Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Komu opłaca się zakładać IKE

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Komu opłaca się zakładać IKE

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • StachuSHOP 27 mar 2011, 8:51
    Ostatnio mój znajomy namawia mnie do założenia IKE, czyli tego indywidualnego konta emerytalnego. Dzięki temu mam coś zyskać i na emeryturze będzie "żyło" się lepiej. Jestem w średnim wieku i nie wiem czy coś takiego mi się opłaca. Ile ja tego mogę tam odłożyć aby zyskać złot góry. Czy te IKE można odliczyć od podatku tak jak wydatki na internet?
    Cytuj
  • C_ZAK 27 mar 2011, 10:10
    Oszczędzać zawsze się opłaca to kwestia możliwości finansowych i samodyscypliny. Później zbierasz owoce swojej decyzji.
    Cytuj
  • Fazzy 27 mar 2011, 11:01
    W sumie to każdemu kto myśli o swojej przyszłości lub nie oszczędza w inny sposób. Ja jeszcze mam czas i nie zamierzam aż tak żyłować się, aby oszczędzać. Mam inne wydatki choćby związane z remontem mieszkania.
    Cytuj
  • Barnaba56 27 mar 2011, 14:27
    Opłaca się opłaca wielki uśmiech
    Cytuj
  • Brat_PIT 27 mar 2011, 14:44
    Tak na serio, IKE miało być uzupełnieniem na OFE i miał być bardzo popularny jako rozwiązanie uzupełniające nasze dochody na starość. Ale nie jest popularny bo rządzący jak zwykle zapomnieli o preferencjach Polaków, a ci oszczędzać nie lubią.
    Cytuj
  • FreeDOOM 27 mar 2011, 15:42
    W zasadzie to nie aż takiej wielkiej róznicy między np. funduszem inwestycyjnym a funduszem inwestycyjnym prowadzonym w formie IKE. Opłaty mogą być takie same a nawet wyższe w przypadku IKE to TFI wychodzi z założenia, że długo będziesz oszczędzać i nie za bardzo będzie chciało ci się likwidować raz założone IKE.
    Różnica występuje dopiero przy wypłacie środków z IKE i np. funduszu.
    Cytuj
  • Enzon 27 mar 2011, 16:59
    Są zdaje się 4 formy prowadzenia IKE i należałoby się zorientować która forma jest lepsza. Generalne zasady są takie, że nie płaci się podatku od zysków podczas wypłaty kasy z IKE, ale pod warunkiem, że jesteśmy na emeryturze. I to jest tak naprawdę jedyna cena wyróżniająca IKE.
    Cytuj
  • ekonomista 27 mar 2011, 18:18
    Skąpe państwo zapomina, że biedny emeryt to biedny konsument, a biedny konsument to niższe wydatki, a niższe wydatki to niższy wzrost gospodarczy. Ale pewnie kto by się tym przejmował przecież to dopiero nastąpi za 20 czy 30 lat. Do tego czasu będzie z 9 Tusków i 8 Kaczyńskich i cała masa ministrów finansów. To nie nasz problem.
    Cytuj
  • EasymakeMoney 27 mar 2011, 22:11
    Umowę z IKE czy w ramach IKE trudno zerwać. Nie mam na myśli jakiś kruczków prawnych, tylko żal kiedy wypłacając pieniądze trzeba zapłacić kilkaset złotych lub nawet tysięcy podatku. I choć wiesz, że ten podatek płaciłbyś normalnie to i tak ściska ciebie za serce świadomość, że własnie o tyle zmniejszyło się twoje wsparcie emerytalne.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 27 mar 2011, 23:34
    Masz do wyboru cztery możliwości oszczędzania: fundusze inwestycyjne, przedsiębiorstwa maklerskie, banki i ubezpieczycieli. Niestety jedna osoba może mieć tylko jedno IKE. To absurd jakich mało. Po co wprowadzać takie ograniczenia i limity wpłat? Nawet jak coś państwo dobrze pomyśli to zaraz to sknoci poprzez liczne ograniczenia i limity.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum