Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Gwarancja / rękojmia na montaż drzwi wejściowych 23% i 8% vat

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Gwarancja / rękojmia na montaż drzwi wejściowych 23% i 8% vat

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ArBielek 29 kwi 2015, 12:54
    Chcę kupić drzwi wejściowe. W sklepie poinformowali mnie o dwóch opcjach, zakup samych drzwi 23% vat, oraz zakup drzwi z montażem 8% vat. Druga opcja wychodzi taniej. Ktoś orientuje się jak wtedy wygląda gwarancja i rękojmia? Podobno jest to bez różnicy, 24 miesiące na wszystko. Kiedyś na usługę było 36 miesięcy.
    Cytuj
  • ArBielek 29 lip 2015, 13:41
    Ponawiam pytanie, zna ktoś odpowiedź? Czy przy 8% vat mogę wrzucić na wydatkowanie (koszty), żeby zapłacić mniejszy podatek za sprzedaż nieruchomości? Usług nie można wrzucać, a jak to wygląda w przypadku zakupu drzwi z montażem na 8%?
    Cytuj
  • kluczyk_ 29 lip 2015, 21:50
    ArBielek napisał:Ponawiam pytanie, zna ktoś odpowiedź? Czy przy 8% vat mogę wrzucić na wydatkowanie (koszty), żeby zapłacić mniejszy podatek za sprzedaż nieruchomości? Usług nie można wrzucać, a jak to wygląda w przypadku zakupu drzwi z montażem na 8%?
    Długość trwania gwarancji jest "umowna" a dokładnie mówiąc może być dłuższa jeśli producent to zaakceptuje, przykładowo firma porta daje dłuższa gwarancję na produkty montowane przez autoryzowane grupy montażowe. Niestety by być takim montażystą trzeba przejść odpowiedni kurs a montaż wykonany przez taką ekip jest zazwyczaj odpowiednio droższy (coś za coś język ). Standardowy okres gwarancyjny to 24 miesiące i jeśli zakupisz drzwi z vatem 8% to nie odliczysz już nic.
    Cytuj
  • ArBielek 30 lip 2015, 12:52     (ostatnio zmieniony przez autora 30 lip 2015, 12:55, w całości zmieniany 1 raz)
    Dziękuję za dokładne wyjaśnienie. Coś za coś, mniejszy vat, brak możliwości odliczenia. Rząd wszystko dokładnie przemyślał.. Przed zamówieniem wypada przeliczyć co bardziej się opłaca. 24 gwarancji na drzwi powinno wystarczyć. Wydaje mi się, że w tym okresie wyjdą ewentualne niedociągnięcia. Z montażem powstaje pytanie czy jeśli firma ma dobre jakościowo produkty, to opłaca się dopłacać. Jakby nie było gwaracja obejmuje w tym okresie.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Następna: Lokata