Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Squash dla początkujących, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Squash dla początkujących

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • tymonowicz 27 lip 2010, 22:32
    Ja jestem po urazie więzadeł kolana... Niestety, łatwo o kontuzję, jak bez formy zacznie się ostrą grę... Do tego wystarczą kiepskie buty bez amortyzacji, śliska podłoga. W moim przypadku obyło się bez operacji, ale dziś grywam już tylko w stabilizatorze kolana.
    Radzę najpierw zadbać o formę, a potem grać w squasha przymrużenie oka
    Cytuj
  • apolonia 28 lip 2010, 1:12
    Z tego co piszecie, to kiepsko to wygląda. Może dla równowagi wypowie się ktoś, kto gra i jeszcze nie miał kontuzji? przymrużenie oka
    Cytuj
  • bajaderka 28 lip 2010, 6:52
    Ja póki co nie miałam kontuzji uśmiech Wszystko zależy od tego jak grasz. Czasem widuję ludzi, którzy odbijają się od ściany do ściany, to nie dziwię się, że mają potem kontuzję. Jeśli zadbasz o porządną rozgrzewkę i znajdziesz kogoś, kto będzie grał łagodniej tak jak Ty to możesz śmiało zaryzykować uśmiech Polecam!
    Cytuj
  • backpacker 28 lip 2010, 10:43
    Ja gram od pół roku, póki co zaliczyłem tylko jedną niewielką "kontuzję" - dostałem od kolegi, z którym gram z rakiety... przymrużenie oka Więcej było przy tym śmiechu, niż bólu.
    Dużo rzeczywiście zależy od tego z kim i jak grasz.
    Cytuj
  • dj_micho 28 lip 2010, 14:33
    Ja dopiero zaczynam grać. Byłem kilka razy, póki co bardzo mi się podoba no i obyło się bez kontuzji.
    Widzę, że tutaj już kilku graczy się wypowiadało, więc może coś mi doradzicie. Nie mam jeszcze swojej rakiety, na razie wypożyczam, ale to dość drogo wychodzi. Z drugiej strony nie wiem jak długo będę grał. Myślałem, żeby kupić taką tańszą rakietę, ale nie wiem czy nie będzie to pozorna oszczędność... Doradźcie mi, na ile te tańsze rakiety są trwałe, a jeśli nie to za ile można kupić taką przyzwoitą i jakiej firmy? Dzięki uśmiech
    Cytuj
  • backpacker 28 lip 2010, 16:05
    Co do rakiety to ciężko konkretnie poradzić, bo wszystko trzeba samemu wyczuć, jaka najbardziej Ci leży. Te tanie bywają po prostu ciężkie, więc nie polecam.
    Najlepiej jest przetestować rakiety w grze, póki wypożyczasz to możesz starać się wypożyczać różne (jeśli jest taka możliwość w klubie) i oceniać na bieżąco, która Ci odpowiada (zwracaj uwagę czy jest ciężka, jaka marka, jaki kształt). A potem musisz iść po prostu do sklepu i poszukać czegoś w wyznaczonej graniczy cenowej.
    Ja gram póki co taką rakietą ze średniej półki cenowej, płaciłem koło 150 zł, jestem zadowolony, ale kupiłem po prostu po konsultacji w sklepie.
    Cytuj
  • pik_pok 28 lip 2010, 20:00
    Jak będziesz w klubie poproś o konsultację instruktora, pogadacie, zobaczy jak grasz, powiesz u co jest dala Ciebie najważniejsze i powinien Ci dobrze poradzić. Zaznacz, że póki co nie planujesz grać profesjonalnie, więc szukasz czegoś raczej w średnich cenach. Tych tanich też nie polecam, bo zaoszczędzisz 50 - 70 zł, a za chwilę będziesz i tak wymieniał.
    Lepiej kupić coś czym trochę pograsz.

    Polecam zaopatrzyć się też w dobre buty, dzięki temu może unikniesz kontuzji kolan.
    Cytuj
  • dj_micho 28 lip 2010, 20:26
    A na co zwracać uwagę kupując buty? Tu już chyba możecie podać jakieś konkrety, bo widzę że z rakietą nie jest łatwo skrzywienie
    Cytuj
  • wolff 28 lip 2010, 22:35
    Buty, najlepiej kupić typowo do squasha, to na pewno będą miały wszystko czego trzeba, czyli:
    - odpowiednią podeszwę: z amortyzacją (bardzo ważne dla stawów), koniecznie non-marking (czyli nie zostawiająca śladów na korcie), twardą, anty poślizgową;
    - będą usztywnione w palcach i trzymające odpowiednio kostkę;
    - no i będą wygodne przymrużenie oka
    Cytuj
  • bajaderka 28 lip 2010, 23:04
    Nie muszą być buty typowo do squasha, mogą też być do piłki ręcznej, siatkówki albo do badmintona.
    Ważne, żeby miały te cechy, które wymienił wyżej wolff.
    Na początku grałam w zwykłych adidasach no name i szybko postanowiłam zainwestować w lepsze, bo ślizgały się i bardzo mnie po grze bolały stopy.
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum