Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Fundusz czy lokata - co się bardziej opłaca?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Fundusz czy lokata - co się bardziej opłaca?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • UllKa 25 kwi 2016, 10:19
    Pytanie jaka lokata jest najlepsza aktualnie?
    Cytuj
  • czarnaJagoda 10 maj 2016, 20:45
    Według mnie, ale też i patrząc po rankingach, to taką bardziej opłacalną lokatą jest chyba Happy w Idea Banku. Dają dobre oprocentowanie, pieniądze lokujesz na 3 miesiące, a co najważniejsze nie ma wymogu zakładania konta, co inne banki często wykorzystują, by przywiązać do siebie klienta.
    Cytuj
  • jarzebina 14 maj 2016, 23:14
    Tak, dla nowych klientów to naprawdę świetna opcja, wyższego oprocentowania nie widziałam nigdzie. Moim zdaniem warta uwagi jest też Lokata Mobilna. Zakładasz ją przez aplikacje, oprocentowaniemasz na 2,65, a czas trwania 3 miesiące.
    Cytuj
  • Agna 22 maj 2016, 16:04
    O tym nie słyszałam.
    Cytuj
  • aragz666 24 maj 2016, 11:56
    Jakoś słabo z tymi lokatami w ostatnim czasie, maksymalny procent który możemy obecnie uzyskać to 3%, gdzie kiedyś była szansa na otrzymanie na dwa razy takiego oprocentowania. Ja na lokatę pieniędzy bym nie wpłacił, wolę ją inwestować w inne projekty..
    Cytuj
  • Nova23 27 maj 2016, 11:42
    To zależy, gdyż z funduszami różnie bywa, ale jeżeli dobrze trafimy zysk będziemy mieć z pewnością lepszy niż na zwykłej lokacie. Jednakżę lokata jest o wiele bezpieczniejsza, niż fundusz
    Cytuj
  • tommyy 12 lip 2016, 19:13
    Wszytsko zależy od tego czy lubisz ryzykować. Na pewno na lokacie nie stracisz, a w funduszu możesz.
    Cytuj
  • miasmatique 26 sie 2016, 10:46     (ostatnio zmieniony przez autora 26 sie 2016, 12:21, w całości zmieniany 1 raz)
    Moim zdaniem lokata to nie najlepszy pomysł - przede wszystkim dlatego, że mało opłacalny. Ten, kto inwestuje w lokaty zwykle dostaje naprawdę nędzne grosze. Fundusz też według mnie nie zdaje egzaminu. Ja w zeszłym roku byłem na podobnym etapie rozterek, chciałem coś zrobić z oszczędnościami, w jakiś sposób je pomnożyć, cokolwiek by dla mnie pracowały; bez sensu, by leżały na koncie. Szukałem, myślałem, pytałem, kopałem w forach, w końcu po dość długich rozmyślaniach i wahaniach podjąłem decyzję i spróbowałem zainwestować w pożyczki społecznościowe. I powiem szczerze, że to była chyba najlepsza decyzja z możliwych, przynajmniej w moim przypadku się sprawdziła. Określiłem sobie kwotę, którą chcę przeznaczyć na inwestycję, a ponieważ był to mój pierwszy raz to podszedłem do tego bardziej "testowo". Poszukałem platformy do social lendingu, która najbardziej mi odpowiadała (wybór jest w Polsce coraz większy) i zdecydowałem się na CapitalClub. Po pierwsze dlatego, że mogłem tam znaleźć solidnych pożyczkobiorców, ponieważ są to tylko i wyłącznie firmy - to dało mi większą pewność, że cała procedura przebiegnie sprawnie oraz prawidłowo. Po drugie zyski z tego typu działań są o wiele większe niż lokata - widzę, że moje pieniądze "coś robią" i się nie marnują. Po trzecie - spłaty mam co miesiąc więc jestem w stanie na bieżąco kontrolować czy pożyczkobiorca wywiązuje się z zawartej między nami umowy. To wszystko moim zdaniem przekłada się na o wiele lepsze rozwiązania niż fundusze czy lokaty. Gdybym miał wejść w to po raz drugi to nie miałbym żadnych zastrzeżeń i bardzo możliwe, że wkrótce to zrobię. Śmiało mogę polecić każdemu.dla mnie pracowały; bez sensu, by leżały na koncie.
    Cytuj
  • jarzebina 15 paź 2016, 20:11
    A ja znalazłam jeszcze jedną ciekawą opcję. Konto oszczędnościowe Zośka Pro, oprocentowane jak lokata, bo 2,50%. Odsetki co miesiąc są księgowane na koncie, a pieniądze nie są zamrożone na koncie na X miesięcy, bo w każdej chwili możemy z nich skorzystać.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum