Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Datki na Radio Maryja a ulga w PIT

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Datki na Radio Maryja a ulga w PIT

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • StarszyPan 20 sty 2011, 13:40
    Czy datki przekazywane na Radio Maryja można odliczyć w PIT jako datki na cele kościelne czy związane z kulturą sakralną? Nie wiem jak to się właśnie nazywa.
    Cytuj
  • Barnaba56 20 sty 2011, 14:36
    Że co słucham? Datki na ojca dyrektora w formularz chcesz pan w formularz podatkowy wrzucić.
    Bez przegięcia.
    Cytuj
  • Manko 20 sty 2011, 16:20
    Odliczeniu podlegają darowizny na cele pożytku publicznego, kultu religijnego, krwiodawstwa realizowanego przez honorowych dawców krwi (limit darowizny 6 proc. dochodu).
    Kult religijny... hmmm można też uznać, ze jest to radio.
    Cytuj
  • Ciekawski 20 sty 2011, 19:07
    No bez jaj. W tym "radiu katolickim" jest tyle nienawiści i fałszu, że z religią to ma niewiele wspólnego jeśli nie nic.

    Co za pomysł aby na Maybacha o.dyrektora ujmować w odliczeniach.
    przebiegły
    Cytuj
  • StarszyPan 20 sty 2011, 20:54
    No każdy ma swoje sprawy. Ja nie lubię RMF FM i co ma go słuchać bo jakieś 30 latki go słuchają.?
    Pytam się o odliczenie, a nie co wolno a co nie
    skrzywienie
    Cytuj
  • Brat_PIT 20 sty 2011, 22:38
    Z reguły organy podatkowe ogół dopuszczają możliwość odliczania darowizny na Radio Maryja. Nie wnikając w szczegóły i ideologię ma ona bowiem charakter darowizny na cele kultu religijnego.
    W związku z powyższym przysługuje prawo do odliczenia takiej darowizny od podatku o ile podatnik posiada potwierdzenie wpłaty na rachunek bankowy obdarowane oraz oświadczenia obdarowanego o przyjęciu darowizny.
    Cytuj
  • DjBram 21 sty 2011, 6:04
    Już widzę jak Rydz wysyła potwierdzenie odbioru podatku na co go przeznaczył.
    Cytuj
  • Basia26 21 sty 2011, 7:26
    Bracia i Siostry, o murzyn gdzie ty byłeś nie myłeś się taki czarny jesteś.
    Kult religijny czego jeśli można się zapytać, szatana?
    Cytuj
  • InspektorABC 21 sty 2011, 10:53
    Z całą przykrością muszę stwierdzić, że datki na Radio Maryja można odliczyć do wysokości 6 proc. dochodu.

    Czyli jeśli ktoś miał 20 tys. zł dochodu to max . może odliczyć 1200 zł. I tyle musi rzeczywiście przekazać, najlepiej przelewem bankowym. Tutaj nie trzeba mieć potwierdzenia na co poszły pieniądze. Wystarczy dowód wpłaty/przelewu.
    Cytuj
  • StarszyPan 21 sty 2011, 12:39
    ale ja słyszałem, że można odliczyć nawet 100 proc. a nie jakieś 6 proc.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum