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Squash dla początkujących

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • apolonia 26 lip 2010, 16:23
    Czy ktoś się orientuje jak często zdarzają kontuzje przy grze w squasha? Chciałabym zacząć grać, ale przyjaciółka ostrzegała mnie, że łatwo o kontuzję. A ja mam małe dziecko, więc nie bardzo mogę sobie na to pozwolić skrzywienie
    Cytuj
  • Manolito 26 lip 2010, 20:17
    Hm, no to zależy jak i z kim graszuśmiech Ja grywam regularnie i jest ostro. Ale z tego co widziałem kobiety są jakby wolniejsze, zresztą jeśli dopiero zaczynasz to nie będziesz chyba od razu grać brutalnie. Po długim uprawianiu tego sportu można się ponoć nabawić łokcia tenisisty, ale skoro jesteś początkująca to nie martw sie tym póki coprzymrużenie oka Chociaż ten sport potrafi uzależnić więc uważaj.
    Cytuj
  • qrczaczek 26 lip 2010, 21:48
    Ja chodziłam przez jakiś czas na squasha - przyznam, że też typowo rekreacyjnie. Muszę Cię ostrzec, że u mnie skończyło się zwichnięciem kciuka, już po paru treningach smutny Może miałam pecha, ale niestety szybko zostałam kontuzjowana, a nie grałam za dużo i za intensywnie, więc trzeba uważać...
    Cytuj
  • Williams 27 lip 2010, 1:25
    Ja złamałem kiedyś rękę na squashuuśmiech Ale gram nadal i uważam że ten sport rozładowuje stres jak żaden inny!
    Cytuj
  • saturnin 27 lip 2010, 7:09
    Ja niestety też nabawiłem się kontuzji, tzw. łokieć tenisisty. Potworny ból i pół roku bez grania... Potem jak wróciłem do gry to i tak mnie bolało, w końcu musiałem nauczyć się grać drugą ręką. Ten sport rzeczywiście uzależnia wielki uśmiech
    Cytuj
  • pik_pok 27 lip 2010, 10:31
    Uzależnia, wiem coś o tym uśmiech
    Warto jednak poznać choć podstawowe zasady, odpowiedni chwyt rakiety, w taki sposób łatwiej uniknąć kontuzji. Wszystkim początkującym radzę wziąć choć pierwsze zajęcia z instruktorem, który pokaże jak najlepiej trzymać rakietę itp.
    Cytuj
  • wolff 27 lip 2010, 14:15
    Najważniejsze przed każdą grą to zrobić porządną rozgrzewkę!!! To podstawowy błąd, który popełniają wszyscy laicy, stąd bierze się tyle niepotrzebnych kontuzji. Gra jest bardzo wysiłkowa, dlatego jak zacznie się bez rozgrzewki to może być nieciekawie.
    Cytuj
  • saturnin 27 lip 2010, 16:23
    Myślałem, że to jest oczywiste, jak w każdym sporcie, najpierw musi być solidna rozgrzewka.
    Ja mimo tego nabawiłem się kontuzji, ale tego nie można przecież nigdy wykluczyć. Każdy sport może zakończyć się kontuzją skrzywienie
    Cytuj
  • wolff 27 lip 2010, 20:05
    saturnin, niestety kontuzje się zdarzają nawet najlepszym... Ale sam wiele razy byłem świadkiem, jak ludzie wchodzili na kort i od razu zaczynali grę, a potem nagle coś się działo i byli zdziwieni. Niestety, często przychodzą laicy, którzy myślą, że dla frajdy sobie pograją od czasu do czasu, dlatego są zupełnie bez formy i nie mają pojęcia jak się do tego zabrać.
    Cytuj
  • jonaszek 27 lip 2010, 21:33
    Ja też jestem po kontuzji... Przyznam, że zacząłem grać trochę nierozważnie, nigdy nie byłem typem sportowca i rozgrzewka wydawała mi się stratą czasu. Na squasha pierwszy raz poszedłem ze znajomym, tak zobaczyć o co chodzi. Bardzo mi się spodobało, bo można naprawdę się odstresować. Jednak grałem tylko kilka miesięcy, bo niedawno podczas gry naderwałem sobie mięśnie w łydce. Nie mam gipsu, ale muszę bardzo oszczędzać nogę. Jak się wszystko porządnie zagoi to planuję nabrać trochę kondycji, pochodzić na jakieś zajęcia bardziej rehabilitacyjne niż siłowe, a potem wracam do gry w sqasha, ale już z głową przymrużenie oka

    Cytuj
1 2 3 z 3  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum