Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak zacząć inwestować w pożyczki społecznościowe?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zacząć inwestować w pożyczki społecznościowe?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • erixon 4 sie 2016, 16:22
    Kilkakrotnie natknąłem się w internecie na artykuły na portalach finansowych lub wpisy na tego typu blogach związane z inwestowaniem w pożyczki społecznościowe. Moje pytanie brzmi: jak się dokładnie za to zabrać i gdzie lub od czego zacząć? Próbuję samodzielnie zgłębić temat, ale jednak lepiej byłoby gdyby ktoś kto w tym siedzi cokolwiek doradził. Dlatego proszę o odzew w miarę możliwości.
    Cytuj
  • miasmatique 8 sie 2016, 10:27
    Przede wszystkim powinieneś wybrać odpowiednią platformę, na której rozpoczniesz inwestycję. Najlepiej by była ona sprawdzona, bezpieczna i cieszyła się dobrymi opiniami (mogę Ci polecić CapitalClub). Określ kwotę, którą chcesz zainwestować, a która nie będzie dla Ciebie zabójcza - tzn.: w przypadku gdybyś ją stracił (mało prawdopodobne, ale każdą ewentualność należy brać pod uwagę) nie odczujesz tego znacząco i będziesz w stanie bez problemów finansowych żyć na takim poziomie jak do tej pory. To ważne, ponieważ nie powinno się inwestować całych oszczędności, bądź naszej tzw. "poduszki finansowej". Kiedy już się dowiesz jaką kwotę mógłbyś na ten cel przeznaczyć wchodzisz na stronę internetową wybranej przez Ciebie platformy (czyli np. wspomniany wcześniej CapitalClub), przeglądasz trwające aukcje, wybierasz taką, która interesuje Cię najbardziej. Przechodzisz do zakładki "inwestuj", określasz interesującą Cię sumę, wybierasz procent jaki chciałbyś w zamian otrzymać no i to w sumie koniec. Potem czekasz już tylko na zakończenie aukcji i informację o tym, że Twoja oferta została wybrana. Wtedy kontaktujesz się z pożyczkobiorcą, podpisujecie umowę, przelewasz mu pieniądze, następnie czekasz już tylko na regularne spłaty zadłużenia. To chyba wszystkie informacje na ten temat. Masz jeszcze jakieś pytania?
    Cytuj
  • mscislaw 10 sie 2016, 9:49     (ostatnio zmieniony przez autora 28 sie 2016, 10:21, w całości zmieniany 1 raz)
    erixon napisał:Kilkakrotnie natknąłem się w internecie na artykuły na portalach finansowych lub wpisy na tego typu blogach związane z inwestowaniem w pożyczki społecznościowe. Moje pytanie brzmi: jak się dokładnie za to zabrać i gdzie lub od czego zacząć? Próbuję samodzielnie zgłębić temat, ale jednak lepiej byłoby gdyby ktoś kto w tym siedzi cokolwiek doradził. Dlatego proszę o odzew w miarę możliwości.
    Sam nieco interesowałem się tematem ale potem skontaktowałem się z osoba, która zajmuje się tym na co dzien i nie jest to takie proste na jakie wygląda. Po pierwsze musisz podjąć współpracę z prawnikiem i z firmą windykacyjną. Jest wiele osób, ktore nie spłącają kredytu i potem trzeba ta kasę ściągać. Druga sprawa to bariera wejścia. Musisz mieć większe fundusze aby się w to bawić.

    Najlepiej dopytaj się jeszcze na forum finansowym ( http://www.forum-kredytowe.pl/ ). Siedzi tam sporo osob, które bardziej orientują sie w temacie i powienni Ci wyjaśnić wszystkie mechanizmy zakładania takiej firmy.
    Cytuj
  • erixon 26 sie 2016, 10:18
    mscislaw napisał:Sam nieco interesowałem się tematem ale potem skontaktowałem się z osoba, która zajmuje się tym na co dzien i nie jest to takie proste na jakie wygląda. Po pierwsze musisz podjąć współpracę z prawnikiem i z firmą windykacyjną. Jest wiele osób, ktore nie spłącają kredytu i potem trzeba ta kasę ściągać. Druga sprawa to bariera wejścia. Musisz mieć większe fundusze aby się w to bawić.

    Najlepiej dopytaj się jeszcze na forum finansowym. Siedzi tam sporo osob, które bardziej orientują sie w temacie i powienni Ci wyjaśnić wszystkie mechanizmy zakładania takiej firmy.
    No dobrze, ale czy Tobie na pewno chodziło o to samo co mnie, czyli o inwestowanie (ja jestem inwestorem i pożyczam komuś korzystając z istniejącej już platformy)? Bo Twoje ostatnie zdanie sprawia wrażenie, że masz na myśli zakładanie przeze mnie firmy pożyczkowej lub nowej platformy, a zupełnie nie o to mi chodziło uśmiech
    Cytuj
  • erixon 26 sie 2016, 10:24
    miasmatique napisał:Przede wszystkim powinieneś wybrać odpowiednią platformę, na której rozpoczniesz inwestycję. Najlepiej by była ona sprawdzona, bezpieczna i cieszyła się dobrymi opiniami (mogę Ci polecić CapitalClub). Określ kwotę, którą chcesz zainwestować, a która nie będzie dla Ciebie zabójcza - tzn.: w przypadku gdybyś ją stracił (mało prawdopodobne, ale każdą ewentualność należy brać pod uwagę) nie odczujesz tego znacząco i będziesz w stanie bez problemów finansowych żyć na takim poziomie jak do tej pory. To ważne, ponieważ nie powinno się inwestować całych oszczędności, bądź naszej tzw. "poduszki finansowej". Kiedy już się dowiesz jaką kwotę mógłbyś na ten cel przeznaczyć wchodzisz na stronę internetową wybranej przez Ciebie platformy (czyli np. wspomniany wcześniej CapitalClub), przeglądasz trwające aukcje, wybierasz taką, która interesuje Cię najbardziej. Przechodzisz do zakładki "inwestuj", określasz interesującą Cię sumę, wybierasz procent jaki chciałbyś w zamian otrzymać no i to w sumie koniec. Potem czekasz już tylko na zakończenie aukcji i informację o tym, że Twoja oferta została wybrana. Wtedy kontaktujesz się z pożyczkobiorcą, podpisujecie umowę, przelewasz mu pieniądze, następnie czekasz już tylko na regularne spłaty zadłużenia. To chyba wszystkie informacje na ten temat. Masz jeszcze jakieś pytania?
    Chyba wyczerpałeś już temat i obecnie nie mam pytań język Dziękuję Ci bardzo za jasną i konkretną odpowiedź, właśnie o takie coś mi chodziło. Gdybym miał jeszcze jakieś pytanie to się odezwę. Wobec tego siadam przed kompem i sprawdzam ten CapitalClub, chyba mnie przekonałeś. Może jeszcze nawet dziś uda mi się coś zainwestować. Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam!
    Cytuj
  • lucy77 10 mar 2017, 18:04
    Niezbyt się na tym znam...
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Następna: Polisolokaty